Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

Europa jednym państwem?

Rekomendowane odpowiedzi

ArekII   

Witam. Słyszałem że Europa chciałaby stworzyć jedno państwo. Wszystkie Państwa były by jednym państwem. Bez granic, jeden język, ta sama polityka to same wojsko itp. Coś o tym słyszeliście?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Był kiedyś taki kraj, co miał ochotę zrobić cały świat na czerwono.

I mu nie wyszło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam. Słyszałem że Europa chciałaby stworzyć jedno państwo. Wszystkie Państwa były by jednym państwem. Bez granic, jeden język, ta sama polityka to same wojsko itp. Coś o tym słyszeliście?

A gdzie to i u kogo słyszałeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
coloman   

Teorię przyszłej Unii Europejskiej jako jednego państwa kreują niektórzy futurolodzy. Pierwszy raz zetknąłem się z nią bodajże w jakiejś książce do geografii. Tzw. ,,Stany Zjednoczone Europy'' miałyby być państwem na wzór USA, gdzie pomniejsze kraje będą częściami składowymi większego tworu państwowego, zachowując swą odrębność prawną, językową i kulturową, mając jednocześnie wspólną walutę, rząd, gospodarkę i wojsko.

Miałby to być następny krok integracji europejskiej.

Jeden język? Bzdura. Co najwyżej kilka urzędowych.

Jednakże jest to scenariusz, który może się ziścić dopiero za kilkadziesiąt, albo i sto lat.

Jednak cała ta teoria jest bardzo mglista, bo kto wie, co stanie z Unią w najbliższej przyszłości (przypominam, że za 3 lata koniec świata :lol: ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gwaldrik   

W zasadzie zgadzam sie z tym co napisal Coloman. W interesie krajow czlonkowskich jest glebsza integracja, by sprostac wyzwaniom nowego swiata, w ktorym coraz wieksza ekonomiczna role odgrywac beda Chiny, Indie, Brazylia, w pewnym sensie kosztem pozycji Europy. Pytanie tylko na ile gleboka bedzie ta integracja i jak szybko bedzie przebiegac.

Kolega ArekII jest jedyna osoba, ktora formuluje pomysl "jednego jezyka". Nigdy wczesniej o czyms takim nie slyszalem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Faktycznie w UE posługuje się językiem angielskim. Nie jest on urzędowym, ale...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ktoś mi może powiedzieć dlaczego Polska nie jest zapisana do kosmicznej agencji Europejskiej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Był kiedyś taki kraj, co miał ochotę zrobić cały świat na czerwono.

I mu nie wyszło.

Przeczytałem Twoją wypowiedź Andreasie i tak mi się przypomniało:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Samuel   

Myślę że cały ten problem z UE sprowadza się do człowieka - jest on (jego mentalność) dokładnie taki sam

jak w roku 1655, 1772, 1917 czy w 1945, zmienia się tylko technologia.

Jeśli by tak spojrzeć na całą historię ludzkości to uświadomimy sobie że okresy jako takiej stabilizacji trwały

bardzo krótko, cała reszta to wojny itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie w UE posługuje się językiem angielskim. Nie jest on urzędowym, ale...

W UE mamy 23 języki urzędowe.

W kwestii Europa jednym państwem - mieliśmy już projekt quasi konstytucji, który został odrzucony przez Francję i Niemcy, i który później wykorzystano w dużym stopniu przy pisaniu traktatu lizbońskiego. Wspólne wojsko także istnieje (co prawda na papierze, ale jest :lol: ) - Europejskie Siły Szybkiego Reagowania (ang. European Union Rapid Reaction Force - ERRF)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
W UE mamy 23 języki urzędowe.

Wiem, ale w komunikacji posługują się angielskim lub tłumaczami. I nie napisałem, że jest urzędowym..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałem, że źle... chodziło mi o popularność angielskiego.. dżisys..

W takim razie przepraszam, po prostu odebrałem to jako swego rodzaju wyrzut :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.