Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Przemoq

Ksiązki

Recommended Posts

Przemoq   

Chodzę do II klasy gimnazjum. Dopiero od niedawna zacząłem się interesować historią. Być może to wpływ ojca(zapalony numizmatyk i historyk, który nie wiedzieć czemu nie poszedł na studia historyczne...), być może b. dobre oceny z historii i zamiłowanie do czytania. Nie ważne. chciałbym się was spytać o wasze ulubione książki z zakresu: Aleksandra Macedońskiego i epoki hellenistycznej, Starożytnego Rzymu, Kartaginy, oraz (odbiegając od starożytności) reformacji i kontrreformacji. Byłbym bardzo wdzięczny. Najlepiej gdyby była taka oferta na allegro ;) Co polecacie? Co lubicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Aleksandra Macedońskiego to zdecydowanie praca Petera Greena (na pewno będzie gdzieś w pobliżu w bibliotece), bardzo ciekawa jest też jego praca o wojnach grecko-perskich. Z autorów zajmujących się Rzymem i Kartaginą bardzo lubię Adriana Goldsworthy'ego - wiem że kilka jego książek jest przetłumaczonych na język polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites
q-bazz   

Kiedyś właśnie chwyciłem Petera Greena z najbliższej biblioteki i jednak nie dałem rady. Byłem chyba wtedy za cienki i nie rozumiałem na czym polega książka historyczna. Teraz zapewne połknąłbym ją raz dwa, ale nie mam czasu... ;)

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.