Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Prezydencki samolot rozbił się w Smoleńsku na pokładzie był Lech Kaczyński

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

''I myśl druga – że trzeba było śmierci Lecha Kaczyńskiego by wszyscy dostrzegli Go takim, jakim był naprawdę: ciepłym człowiekiem, trochę nieśmiałym, wspaniałym ojcem i mężem, oddanym Polce, odważnym wojownikiem całe życie walczącym o innych. Dopiero śmierć zdarła wszystkim bielmo z oczu i naród zobaczył Go w obrazie prawdziwym, a nie w karykaturze. I obyśmy zapamiętali Go właśnie takim, zasługuje na to, to mu się należy!''

Z blogu posła Marka Migalskiego.

http://migalski.blog.onet.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Nie tylko w Brazylii, także w Rosji (od poniedziałku chyba), Gruzji, Litwie. Ale rzeczywiście Brazylia jest z nich najbardziej egzotyczna.

Nawiązując jeszcze do konduktu, to frekwencja jest zdumiewająca. Na ulice wyszły ogromne tłumy Warszawiaków, dziennikarzy i fotoreporterów.

Kondukt już jest na ul. Żwirki i Wigury

Q

Edytowane przez Qrosava

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
''I myśl druga – że trzeba było śmierci Lecha Kaczyńskiego by wszyscy dostrzegli Go takim, jakim był naprawdę: ciepłym człowiekiem, trochę nieśmiałym, wspaniałym ojcem i mężem, oddanym Polce, odważnym wojownikiem całe życie walczącym o innych. Dopiero śmierć zdarła wszystkim bielmo z oczu i naród zobaczył Go w obrazie prawdziwym, a nie w karykaturze. I obyśmy zapamiętali Go właśnie takim, zasługuje na to, to mu się należy!''

Z blogu posła Marka Migalskiego.

http://migalski.blog.onet.pl/

Nic dodać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

A spójrzcie na "Poletko Pana P." na Onecie. Jak to nagle zmienił się pan Palikot... komentarze nieprzychylne autorowi bloga...

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Uważam,że autor bloga bardzo "po ludzku" nazwał to co się dzieje teraz w świecie.A przede wszystkim w Polsce..bo przecież zginęli ludzie.Teraz dopiero po śmierci Lecha Kaczyńskiego dostrzegamy w nim człowieka...bo on był przede wszystkim synem,bratem,ojcem,dziadkiem..a dopiero potem prezydentem.Był normalnym człowiekiem ,który ze swoimi poglądami chciał ,żeby Polska była państwem wolnym i bezpiecznym.A co do komentarzy..to czasem lepiej pewne rzeczy przemilczeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Trumna z ciałem Prezydenta już jest w Pałacu Prezydenckim.

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem prokremlowska młodzieżówka "Nasi" zorganizowała akcję solidarności z Polakami. Przed nasza ambasadą na akcję "Bez słów" przyszło kilkaset osób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

Co tu mówić? Straszne. Jeszcze niedawno byłem w Senacie na konkursie, widziałem prezesa Skrzypka i posła Karpiniuka, z którym uścisnąłem dłoń. Całe moje miasto Kołobrzeg, niezależnie od wyznawanych poglądów politycznych modli się za dusze zmarłych, szczególnie za parę prezydencką i za posła z Kołobrzegu Sebastiana Karpiniuka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

w kwestii pytań które zadałem wczoraj: trzeba i należy je zadawać, a to że nie lecial marszałek a trzech wice - detal, podobnie jak kilkunastu posłów, zaś fakt że w jednym samolocie lecieli wszyscy dowódcy wszystkich sił zbrojnych - wola o pomste do nieba. Gdzieś był komentarz dziennikarza amerykańskiego o skłądzie tego samolotu...

Lu Tzy: cynicznie ale mimo wszystko masz trochę racji - tragedia jest dla rodzin i osób dla których osoby te były przyjaciółmi, czasem dla ludzi był to troszkę taki szoł, takie "ku pamięci", pokazanie się. Osobną sprawą jest to, że ludzie się wyciszyli, tacy zwykli. Dziś byłem w Kielcach - na targach - puste ulice, na Targach gwar, ale inny, przytłumiony, tłumy ludzi i jeden temat... Telewizja czy radio: traktują to w wielu wypadkach troszkę jak przedstawienie tylko w czarnym kolorze...

