Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szyszynka

Pytanie o psychologię!

Rekomendowane odpowiedzi

ZA rok rozpoczynam studia na psychologii - nie chcę się za specjalnie zamartwic o przyjecie dlatego zapytam : matura taka jak : polski - podst.+rozsz, matma - podstawa, angielski - podst. + rozszerz, biologia - ... i tutaj właśnie zastanawiam się nad poziomem... boję się rozszerzonej maury a z biologii ale czy to właściwie konieczne?

;*

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Zacznę od tego, że martwię się czy jest to dobre forum do takich rozważań. Ale po pierwsze musisz zdecydować o jakiej uczelni myślisz ponieważ różnie to jest z progami punktowymi, zainteresowaniem, przedmiotami punktowanymi, kończąc na liczbie miejsc.

Patrząc na "Rodzaj Postępowania Rekrutacyjnego" na UAM to, w Twoim przypadku, Biologia jest przedmiotem o największej wadze. Pewne ryzyko zawsze jest. Ale musisz sobie wszystko przeliczyć [na ile pkt. liczyć z matury] później sprawdzić progi z lat ubiegłych.

Jeśli będziesz czuła się mocna z polskiego, angielskiego to możesz wybrać podstawę z biologii. Ale ja zawsze uważam, że lepiej dmuchać na zimne i przygotować się do rozszerzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
ZA rok rozpoczynam studia na psychologii - nie chcę się za specjalnie zamartwic o przyjecie

Gratuluję zatem dobrego samopoczucia. Masz jakieś koneksje u P. Boga, iż wiesz, co się NA PEWNO wydarzy za rok ? Na 100% będziesz przyjęta ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

a mi się udało, przy 18 osobach na miejsce, na UJ. Były testy na IQ , szybkość przyswajania informacji, wiedza ogólna. Ale potem się okazało że zajęcia są na poziomie średniowiecza, sekretariat i kadra zlewa studentów, szumny system kursowy, pozawalał wybierać fajne kursy pod warunkiem wzięcia na swoje plecy kursów koszmarnych. Po roku podziękowałem, za bełkoczących pod nosem wykładowców, albo jakieś motylki, które coś tam sobie gadały bez ładu i składu, a potem kazali z tego zdawać.

Polecam się zapoznać dokładnie z zasadami studiów, aby nie okazały sie niemilym rozczarowaniem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a mi się udało, przy 18 osobach na miejsce, na UJ. Były testy na IQ , szybkość przyswajania informacji, wiedza ogólna. Ale potem się okazało że zajęcia są na poziomie średniowiecza, sekretariat i kadra zlewa studentów, szumny system kursowy, pozawalał wybierać fajne kursy pod warunkiem wzięcia na swoje plecy kursów koszmarnych. Po roku podziękowałem, za bełkoczących pod nosem wykładowców, albo jakieś motylki, które coś tam sobie gadały bez ładu i składu, a potem kazali z tego zdawać.

Polecam się zapoznać dokładnie z zasadami studiów, aby nie okazały sie niemilym rozczarowaniem

Z ciekawości w jakim roku były stosowane testy na IQ przy rekrutacji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Polecam zajrzeć na portal i forum "Charakterów" - tam uzyskasz najpełniejsze informacje. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości w jakim roku były stosowane testy na IQ przy rekrutacji?

Jak dobrze liczę, to 85. Rok wcześniej przyjęto za dużo ludzi, i zrobiono sesje uwalającą, tak że studenci pisali aż do pana Zimbardo do USA. Test z 16 możliwościami wyboru. W Gazetach huczało... pozostała refleksja: uczył Marcin Marcina....

Mam złe zdanie o stanie oświaty i edukacji. Zresztą każdy do szkoły chodził albo studiował. Są nauczycie i wykładowcy mądrzy i są głupi, są fajni i są buce. Polecam przegrzebać jakieś fora internetowe odnośnie studiów,

dowiedzieć się czy kadra jest sensowna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jestem czynną członkinią w charaktery.eu, spróbuję tam zapytac bo to właściwie całkiem dobry pomysł.

na psychologie napewno sie dostane - ale jeszcze nie wiem na jaka.

eh, ciekawy. wiec skoro mówię w taki sposób to wyrażam przekonanie, że jestem pewna co do obranego kierunku. daruj sobie takie uprzejmości. nie musze miec forow u boga, zeby racjonalnie ocenic swoje mozliwosci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A to: na pewno to skąd?

Czary?

Własne mniemanie...

Ja swego czasu miałem 4-tą maturę w kraju z polskiego, a na polonistykę się nie dostałem.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

szyszynka: w naszym kochanym kraju pewne są dwie rzeczy: podatki i śmierć, z tym że od tej pierwszej można się czasem przez pewien czas wywijać mniej lub bardziej skutecznie. W systemie edukacji nic nie jesty pewne i to zaświadczy Ci każdy kto go przeszedł. Ja jestem jeszcze rocznik "egzaminacyjny" i mimo tego, że wiedzy mi nie brakowało a czułem się pewnie, naprawdę próg "przekroczyłem" minimalnie. Kolejne lata nauki potwierdzały, że im się mniej przejmowałem tym co było na zajęciach, tym lepiej mi szło, im mniej próbowałem wnikać w definicje tym lepsze wyniki miałem, a kilka egzaminów jak podejrzewam oceniano na podstawie "układu graficznego" pracy [albo jakoś tak] i tego czyje "wzory i szkice" były zamieszczone.

Psychologia sama z siebie jest kierunkiem takim, gdzie dużą rolę grają przekonania czy opinie samych oceniających a nie wiedza studenta czy kandydata na studenta. Pewną że zdałaś będziesz dokładnie wtedy kiedy zobaczysz swe imię i nazwisko na liście przyjętych.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Drodzy Panowie, ale o czym ta dyskusja? O ile dobrze widzę, to pytanie w pierwszym poście nie dotyczyło tego, czy koleżanka ma prawo być pewną swojego sukcesu w rekrutacji. Dlatego prosiłbym, aby darować sobie wykłady nie na temat. Jest pewna i to jej prywatna sprawa, wnikanie w to czemu tak jest, nie należy do tematu wątku. Kolejne posty nie na temat będę usuwał. Jednocześnie wszystkie uwagi, jak zawsze, przyjmuję na PW. A koleżance życzę sukcesu w rekrutacji:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.