Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Lech Kaczyński Prezydent RP

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

Powiedźcie mi co Wam się na tym nie podoba (nie pasuje) http://wiadomosci.onet.pl/150628,21,17,0,1,pokaz.html.

A komentarze mi się podobają, "czemu patrzy się w prawo", jakby tak było to byłoby okej ale on ma głowę zwróconą w lewo (przynajmniej z heraldycznego punktu widzenia) a na chorągwi prezydenckiej powinien mieć w prawo, wie ktoś może o co tu chodzi, czy ta jakaś aluzja do znanej sprawy chorągiewek przy limuzynie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś może o co tu chodzi,

Dziś, z tego co widzę na zdjęciu, orzeł patrzy na prawe skrzydło. Wygląda to na fatalną pomyłkę naszych, podobnie jak z tymi chorągiewkami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
A komentarze mi się podobają, "czemu patrzy się w prawo", jakby tak było to byłoby okej ale on ma głowę zwróconą w lewo (przynajmniej z heraldycznego punktu widzenia) a na chorągwi prezydenckiej powinien mieć w prawo, wie ktoś może o co tu chodzi, czy ta jakaś aluzja do znanej sprawy chorągiewek przy limuzynie?

Nawet w PRL-u głowa orzełka (bez korony) była zwrócona w lewo :). Ciekawi mi, czy ta tkanina miała wyhaftowaną "lewą stronę", i ktoś się pomylił kładąc ją na trumnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nawet w PRL-u głowa orzełka (bez korony) była zwrócona w lewo :).

Heraldycznie na prawo.

Prawdopodobnie ta tym polegała pomyłka, że proporzec położono lewą stroną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Heraldycznie na prawo.

Nie wiem, jak to z tą herladyką było, ale zerkam w tej chwili na:

- dowód osobisty

- książeczkę wojskową

- książeczkę PKO (wszystko rodem z PRL)

i wszędzie orzeł ma zwróconą głowę w lewo ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Nie wiem, jak to z tą herladyką było, ale zerkam w tej chwili na:

- dowód osobisty

- książeczkę wojskową

- książeczkę PKO (wszystko rodem z PRL)

i wszędzie orzeł ma zwróconą głowę w lewo ...

O ile wiem, w heraldyce strony są odwrócone. Ale może już mi się coś pomyliło. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sarna   

Jezeli ktos kiedys byl na Wawelu , to wie , ze urzedujacy prezydent ma prawo byc pochowany na Wawelu .

Nie rozumiem tych dyskusji , to bylo oczywiste. Rodzina Narutwicza prawdopodobnie nie skorzystala z tego przywileju . Dyskusje na ten temat sa zenujace . Zastanawia mnie fakt , dlaczego media pomijaja w swych artykulach ten fakt , ale prawdziwi Krakusy o tym wiedza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jezeli ktos kiedys byl na Wawelu , to wie , ze urzedujacy prezydent ma prawo byc pochowany na Wawelu .

Nie rozumiem tych dyskusji , to bylo oczywiste. Rodzina Narutwicza prawdopodobnie nie skorzystala z tego przywileju . Dyskusje na ten temat sa zenujace . Zastanawia mnie fakt , dlaczego media pomijaja w swych artykulach ten fakt , ale prawdziwi Krakusy o tym wiedza

Zastanawia mnie fakt , dlaczego media pomijaja w swych artykulach ten fakt

... ale jaki fakt?

Fakt - o żenujących dyskusjach

Fakt - o rezygnacji rodziny Narutwicza, kim by on nie był

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Jezeli ktos kiedys byl na Wawelu , to wie , ze urzedujacy prezydent ma prawo byc pochowany na Wawelu .

Naprawdę ? Byłem kilkakrotnie na Wawelu, i takowa wiedza nie była mi dana ... cóż - niegodnym :)

Ale na poważnie - czyżbyś tworzył jakąś nową "świecką tradycję" ? Czy wyobrażasz sobie "entuzjazm" społeczeństwa, gdyby na Wawelu miały spocząć L. Wałęsy ? A A. Kwaśniewski ? O gen. Jaruzelskim taktownie przemilczę ...

P.S. Jak bumerang wraca sprawa owego tajemniczego decydenta, który z taką siłą i determinacją lansował projekt pochówku Państwa Kaczyńskich w krypcie na Wawelu. Kto zacz ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Prezydent jednak umiał dobierać przyjaciół. Taki Saakaszwili nie bał się pyłów i doleciał, widziałem go obok Buzka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Dziś usłyszałem coś, co mi zacisnęło gardło.

Że w Gruzji wiele rodzin swoim dzieciom nadało imię Lech, po tym, gdy Prezydent pojechał do Gruzji.

Albo wypowiedź pewnej pani, która znała Prezydenta. I gdy kiedyś go spotkała(po jego wyborze na Prezydenta), on ją przywitał: ''Dzień dobry, Teresko.''. Ona mu odpowiedziała: ''Dzień dobry, Leszku.''.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

No Miedwiediew też doleciał :).

Ogóle Europa Zachodnia zawiodła, Obama też, no nie wspominając już o Watykanie, trochę smutne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Ogóle Europa Zachodnia zawiodła, Obama też, no nie wspominając już o Watykanie, trochę smutne.

Tym bardziej, że istnieje coś takiego jak pociąg lub autokar, a termin pochówku znany był od kilku dni ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Obama to pikuś, miał do przelecenia Atlantyk, tam faktycznie zagrożenie mogło być naprawdę spore.

Mnie interesuje jedna sprawa - prezydent Niemiec przyleciał, chyba w helikopterze. Merkel nie przybyła, choć od początku deklarowała, że rzekomo bardzo chce być na pogrzebie, niezależnie od wszystkiego. Więc skoro prezydent przyjechał, to czemu Merkel nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Merel została w Rzymie i miała wracać do Niemiec autobusem :)

Ale przecież z Włoch są pociągu do Polski, mogła przyjechać z nuncjuszem i włoską delegacją, ale jak widać motywacji nie było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.