Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Zapal znicz na grobach uczestników II wojny światowej

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   
Narya - chcesz mi przypomnieć dlaczego Niemcy i Rosjanie napadli na Polskę w 1939?

Widzę, że nieuważnie przeczytałeś mój komentarz, bo wiedziałbyś co chcę, żebyś sobie przypomniał. Przypomnij sobie to.

Spotkaj się z weteranem II wojny światowej, najlepiej z AL i powiedz mu w twarz, że był zbrodniarzem. Albo nie.. lepiej nie.. bo możesz jeszcze zachować się wobec niego chamsko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kkelvin

Gdyby nie ci czerwoni stalinowcy, ci komunisci, te kacapy (i jak jeszcze Ty i tacy jak ty macie zwyczaj nazywac tych ludzi) to teraz pewnie w ogole by cie nie bylo.

A gdybys zyl to pewnie teraz popierdzielalbys u bauera widlami przy gnoju. czytac i pisac bys pewnie nie potrafil (ale to moze i lepiej bo jak sie czyta co wypisujesz to plakac sie chce). Moze potrafil bys liczyc do stu. A jak bauer mialby wiecej swin to moze i do tysiaca.Tylko po to zebys potrafil je co rano policzyc.

Wiec moze troche szacunku dla tych poleglych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kkelvin

Gdyby nie ci czerwoni stalinowcy, ci komunisci, te kacapy (i jak jeszcze Ty i tacy jak ty macie zwyczaj nazywac tych ludzi) to teraz pewnie w ogole by cie nie bylo.

A gdybys zyl to pewnie teraz popierdzielalbys u bauera widlami przy gnoju. czytac i pisac bys pewnie nie potrafil (ale to moze i lepiej bo jak sie czyta co wypisujesz to plakac sie chce). Moze potrafil bys liczyc do stu. A jak bauer mialby wiecej swin to moze i do tysiaca.Tylko po to zebys potrafil je co rano policzyc.

Wiec moze troche szacunku dla tych poleglych.

Błąd.

Polskie dzieci miano uczyć liczyć do 500.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wolałbym być pachołkiem u bauera, niż dziękować draniom z NKWD.

Tyle ode mnie.

Szanować zmarłych będę, ale nie będę im nigdy za nic dziękować.

Zaczyna mnie drażnić ta mania na palenie zniczy Sowietom. Dobił mnie jeszcze Onet.Pl, gdzie dwa tematy założono: ''Lista polskich cmentarzy wojennych'' i ''Lista cmentarzy, gdzie leżą polegli żołnierze ACz''.

A może ktoś mi raczy przypomnieć, bo już chyba nie pamiętam - to tylko Sowieci i Polacy zginęli na ziemiach polskich? Czyli Niemcom, Amerykanom, Anglikom i tysiącu innych nacji(Łotyszom, Francuzom, Duńczykom etc.) zniczy nie mamy palić?

Może ktoś mi jeszcze wytłumaczyć: skąd tak nagle(bo w poprzednich latach ani razu nie zauważyłem takich praktyk - w żadnej gazecie, w żadnym programie, na żadnej stronie) wzięła się mania na palenie zniczy poległym czerwonoarmistom?

Pytam po prostu ze zwykłej ludzkiej ciekawości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Akcja ma być m.in. podziękowaniem za postawę Rosjan po 10 kwietnia, tak gdzieś czytałem.

A tak poza tym to chyba nikt nie pali zniczy żołnierzom NKWD bo oni chyba gremialnie nie ginęli, zresztą kto przy zdrowych zmysłach paliłby im znicz, to tak jakby SS-manom palić, Andreasie nie popadajmy w paranoję.

A co do mediów to jak zwykle popadają z jednej skrajności (cisza) w drugą (szał medialny), no i taki już ich urok a my róbmy swoje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Zapalenie znicza poległemu esesmanowi nie uznałbym za coś szczególnie urągającemu. Też był poległym żołnierzem za swój kraj, swoje ideały, daleko od domu i zasługuje na tę chwilę pamięci tak samo, jak NKWD-zista. Których groby zdarzają się w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Odwiedziłem dzisiaj mamę. W sumie pogadaliśmy krótko bo i czasu zrazu nie miałem, a z pogodą raczej było na bakier.

