Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Stosunki Polska-Niemcy w III RP

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniasz ostatnio polską politykę w stosunku do Niemiec? (chodzi mi o aferę z wycofaniem polskich eksponatow z wystawy Steinbach) Jak ktoś się wypowie to i coś powiem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Na pewno propozycja LPR aby odjąć mandaty Mniejszości Niemieckiej nie poprawi i tak chłodnych stosunków. Porónywanie Ericki Stainbach Muzeum Powstania Warszawskiego do Muzeum Wypędzonych też nas nie przybliża . Najlepsze stosunki z Niemcami mieliśmy chyba za Ottona III . Potem bywało różnie. Jedno co nas jednoczy to papież Benedykt XVI .I my i Niemcy uważmy go za naszego papieża. Ale myślę , że głóną przyczyną jest ta rura która za parę lat będzie pod dnem Bałtyku. Gdyby nie ona punkt widzenia naszych dyplomacji byłby inny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Czy kolega zna słynne angieslkie powiedzenie że jeśli nie możesz pokonać wroga to się do niego przyłącz? Rosjanie proponowali nam że rura będzie przechodziła przez Polskę. Braciszkowie wolą lamentować, nasza pożal się Boże MSZ porównuje umowę handlową między 3 prywatnymi spółkami do paktu Mołotow-Ribentrop po co ta historia niech rura idzie przez Polskę jak coś się nam nie spodoba to odetniemy Niemcom gaz. A tak co możemy zrobić? nic

Co do wypowiedzi pani Steinbach podczas powstania Warszawskiego zginęło 120-200 tys cywilów i 25 000 powstańców. Podczas ucieczki Niemców z Polski i z Czech zginęła prawpodobnie porównywalna ilość Niemców. Wysiedlonych Niemców należy szacowac na 12-15 mln ludzi, a wysiedlonych Polaków na kilkanaście razy mniej. O ile w Powstaniu brała udział regularna armia to wysiedlenie dotknęło głównie cywili. Nie nawidzę pani Steinbach jednak z opinią że wysiedlenie Niemców było porównywalną tragedią z Powstaniem Warszawskim nie sposób(z obiektywnego punktu widzenia) się nie zgodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co do wypowiedzi pani Steinbach podczas powstania Warszawskiego zginęło 120-200 tys cywilów i 25 000 powstańców. Podczas ucieczki Niemców z Polski i z Czech zginęła prawpodobnie porównywalna ilość Niemców. Wysiedlonych Niemców należy szacowac na 21-15 mln ludzi, a wysiedlonych Polaków na kilkanaście razy mniej. O ile w Powstaniu brała udział regularna armia to wysiedlenie dotknęło głównie cywili. Nie nawidzę pani Steinbach jednak z opinią że wysiedlenie Niemców było porównywalną tragedią z Powstaniem Warszawskim nie sposób(z obiektywnego punktu widzenia) się nie zgodzić.

Kiedy czytam takie wypowiedzi, robi mi się smutno, po prostu smutno... W dodatku słowa te napisał młody, inteligentny człowiek, przyszłość tego kraju...

Tu nie chodzi już tylko o róznice zdań, o naszej historii można i należy mówić z róznych punktów widzenia, ale jeżeli Polak porównuje Powstanie Warszawskie do wysiedleń Niemców z 'ziem odzyskanych'... po prostu brak słów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak owszem wysiedlenia były tragedią dla tych ludzi, ale trudno je porównywać z Powstanie Warszawskim, ale były tragedią, którą Niemcy sami sobie sprezentowali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Kiedy czytam takie wypowiedzi, robi mi się smutno, po prostu smutno... W dodatku słowa te napisał młody, inteligentny człowiek, przyszłość tego kraju...

Tu nie chodzi już tylko o róznice zdań, o naszej historii można i należy mówić z róznych punktów widzenia, ale jeżeli Polak porównuje Powstanie Warszawskie do wysiedleń Niemców z 'ziem odzyskanych'... po prostu brak słów...

Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, ONZ, Rady Europy organizacji które przestrzegają praw człowieka. Jako Europejczyk staram się oddać sprawiedliwość wszystkim narodom. Patrzę z perspektywy człowieka, który współczuje wszystkim narodów. Niemcy są winni wybuchu II wojny światowej tego chyba nikt nie neguje. Nie wiem dlaczego brakuje ci słów? Wysiedlono miliony ludzi z ziem zamieszkiwanych przez nich i przez ich przodków od setek lat.

Wysiedlono Polaków, Ukraińców i Niemców. I to miliony. Wysiedlania zapewniły pokój Europie, lae były niehumanitarne. 19 stycznia 1945 ,,- mordercza, przymusowa, piesza ewakuacja setek tysięcy mieszkańców Breslau (Wrocław) na rozkaz gaulaitera Hanke; tysiące breslauerów, głównie kobiet, dzieci i starców zamarznie po drodze; ci, którzy schronią się w Dreźnie zginą w wyniku nalotu dywanowego aliantów''

W czym ci ludzie zawinili? Czy te dzieci też są winne wojnie?

Radzę również poczytać prawdziwą historię Powstania Warszawskiego i stosunek mieszkańców Warszawy do powstańców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie będę polemizował z Tobą na ten temat. Powiem tylko tak: jeśli wolisz być Europejczykiem to biadol nad okrutnym losem biednych wysiedlonych Niemców. Ja, przede wszystkim będąc Polakiem wolę wyjść 1 sierpnia na ulicę aby oddać hołd tym, którzy oddali życie abyś mógł dzisiaj pisać na tym forum co Ci się podoba. Gdyby przeczytali co napisałeś pewnie przewróciliby się w grobie :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Widzę że kolega nie posłuchał się mojej rady i nie zagłębił się głębiej w problem powstania warszawskiego. Chodzi mi o stosunek ludności Warszawy do powstańców. Zaskoczę cię zapewne informując cię że większość Polaków była negatywnie nastawiona do powstańców. Zdarzały się często akty przemocy wobec powstańców. Ostatnio czytałem wywiad z jednym z powstańców, który mówił że obawiał się bardziej tego że podczas przemykania się przez schrony rozszarpią go Polacy niż tego że zginie z rąk Niemców. Rząd w Londynie wydał kilkunastutysięcom powstańców(w sumie nie było ich nawet 40 000) Rząd wiedział że plan Burza spowodował rozbicie części sił AK mimo tego dalej go kontynuował. Jeśli chcesz to bądź dumny z tego że skazano na zagładę Warszawę i ciesz się z nieszczęścia milionów Polaków, Ukraińców i Niemców.

abyś mógł dzisiaj pisać na tym forum co Ci się podoba

Kolega chce powiedzieć że dzięki powstańcom Polska istnieje? Uważa się że powstanie spowodowało że straciliśmy lwów. Jest mi przykro że muszę na tym forum obalać mity zamiast zając się dyskusjami historycznymi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przekonacie się nawzajem, wchodząc w polemike i powolutku stosując argumenty ad persona, a to prowadzi do kłótni etc. Po prostu reasumując to jasne, że Niemcy rozpoczęły II wś, ale wysiedlenia ich także spotkały, ale gdyby nie wojna nie byłoby wysiedleń etc. Tak oględnie mówiąc to sami się wysiedlili. Jest jednak niedopuszczalne działanie pani Steinbach, która wysiedleńcem nie była z tego co wiem, ale już wracając gdyby ta pani zmieniła argumentacje mogłab dla tej sprawy wiele ugrać, ale mówiąc o Niemcach jako ofiarach musi budzić niesmak w opini publicznej w Polsce.

Co do Lwowa to nie ten temat na dyskusje bo to nie są sprawy polsko-niemieckie jest temat Powstanie Warszawskie i tam kieruje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

W tym temacie z nikim nie dyskutuje bo jak można uważać że wysiedlenie kilkunastu milionów ludzi to zwykła rzecz.

Tak oględnie mówiąc to sami się wysiedlili.

