Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Niezaleznie bowiem od spolegliwosci intencji projektu to jest administracyjne ograniczenie udzialu wyborcow w wyborze.

Podobnie jak próg wyborczy który praktycznie zakończył w Polsce demokrację i rozpoczął czasy oligarchi partyjnej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Tu sie nie zgadzam. To raczej odsianie planktonu, wielce korzystne w naszych warunkach politycznych. Uwazam tak mimo, ze to ukatrupilo partie, na ktora kiedys moglem glosowac jako na sensowna opozycje.

Natomiast wolalbym glosowac na osobnika, nie na "jego" liste.

No ale konczmy off top, najlepiej wraz z cala tu dyskusja...

Edytowane przez Lu Tzy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Lepsze samo SLD niz toto i plankton :)

Mnie sie za diabla wielce rogatego nie podoba obecna polska scena polityczna, ale przynajmniej zaczelo sie klarowac w parlamencie. Dzieki progowi wyborczemu takze, moze glownie.

Edytowane przez Lu Tzy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Jasne, kolejki i kartki, oto czego nam trzeba w Polsce.

SLD stanowi teraz ekwiwalent dawnego planktonu, ktorego spora czesc zezarlo.

O paskude w kraju lepiej obwiniac dwie liczace sie partie. No i te co lezy na plecach, do uzytku obu pozostalych.

Choc faktycznie, sojusz socjalistow z PiS z liberalami z SLD i z ech... z PSL niemozliwy nie jest.

P.S. Dosc. Wyedytowalem co bardziej namietne fragmenta...

Sa tematy na forum, w ktorych mozna sie do woli pogryzc o polityczne gusta. Ja sie tu odezwalem tylko, aby paru arcywartosciowych forumitow od glupot odciagnac. No i sam sie wciagnac dalem.

Kuniec tego dobrego, panie Rozynski. Do spotkania gdzie indziej.

Edytowane przez Lu Tzy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad Lu Tzy:

Panowie, ja bardzo przepraszam, ale wy sie potraficie tresciwie i ciekawie wypowiedziec w sensownej dyskusji, a tracicie tutaj energie na pitolenie o glupotach.

Wszystko to efekt upałów, sił nie wystarcza na bardziej treściwe dysputy... to tak sobie mielemy ozorami by nie wyjść z wprawy; ot taka sztuka dla sztuki.

Poza tym sezon ogórkowy: florek-xxx pisze o Obcych, a my tu o parytetach - jedno i drugie, jakieś takie...

nie z tej Ziemi. :)

ad Roman Różyński:

Jasne, kolejki i kartki, oto czego nam trzeba w Polsce

To w ramach naszego pytlowania o parytetach?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jasne, kolejki i kartki, oto czego nam trzeba w Polsce

To w ramach naszego pytlowania o parytetach?

Nie.

O PZPR alias SLD, taki oftop, parytety to przecie bzdura i każdy o tym wie łącznie z FSO który pisze inaczej chyba z przekory.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Prosbe mam.

Mozna trollowac wszedzie na forum, ale nietrudniejsze od napisania posta jest zalozenie nowego tematu.

Na przyklad: SLD istnieje, a ze to PZPR to wkrotce bedziemy miec kartki na mleko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie.

O PZPR alias SLD, taki oftop, parytety to przecie bzdura i każdy o tym wie łącznie z FSO który pisze inaczej chyba z przekory.

parytety to przecie bzdura i każdy o tym wie

Nasza ocena tylko nieznacznie może wpłynąć na to czy owa bzdura wejdzie w życie, ale podyskutować można, jakoś pomimo że to bzdura (dla jednych) kilka krajów europejskich ją wprowadziło... nieprawdaż?

Pewnie nie znali kolegi opinii. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakoś pomimo że to bzdura (dla jednych) kilka krajów europejskich ją wprowadziło... nieprawdaż?

Myślałem że to tylko kolejny kretyński projekt uni coś jak marchewka=owoc.

Tamten przeszedł więc i ten mógł.

