Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
4313_1481369817

Rzeź na morzu - Mark Felton

Recommended Posts

Autor: Mark Felton

Tytuł: Rzeź na morzu

Wydawnictwo:Replika

Data wydania:2009

Liczba stron:231

Niniejsza książka jak wskazuje sam tytuł poświęcona jest zbrodniom wojennym. Zbrodniom, które popełniła Cesarska Marynarka Wojenna... Autor tejże pracy wykonał solidną i bardzo ciekawą pracę, która stanowi wręcz uzupełnienia pracy lorda Russela "Rycerze Bushido". Przede wszystkim polemizuje on z tezą jakoby tylko siły lądowe dopuszczały się makabrycznych zbrodni. Podaje i opisuje zaledwie tylko część zbrodni, których winni się japońscy marynarze i oficerowie. Niewątpliwą ciekawostką jest możliwość samodzielnego zgłębienia pewnych zbrodni poprzez strony internetowe, które podaje autor w bibliografii i nie są to jakieś amatorskie stronki, lecz strony poważnych instytucji. Książka jest napisana bardzo ciekawym językiem, rzecz się po prostu czyta i daje dużo do myślenia. Polecam każdemu zainteresowanemu II wojną światową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie to nawet nie recenzja, to po prostu jakieś drobne refleksje o tej publikacji. Jeśli zaś chodzi o spostrzeżenia... hmm... wybór zaledwie kilku spraw pozwala nam poznać lepiej psychikę i naturę japońskiego żołnierze, zastanowić się nad motywami jakimi się kierowali i poznać, także inne oblicze żołnierza nie tylko zabijającego, ale także, który sprzeciwia wobec zastanego stanu rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.