Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Andreas

Gazety wojenne

Recommended Posts

Andreas   

Swego czasu kupiłem całą kolekcję tych gazet.

Poczytałem i stwierdzę, że są całkiem interesujące, jednak jak dla mnie niektóre wydarzenia przedstawiono bardzo oględnie.

Inną sprawą są zdjęcia, których jest naprawdę dużo i są naprawdę ciekawe. Na końcu każdego z numerów jest przedstawiony mundur i ekwipunek żołnierza danego państwa odpowiadający treści numeru.

No i dodatkowo-reprodukcje gazet i reprinty afiszów w każdym numerze.

Jak wziąłem numer o Afrika Korps to zdębiałem, jak zobaczyłem podpis pod niemiecką manierką: ''zrobiona z brązowego bakelitu(!)''. Akurat mam taką manierkę i widzę na 100 %, że to nie jest baelit. A to nie tylko jeden błąd.

A jak Wy oceniacie tę serię? Może ktoś ją nawet ma z Was?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok temu dostałem kupę tegoż ze względu na konkurs Losy i dzieje oręża polskiego... Seria warta uwagi, jednakże trzeba czytać wnikliwie, gdyż lubią się tam pojawiać błędy - na ten moment przypominam sobie sytuację dotyczącą imienia "Alka" "Dawidowskiego, było napisane bodajże Damian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.