Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

Źródło informacji

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy   
''dajcie mi PRL-owski film wojenny, a znajdę w nim błąd''

"Westerplatte" Różewicza z 1967r. Jest to jeden z lepszych filmów o Wrześniu 1939r., jaki oglądałem.

W każdym razie - moim zdaniem - niezależnie od tego ile słów krytycznych wypowiemy o dorobku kinematografii wojennej z okresu PRL, bo były wśród niego dzieła różnego lotu i kalibru, to III RP nawet śladowo nie udało się w tej materii nawiązać konkurencji.

Np. serial "Pogranicze w Ogniu" z 1992r. Konica. Wprawdzie pierwsze odcinki powstawały jeszcze w PRL-u (1988-89), ale reszta już w wolnej Polsce. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trochę to naciągane :D . "Pogranicze" poczęło się niewątpliwie w czasach PRL i zapewne potem poszło rozpędem.

A skoro przy realiach jesteśmy - "Tarantule" stojące w wojennym porcie gdyńskim (w scenie "dziejącej się" w latach 30.) wyglądały równie fajnie, jak "Spruance" wybuchające w Pearl Harbor :) . Ale przy mizerii środków z okresu przełomu ustrojowego i tak "Pogranicze" wyszło nieźle.

"Westerplatte" Różewicza z 1967r. Jest to jeden z lepszych filmów o Wrześniu 1939r., jaki oglądałem.

Film świetny, a nawet wspaniały, ale granaty rozdawali słynnego modelu F-1. Nader popularnego w Armii Radzieckiej i (l)WP. Nie to, żebym się czepiał :) .

Podejrzewam wszakże, że "Tajemnica Westerplatte" made in III RP, jeżeli się kiedykolwiek ukaże na ekranach, będzie z realiami epoki jeszcze bardziej na bakier, a film od PRL-owskiego będzie różnił się in plus jedynie liczbą słów na k... i ch... . Chciałbym się mylić, ale jakoś tak sobie antycypuję. (BTW - nie wnikam tu w słuszność argumentów w sporze "kto i kiedy dowodził na Westerplatte").

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Bruno wątpliwy napisał

W "Czterech pancernych" pojawił się bodajże w pewnym momencie nawet kałasznikow. też tak myślałem. Ale postanowiłem sprawe " zbadać" . To nie był kałach. To jednak był StG 44.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Były kałachy. Motocykliści w ostatnich odcinkach mieli takie.

Jestem bardzo wyczulony na obecność StG-44 i do tej pory niewiele filmów widziałem z wykorzystaniem tego cuda, wśród nich ''Godziny nadziei'' albo ''Album polski''.

Ciekawy: fajna historia, ale Sucharski wypchnięty jako główny autor obrony WST.

Pomijając uzbrojenie Niemców w MG-42, kangurki Sumpftarn i MP40. I na pewno coś jeszcze, ale nie pamiętam w tym momencie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pleciesz bzdury Andreasie. Obejrzyj "Zakazane piosenki". Film zrealizowany w zburzonej Warszawie, najbardziej realne odbicie wydarzeń, i oryginalne rekwizyty. Nie wspomnę już o filmie "Kanał". Film a film to różnica.

(...)

Tyle, że ów film w znacznej mierze został zrealizowany w... atelier w łodzi.

:(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.