Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomek91

Czy wiedza z forum przydaje się wam w szkole?

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Wiedzę można zdobyć głównie z książek, opowiadań ludzi starszych pamiętających jakieś ważnych wydarzeniach , teraz również z ciekawych stron internetowych oraz z programów telewizyjnych. A co z forami internetowymi??? Korzystacie z informacji na tym forum?? Czy jak piszecie referat , pracę na studiach ,czy może (chyba nie przesadzę )na pracę magisterską

to czerpiecie fakty z wypowiedzi innych userów???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

W mojej rocznej egzystencji na forach historycznych i napisaniu ponad 1300 postów na forach historycznych mogę stwierdzić że tylko 2 razy szukałem na nich wiadomości potrzebnych mi do szkoły( i nie znalazłem ich :) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ja wychodzę z założenia, że wszystko się przydaje, więc uważnie czytam i słucham :D Kiedyś jakiś reporter powiedział, że "temat leży na ulicy" i myślę, że tak samo jest z wiedzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Czytanie postów innych czy też pisanie ich samemu raczej niewiele pomaga w szczegółowych pracach, jednak niezaprzeczalnym faktem jest, ze dzięki temu niektóre sprawy możemy sobie utrwalić z pamięci. Przyjemne z pożytecznym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Uważne czytanie for internetowych (szczegolnie tych specjalistycznych) jest kopalnia wiedzy - mozna poczytać sobie np. wypowiedzi wielu autorow publikacji i książek - ba - mozna nawet podyskutować sobie z nimi ! (przykład: Woj i Forteca na dws-ie). Co do innych stron - sugerowałbym podchodzić do nich z ograniczonym zaufaniem (kłania się wikipedia).

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Ja dzięki ogromnej wiedzy Ciekawego odpowiedział na dodatkowe pytanie ze sprawdzianu o II Wojnie światowej . Pytanie brzmiało "Określ sytuację Polaków w walce z Rzeszą podczas Wojny Obronnej "

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Przede wszytskim to forum pozwala na ciągłe używanie wiedzy. Kiedy w szkole przerabiam średniowiecze, mogę tutaj używać wiedzy o Napoleonie czy o chociażby II Wojnie Światowej. Forum pozwala na zachowanie jak najlepszej formy histroycznej :wink:

Uważne czytanie for internetowych (szczegolnie tych specjalistycznych) jest kopalnia wiedzy

Dobrze powiedziane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

W dawnej szkole może nie, tam starczyły zwykle książki, ale od września tego roku zapewne się przyda - zwłaszcza przy prehistorii i starożytności.

[ Dodano: 2007-10-16, 20:32 ]

Mnie za to przydaje się bardziej wiedza z portalu - brawo za masę wiadomości (w szczególności o nudnym Egipcie :lol: !)!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Czasami jak robię plan wypracowania to szperam sobie po różnych tematach, przeważnie nie ma tam niczego czego bym nie zdążyła wyczytać, ale czasami zwracam uwagę na takie głupoty, których normalnie bym nie uwzględniła (na przykład przydomek Bolesława Śmiałego/ Szczodrego).

Poza tym można sobie łatwo utrwalić wiedzę i zdobyć większą wiedzę dotyczącą interesującego mnie zagadnienia niż przekopywać się przez grubaśną książkę, z której 90% zawartości jest mi zbędne do szczęścia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wiedza z Forum byłaby przydatna o ile na lekcji historii byłoby miejsce na toczenie sporów historycznych, różne punkty widzenia, polemiki z autorami podręcznika etc., wymagana jest wiedza faktograficzna z podręcznika, więc forum może jedynie tą wiedzę poszerzać, ale jej nie zastąpi chyba, że zmienią programy na dopuszczające częste polemiki na lekcji, bo teraz nie ma na to czasu, bo nauczyciel musi zrealizować podstawę programową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

W sumie to tym, co dla mnie jest najważniejsze jeśli chodzi o forum jako takie, to umiejętność prowadzenia dyskusji, wynajdywania odpowiednich argumentów. Wiedza to jedno, ale mam wrażenie, że forum w większym stopniu uczy jednak umiejętności korzystania z niej w odpowiedni sposób, niż samych dat itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli chodzi o sztukę prowadzenia sporu w dobrym znaczeniu to rozwija i to bardzo, zmusza do poszukiwań i pracy, zmusza też do dodatkowej lektury zwłaszcza jak się ma wymagających rozmówców niestety w szkole na lekcji ta sztuka nie przydaje się. Przy maturze i pracy nad tekstem może być pomocna, przy wypracowaniu też zwłaszcza jak się trafi temat, gdzie się już wiele dyskutowało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.