Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
w4w

Historia domeną mężczyzn?

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

A może chodzi oto , że w historii jest dużo wojen , ustrojów politycznych , władców itp.

Np. mało dyskutujemy o kulturze , architektórzy , sztuce . Może to akurat interesuje płęć piękną .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie nauczyciel to bardziej kobiecy zawód.
Nie da się ukryć, ogólnie pań jest więcej. Jednak wśród historyków dominują chyba panowie :P ( to wynika z autopsji) jednak żadnymi danym na potwierdzenie swojej teorii nie dysponuje. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
( to wynika z autopsji)

Jak już wspominałem mam odmienne doświadczenia. Danymi też niestety nie dysponuje.

Argument Tomka może i jest słuszny ale przecież jak się opowiada o jakiejś wojnie, to raczej nie podaje się szczegółowych opisów okrucieństw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Yapi   
A może chodzi oto , że w historii jest dużo wojen , ustrojów politycznych , władców itp.

Np. mało dyskutujemy o kulturze , architektórzy , sztuce . Może to akurat interesuje płęć piękną .

Tak, ale wtedy to by nie była już historia tylko kulturoznastwo albo cos w tym stylu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ziuta   

Chce się przyłączyć do dyskusji jako głos "żeński" :lol:

Studiuję historię - w mojej grupie jest po równo kobiet i mężczyzn.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Dziś na olimpiadzie w sali ze mną pisało 35 chłopców i tylko 4 dziewczynki... Nie to, żebym miała coś przeciwko :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rodzyneczki same :lol: Co do jednego nie mam żadnych watpliwości... :D Zeby jednak nie off topować to przypadek twojej dzisiejszej olimpiady tylko potwierdza tezę sformułowaną na wstępie. Nie wiedzieć czemu historyków płci męskiej jest więcej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Być może jest to spowodowane w jakimś stopniu tym, że mężczyźni częściej podchodzą do życia na chłodno, a to jest w historii niezbędne. Jednak znam kilka dziewczyn, dla których historia nie jest złem koniecznym, one ją po prostu lubią i rozumieją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

A u mnie to raczej na odwrót- facetów jest mało w klasie i oprócz dwóch są kompletnie niezainteresowani i niezorientowani, natomiast na grupę jakichś 10 osób, które będziemy mieć na fakultetach to około 2 będzie przedstawicieli płci brzydkiej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzionga w LO u mnie było tak, że na 10 facetów 10 zdawało historię i z 15 dziewczyn, więc propocje ok. Jednakże jeśli chodzi o internet to proporcje są miażdzące zarówno tutaj, na histmagu czy historykach wszędzie ogrom użytkowników i moderatorów stanowią mężczyźnie, ciekawe dlaczego jest taka dysproporcja.

Tak sam na uczelniach wyższych na historii większość wykładowców i ćwiczeniowców to mężczyźni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
ciekawe dlaczego jest taka dysproporcja

Bo dziewczyny siedzą na fotce albo na naszej- klasie :lmao: A tak poważnie to ja do liceum nie miałam żadnego nauczyciela mężczyzny historii i w żadnej z tych szkół takiego nie było, ale w LO są sami mężczyźni ani jednej kobiety nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym się przyłączyć do dyskusji jako głos "żeński";) Chcę zdawać historię na maturze i później studiować na tym kierunku:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Zadam takie pytanie: Czy ktoś czytał książkę o tematyce militarnej napisaną przez kobietę - historyka? Z czasów RON - u, nie przypominam sobie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Historia wojskowości to niewątpliwie domena mężczyzn. Chociaż znalazło by się zapewne trochę pozycji napisanych przez kobiety. Chociażby "Pluton pancerny w Powstaniu Warszawskim" Anny Wyganowskiej-Eriksson. Pamiętam też, że profesor Ewa Wipszycka swego czasu napisała artykuł na temat wojskowości starożytnych Greków. Przy serii "Warszawskie Termopile" pracowała m.in. Pani Lidia Świerczek. Ogólnie zauważyłem, że naprawdę sporo książek nt. Powstania Warszawskiego wyszło spod ręki kobiet, i to nie tylko tych o charakterze wspomnieniowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.