Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Zapal znicz na grobach uczestników II wojny światowej

Rekomendowane odpowiedzi

Za niespełna dwa tygodnie będzie obchodzona 65 rocznica zakończenia jednego z najbardziej krwawych konfliktów w dziejach świata - II wojny światowej. Sześć lat zmagań pochłonęło miliony ofiar, których pamięć często minęła wraz z ich śmiercią. Dlatego „historia.org.pl” rozpoczyna nową akcję społeczną „Zapal znicz na grobach uczestników II wojny światowej”.

https://historia.org.pl/index.php?option=co...&Itemid=852

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Wystarczy poświęcić trochę czasu i kilka złotych na znicz. A że jest ciepło, można to potraktować jako spacer:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Jednak ta akcja jak rozumiem jest szersza i dt. nie tylko czerwonoarmistów. Rzeczywiście jest to fajny gest, oby tylko było zaangażowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Absolutnie nie zamykamy akcji na jedną-dwie armie/narodowości. Nie chcemy niczego narzucać. Każdy wybierze takie miejsce dla zapalenia znicza, jakie uzna za słuszne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Oby takich osób, był jak najwięcej, by galeria zdjęć była bardzo okazała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wroobel   

Sens początkowy był jasny i dobry. Jednak teraz mamy opcję palenia świeczek na grobach wrogów, wrogów nie rozliczonych . Czy ta debata pójdzie w stronę pacyfistyczną , aż do propozycji zapalenia zniczy na mogiłach komunistycznych siepaczy mordujących żołnierzy podziemia niepodległościowego wraz z całymi wioskami , w których znaleziono Polaków.

Jestem za początkową propozycją , ale proponuję aby wykluczyć na razie z niej wrogów Polski i Polaków , agenturę obcą itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Drogi Wrooblu, nikt nawet nie zasugerował palenia zniczy na grobach "komunistycznych siepaczy". Zapalisz tam, gdzie będziesz chciał. Poza tym, nie szykujemy żadnej, jak to napisałeś debaty. Chcemy jedynie przypomnieć, aby w dniach 8-9 maja pamiętać o tych, którzy walczyli w trakcie II WŚ. A kto o kim pamięta, to jego prywatna sprawa. Ja na pewno nie miałem zamiaru zachęcać do stawiania zniczy na grobach "siepaczy mordujących polskie podziemie". Jesteś pierwszą osobą, która wpadła na takie coś. Jako pomysłodawca akcji (nie chciałem tego pisać, ale jak widać trzeba wyjaśnić niektórym co nieco), regularnie palę znicze na grobach Powstańców Warszawskich, sprzątam ich groby. I ja miałbym proponować palenie zniczy na grobach "siepaczy"? Pomyśl na przyszłość, zanim coś napiszesz. Bo urazić kogoś takimi insynuacjami bardzo łatwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wroobel   

Drori Albinosie , oto cytat z Twojego postu inaurgującego ten wątek :

Dlatego „historia.org.pl” rozpoczyna nową akcję społeczną „Zapal znicz na grobach uczestników II wojny światowej”.

Podkreślam UCZESTNIKOW.

Bądź więc uprzejmy nie poruszać jak to lubisz tematu "urażania uczuć", albowiem oparłem się tylko na treści Twojego postu (jak w cytacie) , a w związku z tym zaproponowałem pewną modyfikację propozycji tam zawartej , tak aby była ona interesująca także dla tych , którzy nie zamierzają uczcić pamieęci wrogów swojej ojczyzny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Czyli co, mamy dokładnie wymienić, komu można stawiać znicze a komu nie? Dziękuję bardzo, ale nie skorzystamy z Twojej propozycji. Mamy na tyle dużo zaufania do naszych czytelników, że pokazywanie im paluszkiem co wolno, a czego nie, uważamy za zwyczajnie niepotrzebne. Jeśli ktokolwiek z nich wpadnie na pomysł stawiania zniczy na grobach "siepaczy", będę szczerze zdziwiony. Ta akcja niczego nikomu nie narzuca. Nie trzeba nawet stawiać tej świeczki. Przypominamy o dacie i zostawiamy resztę dla naszych czytelników.

I pozwolisz, że o swoich uczuciach będę pisał, kiedy mi się żywnie spodoba.

PS. To nie mój post otwierał wątek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ponad 60 lat minęło a nadal jest jak jest. A czy nie powiedziano Wrooblu ”miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."

Co tam przy tym jakaś świeczka.

Sens tej akcji jest jasny, ma zachęcić do pamięci nie tylko oficjeli, ale i każdego. Bo gros uważa, że jak burmistrz, prezydent składa wiązankę, to jest to w ich imieniu (zresztą całkiem słusznie). Ale zapominają, że to nie zwalnia z pamięci.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   
Jestem za początkową propozycją , ale proponuję aby wykluczyć na razie z niej wrogów Polski i Polaków , agenturę obcą itp.

Mam tylko pytanie wrogów i agentów wg kogo? : >

Akcja jest jak najbardziej godna poparcia, organizatorzy nie sugerują żadnych osób i miejsc, każdy chętny idzie zapalić znicz tam, gdzie uważa, że powinien, że jest ktoś komu należy się pamięć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo protestuje przeciwko jakimkolwiek swieczkom na grobach hitlerowcow czy stalinowcow poleglych w Polsce i nie tylko w latach 1939-1945. Zbrodnie przeciwko ludzkosci i Narodowi Polskiemu nie ulegaja przedawnieniu. Dziwi mnie ze nikt z pomyslodawcow akcji nie wspomnial slowem o ofiarach Niemcow i Rosjan, hitlerowcow i stalinowcow. WaszyIdam zdaniem oni pewnie nie zasluguja na pamiec. Moim - na wieczna. Proponuje zatem nowa akcje - swieczka dla AWajdy WJaruzelskiego i im podobnym postkomunistom. Hanba i oprawcom i ich apologetom - czesc i chwala ofiarom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Stanowczo protestuje przeciwko jakimkolwiek swieczkom na grobach hitlerowcow czy stalinowcow poleglych w Polsce i nie tylko w latach 1939-1945. Zbrodnie przeciwko ludzkosci i Narodowi Polskiemu nie ulegaja przedawnieniu. Dziwi mnie ze nikt z pomyslodawcow akcji nie wspomnial slowem o ofiarach Niemcow i Rosjan, hitlerowcow i stalinowcow. WaszyIdam zdaniem oni pewnie nie zasluguja na pamiec. Moim - na wieczna. Proponuje zatem nowa akcje - swieczka dla AWajdy WJaruzelskiego i im podobnym postkomunistom. Hanba i oprawcom i ich apologetom - czesc i chwala ofiarom.

Coś się Waści pokiereszowało w głowie? Jacy hitlerowcy i stalinowcy? Tu bardziej chodzi o groby żołnierzy radzieckich walczących z Niemcami. A przypomnę, że zginęło ich na naszych ziemiach ok 200 tys.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.