Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

bb.gif

Zapraszam na specjalny odcinek, w którym wywiadu udziela autor opowiadań z serii "Z Pamiętnika Szprotawskiej Bezpieki", Pan Krzysztof Wachowiak. Życzę miłego słuchania.

KLIKNIJ TUTAJ ABY ODSŁUCHAĆ

Polecam Także aukcje internetową

http://www.allegro.pl/item892739243_z_pami...protawa_ub.html

Tytuł: Z PAmiętnika Szprotawskiej Bezpieki

Autor: Krzysztof Wachowiak

Wydawnictwo: Nowa Szprotawa

Rok wydania: 2010

Ilość stron: 16

recenzje:

Wojciech Korniak 5.01.2010, 18:15:59 (opinia nadesłana do redakcji portalu www.radiobory.pl)

‘Z Pamiętnika Szprotawskiej Bezpieki’ zbiór opowiadań o niechlubnych poczynaniach Szprotawskiej Ubecji, początku formowania się demokracji ludowej, na terenach tak zwanego ‘dzikiego zachodu’. Skupiają się na działaniach jednego agenta i ukazuje strukturę działalności aparatu bezpieczeństwa. Jednakże trzeba wspomnieć o tym, że sprawy i wydarzenia, to działania wielu agentów połączone w jedną komendę, aby łatwiej ukazać bezlitosność i bezkarność tamtejszego układu politycznego.

Opowiadania te nawiązują do autentycznych spraw wykrytych w archiwach i zasłyszane od świadków zbrodni. Sadzę, iż wolą Krzysztofa Wachowiaka autora opowiadań było, przypomnienie tych niechlubnych i strasznych czasów, oraz oddanie atmosfery zrujnowanej po wojnie Szprotawy.

Agnieszka Adamczak 17.01.2010, 11:24:10 59 (opinia nadesłana do redakcji portalu www.bronekkozak.pl)

Czytając powieść widzę lokalną rzeczywistość, nie znam dobrze Szprotawy, ale z każdym odcinkiem poznaje nowe ulice, nowe zakątki... Ciekawe jest w powieści, że nie jest to strikte powieść historyczna z suchymi faktami, opiniami, można odnaleźć inne gatunki literackie - dramat, komedie... Na dodatkowy plus zasługuje forma słuchowiska, która dodatkowo wypływa na bodźce u czytającego. Pogratulować pomysłu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.