,,mordercza, przymusowa, piesza ewakuacja setek tysięcy mieszkańców Breslau (Wrocław) na rozkaz gaulaitera Hanke; tysiące breslauerów, głównie kobiet, dzieci i starców zamarznie po drodze; ci, którzy schronią się w Dreźnie zginą w wyniku nalotu dywanowego aliantów''

Czy szanowny Admin forsuje teze że te bezbronne dzieci(których część urodziła się po wybuchu wojny) są winne wybuchowi wojny i zasłużyły na przerażającą śmierć?

zacytuje tu szpeka chomika ,, Kiedy czytam takie wypowiedzi, robi mi się smutno, po prostu smutno... W dodatku słowa te napisał młody, inteligentny człowiek, przyszłość tego kraju... ''

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W tym temacie z nikim nie dyskutuje bo jak można uważać że wysiedlenie kilkunastu milionów ludzi to zwykła rzecz.

Nikt tego nie powiedzial.

Tutaj nie chodzi nawet o kwestię historyczną, uważam że Polak nie powinien porównywać powstania warszawskiego z wysiedleniami Niemców. A gdy "obalając mity" pisze się o Powstańcach tak, jakby byli zdrajcami czy działali na szkodę Polski...

Panowie nie przekonacie się nawzajem, wchodząc w polemike i powolutku stosując argumenty ad persona, a to prowadzi do kłótni etc.

Przepraszam adminie, ale na takie rzeczy trzeba reagować. Dzisiaj potrafiono przekonać niektórych, że Niemcy sa ofiarami wojny, jutro dowiemy się że to Polacy napadli na Reszę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W tym temacie z nikim nie dyskutuje bo jak można uważać że wysiedlenie kilkunastu milionów ludzi to zwykła rzecz.
Tak oględnie mówiąc to sami się wysiedlili.

,,mordercza, przymusowa, piesza ewakuacja setek tysięcy mieszkańców Breslau (Wrocław) na rozkaz gaulaitera Hanke; tysiące breslauerów, głównie kobiet, dzieci i starców zamarznie po drodze; ci, którzy schronią się w Dreźnie zginą w wyniku nalotu dywanowego aliantów''

Czy szanowny Admin forsuje teze że te bezbronne dzieci(których część urodziła się po wybuchu wojny) są winne wybuchowi wojny i zasłużyły na przerażającą śmierć?

zacytuje tu szpeka chomika ,, Kiedy czytam takie wypowiedzi, robi mi się smutno, po prostu smutno... W dodatku słowa te napisał młody, inteligentny człowiek, przyszłość tego kraju... ''

Każde dzieci są bebronne, ale jedno zasadnicze pytanie czy gdyby nie wojna byłyby wysiedlenia? Oczywiście, że nie... Dlatego nie do Polaków pretensje, lecz niech sami siebie obwiniają, bo my możemy spokojnie umyć ręce, myśmy wojny nie chcieli i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Nikt tego nie powiedzial.

Tutaj nie chodzi nawet o kwestię historyczną, uważam że Polak nie powinien porównywać powstania warszawskiego z wysiedleniami Niemców.

Niech kolega mi wybaczy ale rozumowanie że jak ja komuś przywalę to jest dobrze, a jak mi przywalą to jest źle jest mi obce. Staram się krzywdy ludności cywilnej traktować obiektywnie.

A gdy "obalając mity" pisze się o Powstańcach tak, jakby byli zdrajcami czy działali na szkodę Polski...

Broń Boże nie posądzam powstańców o zdradę to bez wątpienia bohaterzy. Jednak na pytanie czy działali na szkodę Polski(a szczególnie Warszawy) niech koledze odpowiedzą dane 55% Warszawy zostało znisczone(w sumie podczas wojny 85%).

Przepraszam adminie, ale na takie rzeczy trzeba reagować. Dzisiaj potrafiono przekonać niektórych, że Niemcy sa ofiarami wojny, jutro dowiemy się że to Polacy napadli na Reszę...

Napisałem jednoznacznie że winni wojny są Niemcy.

Każde dzieci są bebronne, ale jedno zasadnicze pytanie czy gdyby nie wojna byłyby wysiedlenia? Oczywiście, że nie... Dlatego nie do Polaków pretensje, lecz niech sami siebie obwiniają, bo my możemy spokojnie umyć ręce, myśmy wojny nie chcieli i tyle.

Jak już napisałem cierpienia ludności cywilnej są takie same. Cywil tego kraju, który wywołał wojny w żaden sposób nie cierpi mniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.