Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Jak dowiedziała się "Historia.org.pl" na Wawelu ma zawisnąć reklamowy billboard, gdyż zamek potrzebuje funduszy na potrzebne remonty i inwestycje. Władze Muzeum odmówiły nam komentarza, ale nasz informator mówi, że sprawa jest już przesądzona.

https://historia.org.pl/index.php?option=co...&Itemid=841

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasz informator mówi, że sprawa jest przesądzona. Muzeum od dawna starało się o dotację na dokończenie prac remontowych, ale Ministerstwo powiedziało, że więcej nie da. Postanowiono postawić na reklamy, chyba że Rząd znajdzie potrzebne pieniądze. Próbujemy się jeszcze skontaktować z władzami miasta, ale na razie bezskutecznie.

Mateusz199428 prawdopodobnie będą to dwie reklamy powieszona na zamkowych murach od strony Wisły i od strony Hotelu Royal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie najprawdopodobniej będą to zamkowe mury, ale nie zmienia to faktu, że reklamy będą oszpecać Zamek. Robiąc chociażby zdjęcia, będą one na tle nie tylko Zamku, ale także reklam. Ostateczna lokalizacja nie jest jeszcze przesądzona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
maxgall   
Jak dowiedziała się "Historia.org.pl" na Wawelu ma zawisnąć reklamowy billboard...

I bardzo dobrze. Nareszcie jakaś inicjatywa warta poparcia. Kultura powinna sama na siebie zarabiać. To przecież nie wina administratorów że na zamek więcej turystów już nie zmieści.

To samo powinno zostać wykonane w Warszawie. Cały Zamek Królewski powinien zostać pokryty wilelko-formatowymi reklamami. Żeby to chociaż był zabytek, a te mury stoją raptem kilkadziesiąt lat. Toż przecież niektóre kamienice w moim mieście są starsze.

Szczególnie jeden obiekt, stojący na środku Placu Zamkowego, a mianowicie nikomu nie potrzebna kolumna, jest wspaniałym miejscem na umieszczenie reklam. Kolumna ta powinna zostać w całości zabudowana (w celu zwiększenia powierzchni reklamowej) czymś w rodzaju tuby - maleńka rzeźba na jej szczycie i tak nie jest widoczna z dołu, a na pewno znalazł by się jakiś ofiarny biznesmen który by ją za całkiem symboliczną sumke odkupił i ustawił u siebie na podjeździe sprawcę upadku Pierwszej Rzeczpospolitej.

pozdr

Edited by maxgall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię, by do tego doszła, zaraz będą listy, apele i inne inicjatywy w obronie Wawelu. Wreszcie jest jeszcze Konserwator Zabytków.

Jednak jak nam mówił nasz informator chrapkę na reklamę i wstępne zainteresowanie zgłosiły najwięksi gracze na naszym rynku. Mowa o dwóch bankach i jednym z operatorów telefonii komórkowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest brak szacunku do zabytku. Bo Wawel w przeciwieństwie do zamku w Warszawie jest nieodbudowany lecz taki jaki był przed wojną. Moim zadaniem administracja mogła by jakoś w inny sposób rozwikłać problem z brakiem funduszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
maxgall   

Eee tam... do bani z taką robotą. Nawet Tofik nie dał się sprowokować propozycją zdjęcia Zygmunta z kolumny :P

Zawsze to działało: uderz w Zyzia a Tofik się odezwie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.