Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce ma miejsce premiera nowego serialu HBO, o tytule jak nazwa tematu :) Kto się zajął produkcją ? Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman. Czyli Kompania Braci w troszkę innych realiach :D

Trailer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Czytałem o tym u rekonstruktorów z GRH ''101 DPD Screaming Eagles''.

Brzmi fajnie, zależy mi w sumie głównie tylko na odcinku 8. i 9.

Ma powstać 10 odcinków:

odcinek 01 Guadalcanal/Leckie

odcinek 02 Basilone

odcinek 03 Melbourne

odcinek 04 Gloucester/Pavuvu/Banika

odcinek 05 Peleliu Landing

odcinek 06 Peleliu Airfield

odcinek 07 Peleliu Hills

odcinek 08 Iwo Jima

odcinek 09 Okinawa

odcinek 10 Home

http://101.reenacting.eu/viewtopic.php?f=10&t=1900

A potem niestety, znów zapanuje mania, tym razem na USMC...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   
A potem niestety, znów zapanuje mania, tym razem na USMC...

Andresie co w tym złego? Jest to jakiś sposób propagowania historii. Wiadomo, że czasem przejaskrawionej ale zawsze lepsze to niż żadna wiedza w danym temacie. Mnie osobiście podobają się takie inicjatywy- ale z zachowaniem realiów, bez zbędnej gloryfikacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nic złego.

Przypomina mi się jedna sytuacja. Na torbie noszę naszywki 82. i 101. DPD i wiecznie słyszę komentarze w stylu ''Naszyłeś je sobie, bo obejrzałeś Kompanię Braci''. I na dobrą sprawę ludzie zaczynają ''świrować'' w tych tematach, robią się z nich ''znafcy'', a jak czytam czasami wypowiedzi takich specjalistów, to płakać się chce.

Ludzie zaczynają się czymś pasjonować, bo to jest modne. A nie dlatego, że zafascynowała ich historia danej jednostki. Owszem, są tacy, którzy dzięki temu zwrócą uwagę, zainteresują się, ale nie ma ich zbyt wielu. W wielu wypadkach było tak, że po obejrzeniu ''Kompanii Braci'' widz myśli, że wszystko już wie o 101. DPD.

A dla mnie jest śmieszna ta mania(ja naszywkę noszę zanim jeszcze powstał w ogóle scenariusz do ''Kompanii Braci'').

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego serialu mam pytanie. Czy ktoś pamięta miniserial z lat 90-tych, który opowiadał o walce Amerykanów z Japończykami na Pacyfiku. Mnie kojarzy się tytuł "Bohaterowie lub coś w tym stylu, ale nie mam pewności. Nasza tv raz go wyemitowała i już nie powtarzała. Pamiętam, że serial kończył się śmiercią wszystkich bohaterów, wie ktoś jaki był tytuł tego serialu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji tego serialu mam pytanie. Czy ktoś pamięta miniserial z lat 90-tych, który opowiadał o walce Amerykanów z Japończykami na Pacyfiku. Mnie kojarzy się tytuł "Bohaterowie lub coś w tym stylu, ale nie mam pewności. Nasza tv raz go wyemitowała i już nie powtarzała. Pamiętam, że serial kończył się śmiercią wszystkich bohaterów, wie ktoś jaki był tytuł tego serialu?

Heroes Of The Krait

Too Late the Hero

?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Heroes Of The Krait

Too Late the Hero

?

Dzięki za informacje, chodziło o miniserial Heroes, którego kontynuacją zresztą był film Heroes of the Krait. Mój błąd polegał na tym, że to nie Amerykanie walczyli z Japończykami, ale Brytyjczycy i Australijczycy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Przyznam że widziałem cztery odcinki Pacyfiku, tzw. amerykańskiej superprodukcji serialowej. I przyznam, że na tym zakończę.

Nie porwał mnie ani efektami specjalnymi ani fabułą.

Za to byłem mile zaskoczony rosyjską produkcją o batalionie karnym, tj. Sztrafbatalion.

