Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

FSO:

Widząc z drugiej strony naszą klasę [?] polityczną, traktuję coraz bardziej parytet jako pewną szansę przekoszenia tejże klasy, może nie równo z ziemią, ale dość mocno. Zgodnie z zasadą pesymisty [gorzej być nie może].

Gospodarka, przedsiębiorstwa, szpitale - na stanowiskach dyrektorskich wymagają ekonomistów, znawców rynku, znawców techniki itd, a nie pana polityka z bogatą kartą członkowską...

Na to odpowiedział Secesjonista, więc przez chrześcijańskie miłosierdzie nie będę się nad Tobą znęcał. Wkleiłem to tylko, dlatego abyś wiedział, że ten tekst mną wstrząsnął.

Nadal FSO:

Tak naprawdę to dla mnie szansa na zmianę - tym lepszą, że być może wraz ze wzrostem ilości kobiet - kandydatów, jeżeli braknie ich wśród dzialaczek partyjnych [a widząc kto jest w partiach, tak pewnie będzie], trzeba będzie sięgnąć do osób z zewnątrz... A to już rokuje nadzieje.

Obawiam się, że nie ma nadziei, ponieważ każdy z polityków ma żonę, siostry, córki, niektórzy kochanki. Wybierając kandydatki będą wybierali posługując się takim kluczem jak przy wybieraniu kandydatów (plus ewentualnie sex) gdyż innego nie znają a ten przecież w ich mniemaniu działa.

Tomasz N

łatwo dają sobą manipulować. Obojętnie, czy chodzi o modę, czy o seks.

Manipulowanie kobietą podczas seksu! Aż się rozmarzyłem!

A tu jeszcze 3 tygodnie do konca rejsu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

gregski: ja też tobą wstrząsnę, cały czas, mimo tego że chodzę na wszystkie wybory wszystkich szczebli od kiedy skończyłem lat 18 [czyli od '95 r] nadal mam troszkę naiwności w tym, że można zmienić klasę polityczną, choć owa naiwność z roku na rok maleje...

Choć tak naprawdę nie wiem [na marginesie dyskusji o gospodarce] czy jednym z najrozsądniejszych pomysłów nie było by traktowanie jej jako firmy Polska Gospodarka sp. z oo na czele której stoi gość, odpowiedzialny za wyniki... Tylko jakie byloby ubezpieczenie od niepowodzenia?

Słuchając niektórych polityków, śmiem twierdzić, że statystyczny pawian miałby lepsze umiejętności, a być może i pies jeśli go mają. Z tego zaś wynika, że zamiana na ich sekretarkę i/lub kochankę by się tylko obróciło na lepsze gdyż: umiały by sobie takie panie zorganizować pracę, umiałyby poinformować co je interesuje i miałyby jakąś wiedzę w tym o czym mówią...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

FSO napisał:

czy jednym z najrozsądniejszych pomysłów nie było by traktowanie jej jako firmy Polska Gospodarka sp. z oo na czele której stoi gość, odpowiedzialny za wyniki...

Wiesz ja zwątpiłem gdy w gazecie przeczytałem, że rząd obradował nad problemem kaszki manny. Czyli mniej więcej poziom kierownika GS-u.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Tomasz N: gdzieś w radiu słyszałem opinię - że tak naprawdę wiele problemów robią urzędnicy, którzy starają się być ważni, lub bardzo ważni. Nie zmienia to faktu, że gość który wniósł ów problem na R.M., powinien wylecieć w trybie natychmiastowym na kierownika magazynu szczotek i mioteł [tak na marginesie]. Nie zmienia to faktu, że takie doniesienia pokazują jak bardzo trzeba "zmienić" polityków.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

Tomasz N: gdzieś w radiu słyszałem opinię - że tak naprawdę wiele problemów robią urzędnicy, którzy starają się być ważni, lub bardzo ważni. Nie zmienia to faktu, że gość który wniósł ów problem na R.M., powinien wylecieć w trybie natychmiastowym na kierownika magazynu szczotek i mioteł [tak na marginesie]. Nie zmienia to faktu, że takie doniesienia pokazują jak bardzo trzeba "zmienić" polityków.

pozdr

Może ktoś uznał to za produkt strategiczny dla Polski?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Do przetasowania klasy polityczne wystarczą Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Kiedyś to był jeden z głównych postulatów ustrojowych PO. teraz jakby o tym zapomnieli. a parytety to jakaś farsa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   
, ciekawą sprawa może być wystawienie osób nie należących do partii ale rekomendowanych, co jak wskazuje nasza krakowska rzeczywistość jest naprawdę niezłym rozwiązaniem i może doprowadzić do ciekawych rzeczy.

