Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

fakt, że ktoś pochodzi z nieco innej partii niż prawicowa lub konserwatywna, nie oznacza, że należy takiego polityka [nie wnikam czy jest on kobietą czy meżczyzną] dezawuować i traktować lekceważąco.

Wymieniona przez kol. secesjonistę p. Jakubiak dziala na tzw. nerwy i powoduje irytację nie tylko u konserwatystów, ale u sporej grupy ludzi, którzy dopuszczają myślenie innym torem niż wytyczany przez jedną osobę.

pozdr

Pani Jakubiak na ogół nie działa na nerwy konserwatystom, chyba znów kolega FSO przeczytał post nieuważnie.

A może kolega FSO w ramach faktów wskaże kiedy to konserwatyści byli przeciw, lub dezawuowali panią Jakubiak?

Czekam z utęsknieniem... albo czekam na "odszczekanie" ;)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

ja za konserwatystów uważam w pewnym sensie i P.O. - a u nich wywołuje irytację i to bardzo oistrą. PiS - tak między nami to wedle realnego spojrzenia jest partią koserwatywno [światopogląd] - lewicową [gospodarka].

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ktoś to jeszcze pamięta ? A tu za niedługo znów na czasie.

Jacek Kleyf

Sejm

Już marszałek sejmu kalek

uroczyście wszedł na salę

Strasznie brzęczą mu medale

lecz się nie przejmuje wcale

Maca laską krok po kroku

Osiem dioptrii w każdym oku

Okulary ma schowane

bo dziś będzie głosowane

Stuk, puk laską w podłogę

sejm, sejm wyraża zgodę

Stuk, puk laską o blat

sejm mówi: "Tak!"

Wstaje jeden z krótszą nogą

(delegują go kulawi)

On interpelację nową

Izbie dzisiaj ma przedstawić

W interesie społeczeństwa

i dla dobra ogólnego

po wnikliwej konsultacji

aż do szczebla lokalnego

Z dniem trzeciego października

ma dekretem prawomocnym

w trotuarach i chodnikach

być co druga płyta wyższa

Stuk, puk laską w podłogę

sejm, sejm wyraża zgodę

Stuk, puk laską o blat

sejm mówi: "Tak!"

Patrzą ślepi zadziwieni

Zaraz będą mówić niemi

W ławach wrzawa wnet wybucha

Głusi nadstawiają ucha

Na mównicę wszedł niemowa

z wnioskiem o wolności słowa

Dyskusja się zawiązała

kiedy zabrał głos jąkała

Przedstawiciel paranoi

wstał, nikogo się nie boi

Będzie chyba całkiem szczery

gdyż przy sobie ma papiery

A na głowie ma czapeczkę

w lewej ręce trzyma teczkę

A na włosach ma wstążeczkę

a na ustach ma piosneczkę:

O jedności w społeczeństwie

żeby jedność była wszędzie

Bo w jedności tylko siła

Żeby tylko jedna była

Jedna świnia, jedna krowa

jedna dupa, jedna głowa

"Teraz będzie głosowane!"

Siadł i puścił z pyska pianę

Stuk, puk laską w podłogę

sejm, sejm wyraża zgodę

Stuk, puk laską o blat

sejm mówi: "Tak!"

Przestraszony psychopatą

na estradę wbiegł marszałek

ślepy, potknął się o paproć

oczywiście bez patrzałek

"Kto jest za? Kto się wstrzymuje?"

Czyta brailem po pulpicie

Tydzień obrad, obrad tydzień

"Kto przeciw? Nie widzę!"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

ja za konserwatystów uważam w pewnym sensie i P.O. - a u nich wywołuje irytację i to bardzo oistrą. PiS - tak między nami to wedle realnego spojrzenia jest partią koserwatywno [światopogląd] - lewicową [gospodarka].

pozdr

Noo... uznawanie PO za partię konserwatywną to lekka przesada, czym innym jest wskazanie dużej grupy konserwatystów w tym ugrupowaniu.

