Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Prezydencki samolot rozbił się w Smoleńsku na pokładzie był Lech Kaczyński

Rekomendowane odpowiedzi

eMJar87   

Czy to ważne? I tak będzie niedługo kojarzył tylko datę 10.04.2010r.

Ważne żebyśmy My, jako Polacy pamiętali wszystkich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Prezydent Rosji zrobił trzy moim zdaniem bardzo ważne rzeczy:

1. telefonicznie złożył kondolencje na ręce premiera RP.

2. "rozkazał" przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie i BARDZO ścisłą współpracę z stroną polską.

3. stwierdził publicznie, że w tym dniu naród rosyjski łączy się w całości w żałobie z narodem polskim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
A jeszcze tak niedawno na zaproszenie Prezydenta byłem na konferencji w Pałacu Prezydenckim, gdzie miałem przyjemność spotkać się m.in. z Marią Kaczyńską, był także Janusz Kochanowski i Ministrowie w Kancelarii Prezydenta.

Tak, to uświadamia jak bardzo życie ludzkie jest kruche. Mam podobne odczucia odnośnie generała Franciszka Gągora. Jeszcze przedwczoraj był na mojej uczelni. Niedawno miałam okazję być na Forum, na którym generał brał udział w dyskusji o obecności Wojska Polskiego w Afganistanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Niech spoczywają w pokoju...

I powinno się wyciągnąć z tej katastrofy odpowiednie wnioski i podjąć należałoby odpowiednie działania.

Ponoć nie jest to wina samolotu (ów Tu-154M był po remoncie), ale czynnika ludzkiego oraz warunków atmosferycznych będących ponad możliwościami systemów wspomagających lądowanie które były na wyposażeniu ów lotniska.

Nie powinno też tylu decydentów znajdować się na pokładzie jednego samolotu.

Oby śmierć tych ludzi nie poszła na marne i zostaną wprowadzone w życie odpowiednie działania mające na celu uniknięcie w przyszłości, podobnej tragedii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Tekst Bułata Okudżawy, wykonanie Sławy Przybylskiej... utwór, który nabiera dzisiaj szczególnej wymowy:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Ważna informacja, według Rosjan samolot rozbił się nie podczas 4 ale podczas 2 podejścia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

tak bardzo na chłodno, nasuwają mi się dwie ważne rzeczy:

1. Czemu pilot chciał wylądować w takich warunkach na lotnisku ktrego nie znał, zwłaszcza kiedy chwilę wcześniej rosyjska maszyna wojskowa odleciałą, mimo tego, że pilot znał lotnisko...?

2. Czemu w jednym samolocie leciało tyle ważnych osobistości? Przecież coś takiego nie powinno się nigdy zdarzyć - przecież, w jednym samolociem lecieli wszyscy najważniejsi przedstawiciele wojska i niemal wszyscy państwa w tym chyba cała kancelaria prezydencka? Kto na to pozwolil?

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eMJar87   

I czy z tej tragedii odpowiedni ludzie wyciągną w końcu jakieś wnioski. Tragedia samolotu CASA i wypadek Millera nikogo nic nie nauczyły. Może choć teraz pójdą po rozum do głowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Albinos i Kadrinazi maja rację: dajcie spokój.

Nie dzisiaj.

Każdy może sobie sam w spokoju dociekać przyczyny jak i przemyśleć możliwe konsekwencje tego wydarzenia. Przynajmniej w tym jednym dniu.

Bedzie czas i na spiskowe teorie dziejów i na co by było gdyby i na wujka dobra rada, ale na dzisiaj już wystarczy. Niektórzy dziennikarze już wykazali że poziom kretynizmu i braku taktu może sięgnąć bardzo wysoko.

Edytowane przez maxgall

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Czy mogę prosić niektórych dyskutantów, by dali sobie spokój? To nie jest czas, ani miejsce na takie dywagacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

tak bardzo na chłodno, nasuwają mi się dwie ważne rzeczy:

1. Czemu pilot chciał wylądować w takich warunkach na lotnisku ktrego nie znał, zwłaszcza kiedy chwilę wcześniej rosyjska maszyna wojskowa odleciałą, mimo tego, że pilot znał lotnisko...?

2. Czemu w jednym samolocie leciało tyle ważnych osobistości? Przecież coś takiego nie powinno się nigdy zdarzyć - przecież, w jednym samolociem lecieli wszyscy najważniejsi przedstawiciele wojska i niemal wszyscy państwa w tym chyba cała kancelaria prezydencka? Kto na to pozwolil?

pozdr

Marszałka nie było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Brazylii ogłoszono trzydniową, oficjalną żałobę - piękny gest pokazujący wg mnie, że wszyscy razem jesteśmy jedną międzynarodową społecznością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.