Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Prezydencki samolot rozbił się w Smoleńsku na pokładzie był Lech Kaczyński

Rekomendowane odpowiedzi

Anhelli   
To coś niesamowitego Stalin po 70. latach pozbawił nas poza ludźmi zamordowanymi w Katyniu, również Prezydenta oraz wielu członków naszych władz,dowódców sił zbrojnych, oraz przedstawicieli kultury i nauki.

Straszliwa tragedia.

Ach ten Stalin, po ponad pięćdziesięciu latach od swojej śmierci dalej zabija ludzi. To jednak był niezwykły człowiek.

No chyba, że jednak ten dowcip jest prawdziwy:

Lucyfer miał juz dość Stalina w piekle - ponawracał mu wszystkie diabły na komunizm. Dzwoni więc do Nieba i mówi:

- słuchaj no, weź tego Stalina na miesiąc ode mnie - u was szkód nie narobi, a my w tym czasie zrobimy porządek

- czemu nie, przyślę aniołów to go zabiorą

Po miesiącu Lucyfer dzwoni do Nieba, żeby się dowiedzieć co i jak i pyta:

- dzień dobry, jest Bóg?

- po pierwsze: towarzysz Bóg. Po drugie: Boga nie ma!

Edytowane przez Anhelli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nie miejsce i czas na tego typu spory. Trzeba jak najszybciej podjąć odpowiednie decyzje. Komorowskiego oficjalnie ogłosić Prezydentem, mimo, że od 8:56 faktycznie nim jest, ogłosić żałobę, zorganizować pogrzeb, wszcząć śledztwo, potem przeprowadzić szereg decyzji personalnych.

A w perspektywie dłuższego czasu zmienić procedury dt. ważnych osób na pokładzie samolotu jednocześnie, a także zakupić wreszcie nową flotę lotniczą dla polskich władz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Popieram sugestię Albinosa - dajcie sobie spokój z komentarzami natury politycznej! To nie czas i miejsce ku temu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

W tej strasznej tragedii dostrzegam tylko jeden plus, o ile wogóle mogę coś takiego powiedzieć... Przynajmniej Pierwsza Para RP zginęła razem...

O 10.15 Miedwiediew powołał specjalną komisję, której przewodniczyć ma premier Rosji Putin.

Na TVN pojawiła się informacja, że samolot aż 4 razy (?) podchodził do lądowania.

O 17 bądź 17.30 na Wawelu odbędzie się uroczyste nabożeństwo, może wybierasz się Jarpenie? Z tego, co słyszałem w Krakowie już rozbrzmiał dzwon zygmuntowski...

Ave Maria, gratia plena, Dominus Tecum, benedicta Tu in mulieribus et benedictus fructus ventris Tui, Jesus. Sancta Maria, Mater Dei ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae.

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen.

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Ja od siebie dodam tylko tyle, że na naszych oczach dzieje się historia i o tym trzeba pamiętać. Jesteśmy światkami ogromnych wydarzeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Ja od siebie dodam tylko tyle, że na naszych oczach dzieje się historia i o tym trzeba pamiętać. Jesteśmy światkami ogromnych wydarzeń.

Marna pociecha. Wolę żyć w najnudniejszym okresie historii, gdzie historycy wojskowości mogą szukać dla siebie pożywki ze świecą, gdzie ludzie i politycy nie mordują się i umierają najwcześniej po 90-tce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

W gardle mnie ściska... Niepojęte dla mnie jest, że w jednym momencie, jak świeczka... oni wszyscy...

Kaczorowski, Gosiewski, Putra, Szmajdziński. Tylko siąść i płakać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak niedawno na zaproszenie Prezydenta byłem na konferencji w Pałacu Prezydenckim, gdzie miałem przyjemność spotkać się m.in. z Marią Kaczyńską, był także Janusz Kochanowski i Ministrowie w Kancelarii Prezydenta.

Przygnębiające są zdjęcia samolotu, który startuje z Okęcia.

Mimo tragedii wierzę, że nasze państwo jak i nasz naród w tak tragicznych okolicznościach zda egzamin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W obliczu ogromnej narodowej tragedii jesteśmy razem. Nie ma lewicy, nie ma prawicy, nie ma podziałów nie ma różnic. Jesteśmy razem wokół rodzin ofiar katastrofy w Smoleńsku - powiedział Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, który do wyborów będzie sprawował urząd Prezydenta RP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Czy to prawda, że Anna Walentynowicz była na pokładzie? Przepraszam, że pytam, ale usłyszałem w radiu i chciałbym się upewnić [jak to brzmi w takiej chwili].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Pod Pałac Prezydencki zmierzają setki ludzi z kwiatami i zniczami.

Komorowski ogłosił tygodniową żałobę narodową.

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
W tej strasznej tragedii dostrzegam tylko jeden plus, o ile wogóle mogę coś takiego powiedzieć... Przynajmniej Pierwsza Para RP zginęła razem...

Tak nie do końca cię zrozumiałem ... Ale ad rem: Czy dysponuje ktoś już pełną listą ofiar ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w katastrofie lotniczej zginął Prezydent RP, Pierwsza Dama i najwyżsi przedstawiciele Państwa Polskiego. 70 lat po zbrodni katyńskiej przeżywamy w tym miejscu po drugi ogromne nieszczęście. W przeciągu 70 lat po raz drugi tracimy część naszej intelektualnej elity. Zginęły także rodziny ofiar katyńskich, co tylko potęguje niebywałą symbolikę tego miejsca.

https://historia.org.pl/index.php?option=co...&Itemid=537

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.