Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
w4w

Historia domeną mężczyzn?

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

W pierwszej 25 najczęściej spamujących jest 18 facetów 5 kobiet i 2 osoby niepodające płci(jednak Forrest to bez wątpienia facet). Na forum na którym poprzednio pisałem(historycy.org) z kobiet pamiętam tylko 1 kobietę(jeszcze nie magister). Dlaczego historią interesują się głównie faceci?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej 25 najczęściej spamujących jest 18 facetów 5 kobiet i 2 osoby niepodające płci(jednak Forrest to bez wątpienia facet). Na forum na którym poprzednio pisałem(historycy.org) z kobiet pamiętam tylko 1 kobietę(jeszcze nie magister). Dlaczego historią interesują się głównie faceci?

To jest dziwne, ale w LO u mnie do matury przymierzało się 10 facetów na 10 ; ), a z kobiet to kilka na 25. W klasie hum. lepiej im zdawać biologię niż historię... Z twoją tezą zgadzam się w całości, ale przyczyny tego nie są mi wiadome...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I u mnie w LO podobna sytuacja. Historię zdawali SAMI faceci :D żadnego rodzynka, w postaci kobiety, zdającej historię w klasie nie miałem :wink: W klasiue humanistycznej było kilka pan. Jednak mój nauczyciel niestety, ,mimo że sympatyczny, to strasznie nudził. Nie potrafił zainteresować przedmiotem, a szkoda bo wcześniej miałem znakomitego fachowca z grupy " pasjonatów" . Może z tego wynikał niedobór ?? Może dlatego, ze kobiety brzydzi przemoc i wojny a w historii tego typu wątki to podstawa? Nie wiem :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

No tak to mam potwierdzenie swojej teorii, teraz pytanie o przyczyny. Historia to nie tylko wojny, więc argument o okrucieństwie jest chyba błędny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla nas moze i nie tylko ale spytaj koleżanki z czymim kojarzy się historia :wink: powiedzą że z datami, wojnami, powstaniami.. :P Raczej nie powiedzą, że z odkryciami gograficznymi, wynalazkami, czy antyczną kulturą i sztuką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Jeśli nie lubią przemocy a lubią historię to powinny wskazywać raczej milsze rzeczy niż wojny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
suomi   

oj płci żenskiej historia kojarzy sie gł. z kultura, życiem codziennym : jak jedli, żyli, ubierali sie itd. Mi historia kojarzy sie z ewolucja spoleczenstwa (nie jednostek niet, jednostki sa zle :P) w czasie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wcale ze nie Historią interesuja sie także kobiety np ja jestem Kobietą i bardzo Kocham Historie
chlubny wyjątek, niestety potwierdzający regułę. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Yapi   

Ja też jestem kobietą, jestem w trzeciej klasie liceum i mam zamiar studiować historię :P Z tego co zauaważyłam dziewczyny z mojej klasy boją się historii- za duzo nauki i wysiłku. Z drugiej strony sporo jest nauczycielek historii(moja przyszłość??;-)- raz lepszych, raz gorszych, ale to też się chyba liczy? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się wszyscy niezmiernie, że kolejne panie zaczynają się na forum udzielać :P tylko do was zależy czy obalicie tezę o preferowaniu historii przez mężczyzn. Życzę wytrwałości i pozdrawiam :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Faktycznie większość nauczycieli to kobiety. Może po prostu cały Internet to bardziej męska zabawka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie większość nauczycieli to kobiety. Może po prostu cały Internet to bardziej męska zabawka?
Ja jedna nigdy styczności z historyczką nie miałem Poważnie!! Od podstawówki po liceum samych historyków miałem. :P Jednak studia to chyba co innego niż LO. Może dopiero po maturze panie odnajdują swoje powołanie do bycia historyczkami?? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.