Od teraz, zdecydowanie moim idolem jest towarzysz Twierdochlebow, a w ramach niniejszego perypetie jego oddziału. Po obejrzeniu 8 odcinków sztrafników, oznajmiam że Marines z serialu Pacific, w porównaniu do nich to "mientkie faje".

Pozdr.

B.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam, do tej pory obejrzałem siedem odcinków tegoż serialu. Wiedziałem, że będzie to coś w stylu "Kompanii braci", który ceniłem sobie wysoko. Jednak im dalej w las..."Pacyfik" mnie rozczarowuje, zrobili z tego kolejną apoteozę wspaniałych Amerykanów, co dają łupnia Japończykom. To wszystko już było...niczym nowym nie błysnął ten serial.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jestem dość zawiedziony kilkoma odcinkami, jednak ostatnie osiem minut odcinka 8. zrobił na mnie dobre wrażenie.

Odcinek 9. też był całkiem ciekawy, ponieważ traktował o czymś, czego do tej pory nikt nie poruszył: o Okinawie.

Jednak bardzo nie spodobało mi się to, co u Amerykanów jest notoryczne: odruchy litości - czyli zawsze, w każdym filmie musi być scena, w której dobry Amerykanin daruje życie wrogowi, po czym ktoś tego wroga zabija.

Oprócz tego wielkie bohaterstwo Jankesów i głupota Japończyków.

''Kompanii...'' nie trawiłem, bo był mit o ''najlepszej'' jednostce, 101. DPD, która np. 82. DPD nawet do podeszew nie dorasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
"Pacyfik" mnie rozczarowuje, zrobili z tego kolejną apoteozę wspaniałych Amerykanów, co dają łupnia Japończykom.

Kolejną apoteozę? A Listy z Iwo Jimy?

To wszystko już było...niczym nowym nie błysnął ten serial.

Ja jestem odmiennego zdania. Dotychczas nigdy żaden serial lub film tak nie obrzydził mi wojny. Druga sprawa to humor, który wg mnie jest ogromnym plusem tej produkcji - sceny, kiedy jednego z bohaterów pułkownik mówi, że zostanie odznaczony Medal of Honor, a ten wówczas zaczyna wymiotować (impreza poprzedniej nocy) nie zapomnę ;) I wreszcie, mnie osobiście, obejrzenie jak na razie 8 odcinków tego serialu zachęciło do poczytania czegoś o wojnie na Pacyfiku.

Odcinek 9. też był całkiem ciekawy, ponieważ traktował o czymś, czego do tej pory nikt nie poruszył: o Okinawie.

O Okinawie trochę rzeczy zdarzało mi się słyszeć, a jakoś szczególnie tym terenem działań podczas II WŚ się nie interesuję. Dla mnie kompletnym novum było Peleliu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przysnąłem znudzony w połowie drugiej odcinka i na tym zakończyła się moja przygoda z Pacyfikiem. Próbowałem oglądać, bo sam go muszę klientom w pracy polecać ;) ale zupełnie mi nie leży i dałem sobie spokój.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Obejrzałem i choć serial nie budował w moim odczuciu klimatu, jak Kompania Braci (jakoś po kilku odcinkach nie poczułem się zżyty z bohaterami serialu..), to czuję, że nie zmarnowałem czasu poświęconego na obejrzenie wszystkich odcinków. Zdecydowanie, moim zdaniem, najlepiej wypadły odcinku ze Sledgem- robiące kosmiczne wrażenie Peleliu i przesycona klimatem destrukcji Okinawa. Bardzo ciekawe.

Moim zdaniem dobrze pokazano rasistowski wymiar wojny na Pacyfiku, jej brutalność (scena z wrzucaniem kamyków do wypełnionego wodą "półmiska" z głowy 'Żółtka' w Peleliu Hills zrobiła na mnie wielkie wrażenie) i brak poszanowania dla przeciwnika.

Trochę zawiodłem się odcinkami na Guadalcanal- Marines chodzą po dżungli w tę i z powrotem z przerwą na 15-minutową nocną walkę, w której bardzo mało widać. Fajny odcinek w Melbourne i ostatni, poświęcony demobilizacji i powrotu do domu żołnierzy z Pacyfiku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.