Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Muzeum Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z najlepszych miejsc w Warszawie. Nie jest to zwyczajne muzeum , ono ma fajny klimat i gdy tam przebywam czuję , że jestem w samym środku walk o Warszawę . I wreszcie najważniejsze jest dla mnie to , że jest to muzeum nowoczesne, a co za tym idzie- ludzie w moim wieku chętnie tam przychodzą. Szkoda tylko , że nie mamy w Polsce więcej takich muzeów.

. Dla niej ten człowiek to niemalże połowa sukcesu muzeum. Facet żyje tym co robi, on jest tym zafascynowany, poświęca się dla niego. Potrafi przyjść gdy ma wolne, i pomóc w czymś, zarazić swoim zapałem. Jego odejście zmieniło by tę placówkę w bardzo poważnym stopniu.

O tak , też słyszałem same pozytywne opinie na jego temat . Facet ma talent , i jest dobry w tym co robi. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
I wreszcie najważniejsze jest dla mnie to , że jest to muzeum nowoczesne, a co za tym idzie- ludzie w moim wieku chętnie tam przychodzą.

W ogóle muzeum jest zjawiskiem niesamowitym jeśli chodzi o to, ile osób chce je zobaczyć, i jest po fakcie zadowolona ze wszech miar. Inne muzea miewają z tym problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ratel   

Za tydzień, lub dwa jadę do stolicy na tygodniowe szkolenie, wiadomo gdzie pójdę... :mrgreen: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tak swoją drogą to i ja powinien wybrać się w końcu do muzeum. Aż wstyd że tak długo nie byłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ratel   
Tak swoją drogą to i ja powinien wybrać się w końcu do muzeum. Aż wstyd że tak długo nie byłem.

Może zrobimy ustawkę... hehe, a swoją drogą wstydź się Warszawiaku. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Może zrobimy ustawkę... hehe, a swoją drogą wstydź się Warszawiaku. ;)

Wstydzę się, wstydzę i jest mi strasznie głupio... pozostaje mi pielgrzymka na kolanach do muzeum. Wszystko przez ten chol... chroniczny brak czasu. Co do ustawki... znowu brak czasu;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja też dawno tam nie byłem , a chciałbym zobaczyć czy od mojego ostatniego pobytu coś się zmieniło ;) . Muzeum to może nie jestem ideałem , ale jest na świetnej drodze do tego. Nigdy nie sądziłem , że w Warszawie powstanie kiedyś interaktywne i nowoczesne muzeum-myślałem kiedyś. Wreszcie od paru lat mamy w stolicy ciekawie i porządnie zrobione muzeum. Muzeum PW może nie jest ideałem ale jest na jak najlepszej drodze do tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Muzeum to może nie jestem ideałem

Dla mnie już jest. Co do zmian, to w muzeum raczej tak w ciągu roku za dużo się nie zmienia. Co mieli zrobić już zrobili, teraz doszła kolekcja listów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Jednak do rzeczy. Muzeum Powstania Warszawskiego jest obecnie uważane za prawdziwy ideał tego, jak powinno wyglądać i funkcjonować nowoczesne muzeum. Zgadzacie się z tym? Co najbardziej się Wam w nim podoba, co byście zmienili? Czy muzeum to spełniło Wasze oczekiwania względem niego?

Dnia 26 lipca tego roku zwiedziłam Muzeum Powstania Warszawskiego. Planując zwiedzanie i jadąc do Muzeum niczego sobie nie wyobrażałam, bo to psuje zwiedzanie. Przeglądałam jedynie stronę internetową Muzeum. Bardzo dobra, porządna strona.

Byłam pod ogromnym wrażeniem tego obiektu. Coś niesamowitego. Ciekawe, pomysłowe, nowoczesne. Poza tym Muzeum postawiło na odbiór sensualny- słyszymy dźwięki bijącego serca, marszu żołnierzy, huk dział, bomb, idąc kanałami słyszymy kapiącą wodę, woda jest na ziemi. To działa i robi wrażenie. Jest tam wiele eksponatów ukazujących nam życie codzienne Powstańców- pudełko marmolady czy fartuszek z kuchni. To właśnie bardzo mnie poruszyło, nie tak jak broń. To właśnie mundury, łyżki, porcelana- to bardzo do mnie trafiło. Byłam ogromnie wzruszona.

