Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
puella

Weterani .

Recommended Posts

puella   

Temat ten poświecimy tym, którzy służbę wojskową skończyli. Trochę luda w legionach służyło, więc i weteranów sporo było. Jak sobie z tą kwestią radzono, jakie znaczenie mieli weterani, itp. (na przestrzeni wieków)?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. Mam nadzieje, ze tematu nie zdublowałam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
puella   
Jak radzono?

Nadziałami podbitych ziem.

:)

Mamy te kolonie "weterańskie", ale przecież nie mogli ich tworzyć w nieskończoność. Po za tym chyba zakładanie kolonii musiało rządzić się jakimiś prawami, a nie na łapu capu. No i jak w tym odnajdowali się najbardziej zainteresowani. Szczerze powiedziawszy jakoś nigdy nie wertowałam źródeł pod kontem tym..., a wydaje mi się, że sprawa jest ciekawsza, niż na pierwszy rzut oka można sądzić. ; )

Na czasie przewertuje jakieś epokowe "pismo", co by wyjść od czegoś konkretnego.

Edited by puella

Share this post


Link to post
Share on other sites

Status weterana dawał pewne korzyści jeszcze na etapie służby wojskowej, nie można było względem niego zastosować niektórych kar, nie podlegał missio ignominiosa - co miało znaczenie przy późniejszym ubieganiu się o stanowiska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.