Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Polska na Expo. Rozpoczęła się Światowa Wystawa Expo 2010

Recommended Posts

1 maja 2010 r. o godzinie 11:00 nastąpiło uroczyste otwarcie polskiego pawilonu na Światowej Wystawie Expo. Organizatorem tegorocznej wystawy są Chiny. Polski Pawilon nawiązuje do ludowej wycinanki i jeszcze przed oficjalnym otwarciem stał się obiektem olbrzymiego zainteresowania. Hasłem Polski na Expo jest zwrot "Polska się uśmiecha".

https://historia.org.pl/index.php?option=co...&Itemid=799

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mnie to jestem podobnego zdania, co ty Jarpenie. Projekt jest bardzo ciekawy i przyciąga oko. Trzeba wierzyć, że przyciągnie on wielu chętnych i spodoba im się nasza Polska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projekt z wycinanką jest wg mnie świetny, kojarz się z Polską, a do tego w Chinach znane są podobne wycinanki, dlatego takie zainteresowanie. Wreszcie będzie organizowana parada smoków (w Krakowie jest co roku i to jej organizatorzy zabrali smoki), a jak wiemy takie parady w Chinach są bardzo modne. Chińczycy zobaczą nasze europejskie smoki, będą nieco się różnić od tych chińskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites
STK   

Podobno pod polskim pawilonem są tłumy, które przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów, ciekawe jak wypadam na tyle innych krajów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qrosava   

Polski pawilon to przede wszystkim arcycudowna skośna płaszczyzna i cudowny ażurowy wzór przypominający ludową wycinankę.

To świetny przykład folkloru i etnodizajnu w polskiej sztuce współczesnej. Pawilon idealnie pokazuje, jak w harmonijną całość łączy się nowoczesne wzornictwo i sztukę ludową. Proste cięcia, geometryczne formy są surowe i modernistyczne, natommiast motyw etno (wycinanka) nie jest przesadnie "bogaty" i nie przytłacza.

Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.