Wg niektórych z Was to nie ideał. Jednak nie każdy to znawca Powstania jak Albinos, nie każdy zna się na borni jak Mch90- wymagania pasjonatów i znawców są większe i należy to zrozumieć. Dla mnie jednak to Muzeum to ideał. Zwiedzałam Muzeum Yadvashem w Izraelu- uderza ono w podobne tony, że tak powiem (też wiele słyszymy, są filmy etc.). Muzeum Powstania Warszawskiego zrobiło na mnie większe wrażenie- o wiele większe. Moim zdaniem Muzeum Powstania Warszawskiego pozostawia sporo miejsca na własną ocenę zdarzeń- pokazuje jak było, jak wyglądało Powstanie, ale wnioski każdy może wyciągnąć sam. To jest piękne. Nie narzuca jakiejś konkretnej teorii typu: "Powstanie było potrzebne" czy "Powstanie to błąd". To Muzeum daje do myślenia, a nie myśli za człowieka. Pokazuje i jest w dodatku przyjazne zwiedzającemu. Można robić zdjęcia, co jest rzadkością w polskich obiektach do zwiedzania- często jest z tym problem. Zwiedzając nie czytałam wszystkich tabliczek. Zwiedzałam jedynie trzy godziny. Mam nadzieję, że wrócę jeszcze kiedyś do tego Muzeum. Można je zwiedzać wiele godzin. Można się dużo dowiedzieć. Poza tym, dla zwykłego człowieka, nie mówię o pasjonatach i znawcach tego okresu, to Muzeum to świetny obiekt do zwiedzania. Oprócz tego, że można się wiele dowiedzieć, niektórzy mogą poczuć się zachęceni do poczytania czegoś więcej o Powstaniu. Tak właśnie może zacząć się pasja. Jest to moim zdaniem obiekt idealny. Jedyne takie Muzeum w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jednak nie każdy to znawca Powstania jak Albinos,

Do znawcy w moim przypadku baaaaaaardzooooo długa droga :lol: O ile to kiedykolwiek nastąpi.

Na początku lipca po raz kolejny odwiedziłem MPW. I muszę przyznać, że po raz kolejny zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. To jedyne takie miejsce, które za każdym razem wzbudza we mnie niesamowite emocje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A mnie się to Muzeum nie spodobało. Wolę tradycyjne muzea. De facto ma wielki plus za popularyzację historii o PW, ale to jest jak dla mnie jego jedyna cecha. Jak tam byłem to tęskniłem do muzeum krakowskiego książąt Czartoryskich...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A mnie się to Muzeum nie spodobało.

De gustibus etc. ... Niemniej jesteś jedną z niewielu osób, którym muzeum się nie spodobało. I przyznam jestem zaskoczony. Muzeum w którym człowiek tylko chodzi i patrzy, to dla mnie żadna frajda. Po którymś razie takie miejsce staje się nudne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii najlepsze muzeum w Polsce, o czym już pisałem w relacji z moich dwóch dni w Warszawie. Robi naprawdę niesamowite wrażenie, możnaby chodzić i chodzić bez jakiegokolwiek znużenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Życzyłbym sobie więcej muzeów tego typu, jest świetne. I okazuje się, że to doskonałe medium wychowawcze i naukowe, nawet na moim ahistorycznym synalku zrobiło głębokie wrażenie (aż wypracowanie o tym napisał). Dzięki takim muzeom można więc zachęcić szersze grono młodziezy do zainteresowania się historią, czyli jest to nowoczesny i bardzo ważny czynnik wychowaczy, dlatego uważam, że należy z muzeum PW brać przykład.

To jednocześnie przykład tego, jak mogą ewoluować muzea, stawać się nowoczesnymi nie tracąc jednocześnie nic z przekazu historycznego. IMHO to otwiera nową erę w muzealnictwie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.