Całe szczęście unia musi się rozpaść, w końcu Grecja i Rzym też padły w czasach gdy akceptowano tam dewiacje seksualne(co prawda parytet to nie dewiacja tego typu tylko zwykłe kretyństwo), mam tylko nadzieje że nie będziemy musieli długo czekać na rozpad tego żałosnego potworka.

A gdzie te parytety już wprowadzili ?

Mozna trollowac wszedzie na forum, ale nietrudniejsze od napisania posta jest zalozenie nowego tematu.

To prawda, chciałem założyć kilka tematów o bitwach drugiej dymitriady ale z lenistwa jeszcze tego nie zrobiłem, dzięki za uwagę, poprawię się :)

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Francja

Belgia

Słowenia

Hiszpania

Portugalia

Ruanda

Ekhm...... To Ruanda jest w UE :) ?

Tam by sie bardziej chyba przydal parytet plemienny...

Narzucony przez wrednych imperialistow, bo chyba inaczej sie nie da, nb.

Dopoki tego nie przyjeto w UK, to ja jestem w miare spokojny. Ot, moja anglofilia. Zreszta brak na liscie takich zwyrodnialych krajow jak Holandia czy Szwecja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ekhm...... To Ruanda jest w UE :) ?

Tam by sie bardziej chyba przydal parytet plemienny...

Narzucony przez wrednych imperialistow, bo chyba inaczej sie nie da, nb.

Dopoki tego nie przyjeto w UK, to ja jestem w miare spokojny. Ot, moja anglofilia. Zreszta brak na liscie takich zwyrodnialych krajow jak Holandia czy Szwecja.

Co prawda na ogół poruszamy się w sferze UE, atoli Ruandę pozwoliłem sobie podać jako ciekawostkę - jest to kraj o najwyższym współczynniku zasiadania kobiet w parlamencie, odpowiednio dla obu izb: 56,3% i 34,6%.

Poza tym pytanie kolegi Romana Różyńskiego było dość ogólne:

"A gdzie te parytety już wprowadzili ?"

Wiem, że upały itp.... ale jeszcze nawet ja nie umieszczam Ruandy w Europie ;)

W Szwecji nie ma regulacji prawnych dotyczących parytetów, natomiast partie same we własnym zakresie stosują parytety co skutkuje najwyższym wskaźnikiem kobiet w parlamencie w Europie: 46,4%, a to że nie potrzeba parytetów wskazuje wspomniana Holandia, będąca na trzecim miejscu w Europie ze wskaźnikiem: 42% i 34,7%, druga Islandia ma 42,9%.

Ogólnie w świecie parytetowców w europarlamencie mamy:

Liczba wszystkich europarlamentarzystów/liczba kobiet wśród europarlamentarzystów/Proporcja

Finlandia 13 / 8 / 61,5%

Szwecja 18 / 10 / 55,6%

Estonia 6 / 3 / 50%

Holandia 25 / 12 / 48%

Bułgaria 17 / 8 / 47,1%

Dania 13 / 6 / 46,2%

Francja 72 / 32 / 44,4%

Austria 17 / 7 / 41,2%

Słowacja 13 / 5 / 38,5%

Łotwa 8 / 3 / 37,5%

... ... ...

Polska 50/11/22%

W sumie Polska zajmuje trzecie miejsce do końca.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JolaSz   
Czy administracja forum ogranicza kobietom w jakiś sposób dostęp do forum? Nic mi o tym nie wiadomo. Zaryzykuję twierdzenie, że są one mniej tym zainteresowane.

Wyobraź sobie teraz, że aby "uzdrowić" ową dyskryminującą kobiety sytuację rejestrujemy w proporcji 1:1. Albo, żeby było jeszcze bardziej sprawiedliwie posty też zamieszczamy w takiej proporcji. Możesz coś napisać pod warunkiem, że jakaś kobitka dla równowagi też coś napisze.

Wątek rewelacyjny, piszcie panowie, piszcie. Jak chcę sobie poprawić humor, to poczytuje o ...parytetach hehehehe

A możecie panowie zaspokoić moją ciekawość: dużo kobitek plącze się po tym forum?

pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.