A jest to jakoś prawnie zabronione?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

1234: nie jest to prawnie zabronione, ale dla partii wystawiających ma swoje wady i to spore. Jest to osoba rekomendowana nie będąca członkiem, czyli w razie jakich "pieriepalów" jest dużo większa szansa że powie: odcinam się was, nie jestem w waszej partii. Kilka osób tak chyba zrobiło w każdej kadencji Parlamentu. A w wielu wypadkach "szabelki" są potrzebne do głosowań, i pewna norma wypowiedzi w ramach partii, a tak - mówi co myśli, ba - mając znane nazwisko i samemu będąc znanym n.p. ze szczerości wypowiedzi jest inaczej postrzegany jak sama partia...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

ale dla partii wystawiających ma swoje wady i to spore

Bo mamy partie "wodzowskie" i wbrew pozorom nie jest to tylko przypadłość PiS. Proszę zwrócić uwagę jak Tusk wycina wszystkich wkoło siebie, a patrząc na lokalne struktury widać jak partia realizuje wizję narzuconą z góry. powinno byc odwrotnie, partie powinny być tworzone oddolnie. Na to rozwiązaniem jest JOW, a nie parytety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ale dla partii wystawiających ma swoje wady i to spore

Bo mamy partie "wodzowskie" i wbrew pozorom nie jest to tylko przypadłość PiS. Proszę zwrócić uwagę jak Tusk wycina wszystkich wkoło siebie, a patrząc na lokalne struktury widać jak partia realizuje wizję narzuconą z góry. powinno byc odwrotnie, partie powinny być tworzone oddolnie. Na to rozwiązaniem jest JOW, a nie parytety.

Hauer ty masz obsesję "tuskową", piszesz o partiach wodzowskich, ale przykład dajesz jedynie z PO, a może taki temat:

SLD jako partia wodzowska, czy: PSL jako partia wodzowska...

Kto jest wodzem w SLD?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

secesjonista:

Hauer ty masz obsesję "tuskową", piszesz o partiach wodzowskich, ale przykład dajesz jedynie z PO

bo PiS to przykład nader oczywisty. Skoro partie zgarniające około 80% głosów są wodzowskie, to chyba mam prawo powiedziec, ze na scenie politycznej Polski dominują partie wodzowskie?

Kto jest wodzem w SLD?

Obok jest wątek o przyszłości lewicy. Oni są na etapie ustalania kto będzie nowym wodzem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
secesjonista:

Hauer ty masz obsesję "tuskową", piszesz o partiach wodzowskich, ale przykład dajesz jedynie z PO

bo PiS to przykład nader oczywisty. Skoro partie zgarniające około 80% głosów są wodzowskie, to chyba mam prawo powiedziec, ze na scenie politycznej Polski dominują partie wodzowskie?

Kto jest wodzem w SLD?

Obok jest wątek o przyszłości lewicy. Oni są na etapie ustalania kto będzie nowym wodzem.

Nie uciekaj, powiedz jaką partią wodzowską była SLD do tej pory...

Skoro partie zgarniające około 80% głosów są wodzowskie,

A to diagnoza politologów i socjologów, czy tylko Hauera?

O wodzostwie Tuska to pewnie ma świadczyć fakt wzrostu pozycji Schetyny, nieprawdaż :)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Nie uciekaj, powiedz jaką partią wodzowską była SLD do tej pory...

A gdzie ja uciekam ?

A to diagnoza politologów i socjologów, czy tylko Hauera?

a jak myślisz? Jak są podpisane moje wpisy w tej dyskusji ?

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tia... pogadaj jeszcze do muru, bo argumentów tu nie ma.

PSL jest trwałym elementem sceny politycznej, niezależnie od sondaży, a wodzów tam nie widzę.

Takoż iż SLD.

Funta kłaków niewarte twe analizy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

secesjonista:

PSL jest trwałym elementem sceny politycznej, niezależnie od sondaży, a wodzów tam nie widzę.

Z poparciem na poziomie... ? Jakim ?

Takoż iż SLD.

To Miller nie był wodzem ?

Funta kłaków niewarte twe analizy...

Czepiasz się, żeby się czepiać ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.