Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Aleksy

Nowa stolica Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Loix   

Nie stolica stoi tam gdzie stoi i niech nikt jej nie rusza :). Nie wiem po co na siłę przenosić centrum administracyjne państwa skoro nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Toruń ponoć też był stolicą - w 1809 i coś chyba w czasie Wielkiej Wojny Północnej. Ale błagam niech nikt nie wpadnie na przenoszenie tutaj stolicy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co zrobiliby Ślązacy, gdyby przeniesiono stolicę Polski z Warszawy do Katowic?...

Jacy Ślązacy, wszystkich wysiedliłeś na Dolny Śląsk by tworzyć tam niepodległy Śląsk , lub oddać ich wraz z DS Niemcom ?

A Katowice zostawiłeś w Polsce tylko już bez Ślązaków .

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

Jacy Ślązacy, wszystkich wysiedliłeś na Dolny Śląsk by tworzyć tam niepodległy Śląsk , lub oddać ich wraz z DS Niemcom ?

A Katowice zostawiłeś w Polsce tylko już bez Ślązaków .

Nikogo nie wysiedliłem. Pisałem to, co zrobiłbym po wojnie gdybym miał na to wpływ. Wróć do rzeczywistości.

Edytowane przez Wschodni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Janowice Górne :) bo to urocza wioseczka i mam chody w lokalnej władzy wiec łatwo by mi było stworzyć Układ Janowicki :lol:

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Domen   

Ja bym chciał przenieść stolicę do Krakowa, lub Gniezna.

Dlaczego? Stolica powinna być reprezentacyjna, tak jak Waszyngton.

Dlaczego Kraków - duże, ładne i historyczne miasto, które jeszcze 200 lat temu (z groszami) było stolicą.

Dlaczego Gniezno - miasto nie za duże, można je ładnie urządzić i zrobić taki polski Waszyngton.

Jednak ze względu na koszta, nie można tego uczynić.

Tylko nie do Gniezna, przecież to jest taka zapadła dziura. Tzn. ostatnimi czasy na szczęście już powoli zmiany idą ku lepszemu, ale jeszcze kilka lat temu mógłbym nawet z zamkniętymi oczami określić moment, w którym samochód przekraczał granicę powiatu gnieźnieńskiego. Dziurawe drogi. Samo miasto też zbyt ładne nie jest. Nie wiem na czym polega i co jest powodem tej choroby toczącej Gniezno. Inne okoliczne miasta takich problemów nie mają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Domen   

Ciekawe co zrobiliby Ślązacy, gdyby przeniesiono stolicę Polski z Warszawy do Katowic?...

W takim wypadku Mazowszanie domagaliby się autonomii z powodu nieudolnych rządów "dupowatych hanysów" z Katowic.

Tylko Wielko-Polanie potrafili rządzić tym krajem, dlatego po wymarciu Piastów zrobiło się nieciekawie. ;)

Stolica do Poznania. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.