Jarpen: Rosjanie, tacy zwykli pokazują naprawdę współczucie takie ludzkie - i w takiej formie jakiej pokazuje to człowiek dla człowieka, gdzieś pisałem już o tym.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Premier Tusk już w momencie kiedy wchodził na wczorajsze zebranie wyglądał jak człowiek, na którego barkach spoczywa wielki ciężar. Marszałek Komorowski podobnie. Dziś miałam okazję zobaczyć to na własne oczy. Trzeba przyznać, że robi to przerażające wrażenie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Katastrofa bez precedensu w historii nie tylko Polski, ale i całego świata. W jednej chwili państwo zostało zdekapitowane, zginął prezydent ale i wszyscy najwyżsi dowódcy wojskowi. Takie rzeczy nie działy się nawet w czasie wojen. Oczywiście państwo jest na tyle dobrze zorganizowane, że będzie dalej normalne funkcjonować, ale wyrwy jakościowej po tych ludziach być może nigdy nie uda się wypełnić. Straszne jest ilu wybitnych ludzi straciła Polska, nie tylko dygnitarzy i parlamentarzystów, osób szerzej znanych wszystkich Polakom. Myślę, że warto wspomnieć choćby o Pani mec. Joannie Agackiej-Indeckiej, jednej z najlepszych polskich adwokatów, przewodniczącej NRA, osobie bardzo młodej, mającej jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Najzwyczajniej w świecie mi Jej żal, tymbardziej że pochodziła z mojego miasta (Łódź) i była związana z wydziałem, na którym studiuje.

Chyba nie ma w Polsce środowiska, które by kogoś nie straciło w sobotniej katastrofie.

Edytowane przez Regulus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Regulus: państwo nie zostało zdekapitowane, dokładnie dzięki dwóm przepisom: 1. to to, że jednym samolotem nie mogli lecieć, w jednym samolocie: Premier, marszałek Sejmu i Prezydent. 2. powodem jest to że istnieją przepisy mówiące co trzeba zrobić, kiedy zaistnieją pewne warunki. Ów artykuł był już cytowany, bodajże przez Jarpena. Trzecim powodem jest fakt, że chyba każda instytucja ma swoje wewnętrzne procedury mówiące co trzeba zrobić, jeżeli szef zniknie, straci życie czy się rozchoruje i nie będzie w stanie rządzić. To wszystko zadziałało, jeżeli nie perfekcyjnie, to tak jak miało zadziałać.

Wszystko to wymusiło na kilku osobach podejmowanie ciężkich decyzji, konieczność wejścia w rolę w którą planowali wejść potem albo wcale, do której być może się nie przygotowywali, a którą muszą podjąć mimo tego, czy chcą czy nie chcą.

Fakt śmierci przedstawicieli takich czy innych organizacji, takich czy innych związków wyznaniowych czy innych organizacji są tragedią rodzinną, czasem społeczną dla wyznawców, lecz nie mają bezpośredniego wplywu na działlność państwa. Można to określić jako zniszczenie zewnętrznego poszycia samochodu, poobijania go, lecz nie ma większego wpływu na jego jazdę. Z jednego powodu. Następstwo na stanowiskach najważniejszych była wyznaczona, co oznaczało że dany urzędnik był [lub powinien być] znaznajomiony z najważniejszymi sprawami danego urzędu, zaś z całą resztą zapoznaje się metodą od najważniejszej do najmniej ważnej. Wracając do porównania - najpierw kontrola podstawowych wskaźników, zaś fakt że tylna lewa szyba się nie otwiera do końca - może poczekać.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Cóż. Na pokładzie tego samolotu nie było żadnej osoby, której śmierć zagrozić mogła ciągłości Państwa.

Prezydent-Marszałek Sejmu. Dowódcy wojsk-ich zastępcy.

Posłowie-z automatu wchodzą drudzy na liście.

Podobno jest tylko problem z szefem NBP.

Ta moja wypowiedź jest tylko pragmatyczna. Nie zarzucajcie mi braku współczucia dla ofiar tej tragedii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.