Wracając starą alejką, gdzie bardzo stare dęby rosną, minąłem grób jak co zawsze, mgr inż. Edwarda Pyzalskiego-Campbella, pułkownika WP, Pilota RAF 300 dywizjonu bombowego „Ziemi Mazowieckiej”.

Jego życiorys jak i lista odznaczeń, znajduje się po kliknięciu na niniejszy link: http://www.slpp.pl/www/html/zyciorysy.htm

Metrów kilkanaście dalej spoczywał Powstaniec Śląski, Sybirak, uczestnik bitwy pod Monte Cassino, Oktawiusz Dymowicz.

Lampkę zapaliłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Nie no SS-manom i NKWD-zistom bym nie zapalił, ostatecznie SS zostało uznane za organizację zbrodniczą a NKWD też powinno, no ale to moje zdanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Secesjonista

Błąd.

Polskie dzieci miano uczyć liczyć do 500.

Zalozmy karkolomne ze kolega jest inteligentny i druga piecsetke opanowalby samorzutnie na swinskich ogonach.

Andreas

Wolałbym być pachołkiem u bauera, niż dziękować draniom z NKWD.

To uwazaj z tymi zniczami bo w grupwych kwaterach mogl sie jakis NKWDzista zawieruszyc. Postawisz znicz (to jest jakas forma symbolicznego podziekowania) i bedziesz w nocy mial koszmary [ciach].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Koszmary mam jak patrzę na gębę tego, co go masz w avatarze.

Gnome: Seneka powiedział Impares nascimur, pares morimur

Każdy poległy wobec śmierci jest równy. Był takim samym żołnierzem i człowiekiem, jak każdy z nas, ginął za swoje ideały, które uznawał za słuszne.

W dodatku, nie widziałbym żadnych przeciwwskazań, by zapalić znicz żołnierzom z 33. czy 15. Dywizji Waffen-SS(zwłaszcza ci ostatni, którzy walczyli za swój kraj).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Dzisiaj zapaliłem znicz i położyłem goździki biało-czerwone przy symbolicznym nagrobku, na którym wygrawerowano: "Poległym i Zmarłym Bohaterom II wojny światowej Wieczna pamięć i chwała".

Z tej racji, że dzisiaj, bo wczoraj nie zdążyłem. Całe szczęście, że uroczystości rocznicowe zakończenia II wojny światowej to dwa dni. Dzięki Wam strefy czasowe! ;-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Andreas napisał

Wolałbym być pachołkiem u bauera, niż dziękować draniom z NKWD.

Nic nie stoi na przeszkodzie byś pachołkiem baura nie był obecnie. Nawet tak się składa że obecnie, jest o wiele łatwiej nim zostać. Dziękować NKWD , nie ma za co. Za to zwykłemu czerwonoarmiejcowi jest za co. Bo dzięki niemu znam język polski i licze do ....................... ( i to w kilku językach ). To że po 1945 roku mieliśmy zalew czerwonych i ich dominacje przez półwieku, zawdzieczajmy naszym sojusznikom z zachodu. Myśmy gineli za ich wpływy, a oni mieli nas daleko w d..................... Tak jak np w 1939 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Czerwonoarmiejcom też dziękować nie będę. Rozwój Polski byłby taki sam i bez nich. Nie mam ochoty udowadniać faktu, że Rzesza nie miała szans wygrać wojny z USA. Prędzej, czy później skończyłoby się tak samo. I bez udziału tych hord zza Wołgi.

Mam takie samo zdanie o Krasnej Armii, jak Patton. I dziękować im, ani ich siepaczom nie mam najmniejszego zamiaru.

Co nie przeszkadza mi złożyć im hołdu za te setki tysięcy(a może i więcej) ofiar złożonych na polskiej ziemi, bo na niego zasłużyli w 100 %.

Nawet za tych, co utopili się w cysternach ze spirytusem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Andreas napisał

Rzesza nie miała szans wygrać wojny z USA Z rosją sowiecką też nie miała . Ciekawe co by było jak by USA do wojny nie przystąpiło, a na to się zanosiło. I co by było jak by AH nie napadł na rosje. Nie było by usera Andreasa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.