Dodajmy - raczej zmarginalizowanych.

PiS jest takim jak napisałeś, tylko po co to: między nami, przecież to żadna tajemnica i nic odkrywczego, dla każdego interesującego się pobieżnie życiem politycznym.

A co kolega FSO marzący o "przewietrzeniu" sceny politycznej odpowie ma moje pytanie o Blair Babies?

Ciekaw jestem wielce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JolaSz   
I parytet ma sprawić iż przestaną być kwiatkiem do....?

...do kożucha?

a przeczytałam kiedyś, że pan Kiejstut Roman Szymański w książce pt: "Ta jedyna" - aforyzmy, powiedzonka i przysłowia o kobiecie, wydanie z 1988 roku napisał:

"Mongolskie: "Kobieta rozkoszuje się siedząc, mężczyzna wędrując".

Czy więc jakakolwiek dyskusja o "udostępnieniu" władzy kobietom ma sens?

Kobiety mają zupełnie inną osobowość niż mężczyźni.

To mężczyźni chcąc zasmakować życia nie chcą siedzieć z założonym rękami, tylko działać, rządzić, przewracać, burzyć, by znów budować. Owszem nie twierdzę, że jest to złe, ale zbytnie "burzenie" starych porządków może zakończyć się wylewaniem dziecka razem z kąpielą.

Ja sama swoim dzieciom mówiłam, aby się uczyły, bo wszystkie kolejne pokolenia są mądrzejsze od poprzednich, bo inaczej do dziś chodzilibyśmy w skórach i jedli surowe mięso.

A miejsce kobiety w polityce? Jak mężczyźni sami zaufają kobietom, to z przyjemnością zajmą się wychowywaniem dzieci, a kobiety poślą do wymyślania coraz lepszych ustaw ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nie chcę być złośliwy, ale kobiety i wymyślanie konstruktywnych ustaw?

Program wiadomej partii brzmi: równouprawnienie kobiet. I koniec.

Jak tak ma wyglądać Polska z parytetem, to ja może już lepiej spakuję walizki.

Tak ogólnie, to zaczyna mnie już drażnić zwalanie całej winy za całe zło na świecie wyłącznie na mężczyzn.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Andreas: ja cię nieco zmartwoię, ale znacznie lepiej dogaduje mi się kiedy szefem w jakiejś firmie jest baba, niż wtedy kiedy facet. Pilka jest krótka i jasna: Dla mnie ta cena jest nie do przejścia, a dla Pani jaka, Trzy minuty oi wiadomo wszystko. Zasadniczo nie trzeba papierów i takie tam... Jasno i przejrzyście.

secesjonista: małe pytanie: ilu polskich polityków [nie mówię o Wielkiej Brytanii, bo tam są nieco inne zasady] po swej kompromitacji [w stylu: zlamanie prawa, podejrzenia o oszczerstwo, jawne łąmanie przepisów i td] wyszło na mównicę i powiedziało. Tak jechałem na bańce, mialem 110 w terenie zabudowanym, chcę się poddać karze! Tak mowiłem nieprawdę, wręcz kłamałem o moim rywalu politycznym... Jeżeli ów parytet by coś takiego sprawił - podpisuję się nogami i rękami pod tym i cieszę się jak wchodzi. Jeżeli miałoby to zaowocować umiejętnością przyznania się do niekompetencji własnej i td - także...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak jechałem na bańce, mialem 110 w terenie zabudowanym, chcę się poddać karze! Tak mowiłem nieprawdę, wręcz kłamałem o moim rywalu politycznym... Jeżeli ów parytet by coś takiego sprawił - podpisuję się nogami i rękami pod tym i cieszę się jak wchodzi. Jeżeli miałoby to zaowocować umiejętnością przyznania się do niekompetencji własnej i td - także...

A jakim cudem ten parytet by coś takiego sprawił ?

Zresztą pomysł dotyczącu parytetu to z pewnością zasłona dymna dla odwrócenia uwagi od prawdziwych problemów.

