Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Nikt

Teorie Spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Taak... o ile się nie mylę, teoria UFO ma korzenie w końcówce II WŚ, i bynajmniej nie w USA. A właśnie w Polsce. ''UFO'' miały być niemieckie ''latające talerze(!)''.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ponurak   

Nie wierzę w teorie spiskowe. Chociaż lubię je czytać. Niektóre są naprawdę ciekawe.

Taki przykład teoria fikcyjna - to znaczy nieobecna wśród wyznawców takowych - umieszczona jedynie w książce (sensacjia/kryminał) Kapłan przez Kotowskiego:

według niej Masoni to pikuś - jest o wiele silniejsze stowarzyszenie które to właśnie stoi za zamachem na WTC. (Nazwy stowarzyszenia nie pamiętam). Teoria była całkiem fajnie skonstruowana. Dla kogoś wierzącego w podobne na pewno wiarygodna :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ta katastrofa w Roswell widziana jest przezemnie tak: Czytałem gdzieś że Niemcy w czasie II wojny światowej zbudowali jakieś latające spodki w kształcie talerza. Gdy Ameryka zaatakowało Niemcy przejęli ten sprzęt, po jakimś czasie jak złapali tych naukowców ktoś wyjaśnił jak to działa itp. może stworzyli swój spodek no i jak wylecieli no to się rozbili a Ameryka chciała zakryć ten fakt... Cała tajemnica ale też na Natinoal geographic było o tym to mówili żołnierze że widzieli zwłoki UFO a generałowie mówili że to jest rakieta rosyjska i oni tez wysyłają małpy w kosmos a te UFO to są małpy... Dużo o tym piszę ale nie wiadomo czy to prawda czy nie...

Ciekawe jest też lądowanie człowieka na księżycu czy oni wylądowali czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Roman Rożyński napisał w innym temacie:

Przydaje się też czasem do oceny obecnej rzeczywistości:

Nikt mi na przykład nie wmówi że WTC zawaliło się od pożaru a nie od ładunków wybuchowych.

Znajomość fizyki, materiałoznawstwa i film z przebiegu zawalenia całkowicie wystarczą do określenia przyczyny.

I nie chodzi o diagnozy pirotechniczne, zapoznaj się trochę z tematem to możemy podyskutować,

No mnie to ciekawi. Dlaczego nie pożar, a ładunki ? Co na to wskazuje ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożyński napisał w innym temacie:

Przydaje się też czasem do oceny obecnej rzeczywistości:

Nikt mi na przykład nie wmówi że WTC zawaliło się od pożaru a nie od ładunków wybuchowych.

Znajomość fizyki, materiałoznawstwa i film z przebiegu zawalenia całkowicie wystarczą do określenia przyczyny.

I nie chodzi o diagnozy pirotechniczne, zapoznaj się trochę z tematem to możemy podyskutować,

No mnie to ciekawi. Dlaczego nie pożar, a ładunki ? Co na to wskazuje ?

Nic , nie wskazuje , ale od zawsze wiadomo ze wszystkiemu sa winni Zydzi ( i cyklisci ) , a jak nie Zydzi to Syjonisci z Syjamu , czy inni utajeni kryptosemici .

Panbucku , teorie spiskowe , teoriami , ale robienie szopki z 11/09 jest lekko obrzydliwe :lol: , tam gineli ludzie

PS

Przepraszam za brak polskich znakow jestem w pracy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

W wypadkach samochodowych też giną, a jakoś to nie szkodzi dyskusji o ich przyczynach. Mnie tu jednak interesują nie cykliści, a bardziej ta mechanika.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No mnie to ciekawi. Dlaczego nie pożar, a ładunki ? Co na to wskazuje ?

M.in. jeden wzór fizyczny:

na swobodne spadanie ciała w próżni:

s=gt^2/2

gdzie: s-droga, tutaj wysokość 415 m, g- przyspieszenie ziemskie =9,81 m/s^2, t-czas w sekundach

Po obliczeniu wyszło mi że ciało swobodnie puszczone ze szczytu tej wieży doleci do ziemi w jakieś 9 sekund

Na filmie wyszedł czas prawie 11 sekund.

A zatem niecałe 2 sekundy opóźnienia w stosunku do spadania w próżni.

I upadek nie odbywał się w próżni, więc można przyjąć że opór nietkniętego pożarem stalowego rdzenia o długości co najmniej 200 m, zakładajaąc uderzenie w środek budynku został pokonany w 1,5 s tak że rdzeń ten rozpadł się w drobny mak.

Niemożliwe. Stal jest plastyczna.

A to tylko jedna z kilku niemożliwych sytuacji.

Panbucku , teorie spiskowe , teoriami , ale robienie szopki z 11/09 jest lekko obrzydliwe , tam gineli ludzie

Zgadzam się całkowicie.

Wmawianie ludziom że przy tych zawaleniach nie obowiązywały prawa fizyki jest obrzydliwe.

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A skąd wziąłeś ten stalowy rdzeń ? Był żelbetowy. (Ewentualnie co rozumiesz przez rdzeń ?)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Przyczyną zawalenia się wież było uderzenie samolotów, pożar i wynikłe z tego uszkodzenia strukturalne, nic więcej, na forum IOH i jeszcze jakimś pewna świetnie zaznajomiona z tematem osoba obaliła teorie spiskową i wyjaśniła jak to wygląda... przy okazji były świetne riposty na kretyńskie tezy wierzących w te kretyńską teorię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A skąd wziąłeś ten stalowy rdzeń ? Był żelbetowy.

Chodziło mi o stalowe słupy nośne trzymające stropy.

Zresztą żelbetowy rdzeń też wytrzyma dłużej niż 1,5 sekundy.

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A czemu nie ogień, a konkretnie wysoka temperatura ? I skąd te 1,5 s ?

I wracając do początku co ma 11 s spadania z szczytu wieży do bomby, a nie pożaru ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie ogień, a konkretnie wysoka temperatura ? I skąd te 1,5 s ?

I wracając do początku co ma 11 s spadania z szczytu wieży do bomby, a nie pożaru ?

Bo ogień nie miał dostępu do całych słupów tylko małego odcinka więc jak mógłby grzać całe słupy, stal aż tak dobrze nie przewodzi ciepła.

1,5 s to różnica między czasem swobodnego a rzeczywistego spadania górnego elementu budynku, a zatem czas w którym góra budynku miałaby rozkruszyć stalowe słupy.

Poza tym stal pod obciążeniem się gnie, ewentualnie następuje zbliźniaczenie, czyli ukośne pęknięcie i przesunięcie górnej części względem dolnej, a nie zostały żadne kikuty z tych słupów.

I nie bomba a ładunki wybuchowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.