Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Dobson

Praca magisterska z historii - starożytność czy najnowsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobson   

Witam! Jestem studentem III roku historii i stoje przed poważnym dylematem. Mam nadzieję, że pomożecie mi ów problem rozwiązac.

Chodzi mi o wybór epoki historycznej, z której wyszukam sobie temat do pracy magisterskiej, a nastepnie (jesli sie uda) również do pracy doktorskiej. Jeśli chodzi o moje zainteresowania, to skupiają sie one na starozytnosci i historii najnowszej. I do tej pory w zasadzie tylko nad tymi dwiema epokami sie zastanawiałem.

Ale zainteresowanie to nie wszystko. Są jescze inne uwarunkowania , które mogą zadecydowac o moim wyborze. I tutaj mam pytania do Was:

1. W jakiej epoce historycznej istnieje najwiecej "białych plam"?

2. Jesli zdecyduje się na starozytną - Bliski Wschód, to czy moj promotor tez musi sie tym zajmowac ( u nas - Uniwersytet Wrocławski- wszyscy starozytnicy zajmują sie albo Rzymem albo Grecją)

3. Jaka jest dostepnosc zrodeł dla poszczegolnych epok?

4. Gdzie mozna nauczyc sie starozytnych jezyków Bliskiego Wschodu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Co do źródeł to sytuacja jest prosta - Starożytnik często opiera swoje tezy na wątłych podstawach i tym co wyczyta spomiędzy wersów, zas historyk zajmujący się współczesnościa najczęściej fizycznie nie jest w stanie dotrzeć i przeanalizować wszystkich dokumentów dotyczącyh danej kwestii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ZwieRZak   
4. Gdzie mozna nauczyc sie starozytnych jezyków Bliskiego Wschodu?

heheh z własnego doświadczenia wiem że u mnie na UKSW(Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego :P) jest koptyjski greka aramejski i nieobowiązkowy hebrajski że o latinie niewspomnę... znaczy na historii tylko łacina przez III lata :/ i ten nieobowiązkowy hebrajski <lol2>a reszta jest na takim wynalazku bodajże jak partologia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Tylko najnowsza!!

Partia Leszka Millera sięga po nowe kadry. Tym razem chce dotrzeć do studentów i pracowników naukowych, oferując im nagrody za najlepsze prace związane z lewicowym widzeniem świata - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Konkurs na prace licencjackie, magisterskie i doktoranckie SLD będzie ogłaszał co roku. Pierwszy zamierza rozpisać jesienią. Prace mogą dotyczyć np. nowych tendencji w społeczeństwie i gospodarce, skutków globalizacji, roli innowacji, ruchów ekonomicznych.

– Nie chcemy ograniczać tematów konkursowych, każdy, kto uzna, że jego praca mieści się w lewicowej wizji świata, będzie mógł ją zgłosić – wyjaśnia w dzienniku Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny Sojuszu. – Chcemy pokazać, że lewicowość to nie tylko działania polityczne.

O tym, na jak wysokie stypendia będą mogli liczyć studenci, dowiemy się w czerwcu.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=partia%20leszka%20millera%20chce%20dotrze%C4%87%20do%20student%C3%B3w%20i%20pracownik%C3%B3w%20naukowych%2C%20oferuj%C4%85c%20im%20nagrody%20za%20najlepsze%20prace%20zwi%C4%85zane%20z%20lewicowym%20widzeniem%20%C5%9Bwiata.%20konkurs%20na%20prace%20licencjackie%2C%20magisterskie%20i%20doktoranckie%20sld%20b%C4%99dzie%20og%C5%82asza%C5%82%20co%20roku.%20pierwszy%20zamierza%20rozpisa%C4%87%20jesieni%C4%85.%20prace%20mog%C4%85%20dotyczy%C4%87%20np.%20nowych%20tendencji%20w%20spo%C5%82ecze%C5%84stwie%20i%20gospodarce%2C%20skutk%C3%B3w%20globalizacji%2C%20roli%20innowacji%2C%20ruch%C3%B3w%20ekonomicznych%20&source=web&cd=2&ved=0CCsQFjAB&url=http%3A%2F%2Fstudia.dlastudenta.pl%2Fartykul%2FSLD_funduje_stypendia_studentom%2C81624.html&ei=ycO7T5-wD6bY4QSnzYjlCQ&usg=AFQjCNEptp2ZNVDqWUsQRLe6he8MW1bf3Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

1. W jakiej epoce historycznej istnieje najwiecej "białych plam"?

a w ogóle da się odpowiedzieć na takie pytanie...

2. Jesli zdecyduje się na starozytną - Bliski Wschód, to czy moj promotor tez musi sie tym zajmowac ( u nas - Uniwersytet Wrocławski- wszyscy starozytnicy zajmują sie albo Rzymem albo Grecją)

chyba nie koniecznie, inna sprawa, ze promotor ma Ci pomagać a w takiej sytuacji to będzie pomocny raczej jedynie od strony technicznej.

3. Jaka jest dostepnosc zrodeł dla poszczegolnych epok?

ja bym powiedział, ze porównywalna, zwłaszcza jeśli chcesz pisać o BW. problem polega na tym, ze jeśli chcesz pisać o powiedzmy najnowszej historii Polski, to nie musisz jakoś specjalnie znać innych współczesnych języków (no chyba, że o wojnie w Iraku albo podobnym, międzynarodowym temacie) a gdy piszesz np o kontaktach doliny Indusu i Sumeru to już sporo trzeba przeczytać po angielsku, francusku etc

4. Gdzie mozna nauczyc sie starozytnych jezyków Bliskiego Wschodu?

UW wydział orientalistyki, na pewno, wiem, ze w Warszawie ogłaszali się tez ludzie uczący tego typu języków

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

3. Jaka jest dostepnosc zrodeł dla poszczegolnych epok?

ja bym powiedział, ze porównywalna, zwłaszcza jeśli chcesz pisać o BW. problem polega na tym, ze jeśli chcesz pisać o powiedzmy najnowszej historii Polski, to nie musisz jakoś specjalnie znać innych współczesnych języków (no chyba, że o wojnie w Iraku albo podobnym, międzynarodowym temacie) a gdy piszesz np o kontaktach doliny Indusu i Sumeru to już sporo trzeba przeczytać po angielsku, francusku etc

Eee tam źródła.

Mieć za recenzenta Millera lub Czarzastego. Bezcenne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.