Politycy są znani z tego że podrzucają taki ochłap wyborcom by mieli nad czym debatować a ważne rzeczy przeszły bez echa.

Wymyślili swego czasu Partię Przyjaciół Piwa żeby odwrócić uwagę od wprowadzenia progu wyborczego, teraz parytet, wkrótce wymyślą inny temat zastępczy.

A tymczasem rozliczenie ich za np cennik ustaw leży i od kilku lat nic o tym nie słychać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

R.R. - a choćby dlatego, że być może wejdą ludzie mający nieco więcej samokrytyki niż co poniektóre gwiazdy społeczeństwa, ktore z racji zachowań już dawno powinny odsiadywać wyroki. To tak na marginesie. PPPP - całkiem ciekawy eksperyment w czasach kiedy ludzie uważali, że idealy w politycę są najważniejsze.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

FSO, Ty mnie nie zmartwiłeś absolutnie. Tobie może łatwiej jest porozumieć się z kobieta, jednak ja uważam, że przymus wyboru kandydatów po połowie jest śmieszny. I nie widzę powodu, by kobiety miałyby być w jakiś sposób uprzywilejowane w ten sposób. To obywatele decydują, kto powinien zostać wybrany, a jeśli nie wybiorą sami po połowie, to przymuszanie ich do tego, zmienia politykę w jakąś żałosną tragifarsę.

Widocznie obywatele wolą ufać mężczyznom niż kobietom. W końcu powiedzenie, że ''kobieta zmienną jest'' samo z siebie nie powstało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam:

Andreas: powiedzenie jak każdy aforym, jest cięte zabawne i zawiera w sobie ziarno prawdy. Pytanie gdzie jest owo ziarno i czym jest owa prawda. Gdzieś słyszałem takie krótkie acz dosadne powiedzenie czym jest prawda. Kończyło się to".... każdy ma swoją". Jest moja jest Twoja, jest pani kandydat, jest pana kandydata na stołek odnośny.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Jeżeli ów parytet by coś takiego sprawił - podpisuję się nogami i rękami pod tym i cieszę się jak wchodzi. Jeżeli miałoby to zaowocować umiejętnością przyznania się do niekompetencji własnej i td - także...

JEŚLI

Jeśli wyjaśnisz mi dlaczego parytet miałby to wszystko sprawić to też będę go popierał. Póki co ja nie widzę takiego związku.

A nawiasem to takie „poprawianie” wyników jest po prostu nieuczciwe.

R.R. - a choćby dlatego, że być może wejdą ludzie mający nieco więcej samokrytyki niż co poniektóre gwiazdy społeczeństwa,

Czyli poruszasz się w obrębie pobożnych życzeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

gregski: załamię cię pewnie, ale oceniam, że w pewnej chwili znakomita większość tego co oczekuję głosując na pewne osoby okazuje się za jakiś tam czas [i to krotki] pobożnym życzeniem. Na tyle pobożnym i takim życzeniem, że parytet, nawet określony w taki sposób daleko od tego nie odbiega.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

gregski: załamię cię pewnie, ale oceniam, że w pewnej chwili znakomita większość tego co oczekuję głosując na pewne osoby okazuje się za jakiś tam czas [i to krotki] pobożnym życzeniem. Na tyle pobożnym i takim życzeniem, że parytet, nawet określony w taki sposób daleko od tego nie odbiega.

pozdr

To nie gregski winien się załamać, a - Ty.

Może podejmujesz błędne decyzje i czas zweryfikować swe wybory? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

FSO napisał:

w pewnej chwili znakomita większość tego co oczekuję głosując na pewne osoby okazuje się za jakiś tam czas [i to krotki] pobożnym życzeniem. Na tyle pobożnym i takim życzeniem, że parytet, nawet określony w taki sposób daleko od tego nie odbiega.

Czyli Według Ciebie jest tak dziadowsko, że parytet tego dziadostwa znacząco już nie zwiększy. Odważne zdanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.