Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Muzeum Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witaj;

dla mnie poseł czy nie poseł, jest nieistotne - jak fachowiec niech pelni, lecz to co mówił mnie co nieco przeraziło, tym bardziej że firmował to jako szef Muzeum P.W., ale to już pewnie nieco szersza dysputa i nie koniecznie tutaj. Pisałem tak tylko informacyjnie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
FSO   

Witaj;

mną też siekło co nieco... Powstanie Warszawskie i dyskusja o nim, bez rozmów o cywilnych ofiarach, bez tego co się działo jest conajwyżej połową dyskusji o tym co się stało. Te ofiary są tak samo częścią P.W. czy tego chcemy czy nie, jednak stanowią one tą "ciemną stronę walk" ludzi którzy brali w nim w jakiś sposób udzial, lecz bez broni w ręce bez walki...

Postawa pana Dyrektora MPW - poniżej krytyki...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Postawa pana Dyrektora MPW - poniżej krytyki...

Jestem daleki od tak kategorycznego stwierdzenia, zwłaszcza że na razie sprawę znamy z jednego artykułu. Jeśli faktycznie muzeum ma swoje wytyczne, jeśli faktycznie od rozstrzygania o pomnikach nie jest dyrekcja MPW... to czemu nagle zwalać wszystko na dyrektora Ołdakowskiego? Wyraźnie zaznaczona została kwestia funduszy i to, że MPW nie jest od ich zbierania. Jasne, mógł zrobić coś więcej, ale już tak nie demonizujmy go.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witaj;

zastanawiam się także dlaczego jak to określono w artykule "wystawa muzealna o cywilnych ofiarach Powstania". Mam tylko nadzieję, że to nie jest polityka i próba walki w której do pokazania kto jest silniejszy nie użyto kombatantów i organizacji... Pożyjemy zobaczymy. Przy okazji wartałoby przeczytać co inne gazety o tym piszą.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Mam tylko nadzieję, że to nie jest polityka i próba walki w której do pokazania kto jest silniejszy nie użyto kombatantów i organizacji...

Ja bym prędzej dopatrywał się tutaj tej tak zwanej disneylandyzacji MPW...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ismontel   

Powiem krótko i powtórzę to co już zostało powiedziane, iż MPW jest najlepszym muzeum na świecie jak dla mnie! Z racji podejścia do tematu, możliwości dotknięcia, mnogości eksponatów, bardzo ludzkiego podejścia obsługi do zwiedzających - można robić zdjęcia i nie ma w tym żadnego problemu. Miałam nawet okazję przez krótki bo krótki czas aczkolwiek jednak pracować w muzeum jako wolontariusz ..... klimat świetny, pan Ołdakowski pierwsza klasa nawet w rocznice ślubu spóźnił się na kolacje z żoną żeby spotkać się z wolontariuszami i podziękować za prace i poświęcony czas. Odwiedzam je kiedy tylko mogę i zaciągam coraz to więcej ludzi. Jestem dumna i strasznie się ciesze iż dożyłam powstania tego muzeum!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Przede wszystkim, witam na forum:) Zaś co do reszty... mógłbym się spokojnie pod tym podpisać wszystkimi czterema kończynami. Co do pana Ołdakowskiego. Znajoma przez dość długi czas pracowała w muzeum, i była pod jego wielkim wrażeniem. Człowiek poświęcający swój wolny czas, na rozwój placówki, to skarb. Ale co do dotykania eksponatów. Osobiście już dawno tego nie robiłem, ale ostatnio natrafiłem na informację, że teraz już tak nie do końca można wszystko dotykać... Tak czy inaczej placówka niemalże wzorowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ismontel   

a dziękuje za powitanie :lol: jak że nie ładnie z mojej strony również witam wszystkich :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.