Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Systemy wychowawcze Starożytnej Grecji- Ateny i Sparta

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   
Likungu

Likurgu. Zdradliwą klawiaturę masz ;)

Czego moglibyśmy się dzisiaj nauczyć od Spartan?

Moim zdaniem to z późniejszego okresu możnaby od nich czerpać wolę walki, wytrwałość, odwagę i inne takie patetyczne cechy ;) Początkowo to raczej nie, bo z tego co wiem to trzeba było kopać za nimi rowy, żeby z pola bitwy nie uciekli, ale potem chyba już takich zjawisk nie było ;) No i możesz się tutaj powołać na przykład bitwy pod Termopilami.

na poziomie podstawówki

Uuuups, nie zauważyłam :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GoHaAa   
Likungu

Likurgu. Zdradliwą klawiaturę masz ;)

nie mam zdradliwej klawiatury tlko pani nam tak podyktowała. I jestem w gimnazjum a nie w podstawówce

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tylko że jestem w gimnazjum więc trochę więcej od nas wymagają

Ale uważasz, że coś więcej ponad przebieg wychowania, ogólną charakterystykę falangi (czemu taka skuteczna w Grecji, czemu tak dobrze sprawdzała się w przypadku poleis) i połączenie tego?

No i możesz się tutaj powołać na przykład bitwy pod Termopilami.

To już lepiej Plateje czy też Amfipolis, mniej znane, a znacznie ciekawsze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
tlko pani nam tak podyktowała.

Może źle usłyszałaś.

To już lepiej Plateje czy też Amfipolis, mniej znane, a znacznie ciekawsze ;)

Ale to Termopile przeszły do historii jako symbol niesamowitej odwagi i poświęcenia. O Platejach można dorzucić, ale lepiej się skupić jednak na Termopilach, tym bardziej na poziomie gimnazjum ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Może źle usłyszałaś.

Nie wierzę, żeby jakikolwiek nauczyciel historii popełnił aż taki błąd.

Ale to Termopile przeszły do historii jako symbol niesamowitej odwagi i poświęcenia. O Platejach można dorzucić, ale lepiej się skupić jednak na Termopilach, tym bardziej na poziomie gimnazjum ;)

Ty już mnie nie łap za słówka :lmao: Jasne że można skupić się tylko na Termopilach, ale jak doda coś o Amfipolis i Platejach, będzie mogła zabłysnąć. W sumie Plateje to już poziom gimnazjum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GoHaAa   

Tylko rzecz w tym że ja praktycznie nie wiem o czym "mówicie". znam tylko pojęcia takie jak "heloci" "Likurg" "periojkowie" "falanga" i tyle bo więcej nie zdązyliśmy zrobić;) więc nie mam pojęcia o czym piszecie:( zależy mi dokładnie na tych dwóch pytania. I muszę trzymać się tematu. te pozostałe rzeczy mogę napisać jako "ciekawostki";) jestem bardzo dobra z histori ale zalezy mi na opini innych i na tym co oni o tym wiedzą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tylko rzecz w tym że ja praktycznie nie wiem o czym "mówicie".

Google naprawdę nie gryzie. Wpisz parę haseł, przejrzyj kilka stron. Na pewno w końcu znajdziesz to co Ci potrzebne. Podsunęliśmy Ci pomysły, teraz Ty się wykaż inicjatywą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
praktycznie nie wiem o czym "mówicie"

Nie wiem czy dobrze rozumiem... Nie wiesz co to była bitwa pod Termopilami? W każdym razie na Wiki powinno być ;) Wystarczy, że wpiszesz Termopile albo Leonidas.

Ty już mnie nie łap za słówka

Czy ja Cię łapię za słówka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GoHaAa   

"teraz Ty się wykaż inicjatywą ;))"

Zawsze używasz takich słów??? (chyba że mam mówić do was pan/pani bo nie wiem ponieważ jesteście starsi ode mnie) mogłabym nie wiedzieć co to znaczy.

oczywiście nie chchiałam Cię tym urazić.

wiem że podsunęliscie mi pare pomysłów i za o dziękuję;)

Tylko że ja już siedzę na necie pare dobrych godzin i nie znalazłam dotąd niczego co by mnie zaciekawiłło i co chciałabym napisać;) jedynie to od was...

A tak wogóle to Wy się znacie??? Bo mam wrażenie jakbyście się znali(jeśli nie chhcecie to nie musicie odpowieadac)

//Adm. Ortografia, interpunkcja, zdania zaczynamy z dużel litery i nie używamy w nadmiarze "?"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Zawsze używasz takich słów???

Takich tzn.?

(chyba że mam mówić do was pan/pani bo nie wiem ponieważ jesteście starsi ode mnie)

A weź daj spokój ;) Obrażę się, jeśli będziesz do mnie pisać na Pan.

wiem że podsunęliscie mi pare pomysłów i za o dziękuję;)

To zróbmy tak. Napisz odpowiedzi na pytania, wrzuć je tutaj, i powiemy Ci czy dobrze.

PS. Jarpenie, jeśli to nie problem, wydziel dyskusję od pierwszego wpisu koleżanki GoHaAa, i przenieś do KSO ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
hyba że mam mówić do was pan/pani

My jesteśmy tutaj jak jedna wielka rodzina ;)

Tylko że ja już siedzę na necie pare dobrych godzin i nie znalazłam dotąd niczego co by mnie zaciekawiłło i co chciałabym napisać:D jedynie to od was...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Termopilami Może to Cię zainteresuje.

wiem że podsunęliscie mi pare pomysłów i za o dziękuję;)

My po prostu popieramy samodzielną pracę ;)

A tak wogóle to Wy się znacie??? Bo mam wrażenie jakbyście się znali

Kwestia czasu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GoHaAa   

tzn takich: "inicjatywą"... nie do końca wiem co to znaczy ale coś mi tam w głowie się kojarzy:)

nie no musiałam spytać bo jestem trochę młodsza:) Mógłbyś sobioe pomyśleć że jakaś nie wychowana jestem:(

napisałabym odpowiedzi na te pytania tylko najpierw muszę je znależc skopiować i złączyć w jedność więc to trochę zajmie:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Co do słówek, to jeśli już masz problemy, to sprawdzaj tutaj: http://www.slownik-online.pl/index.php .

napisałabym odpowiedzi na te pytania tylko najpierw muszę je znależc skopiować i złączyć w jedność więc to trochę zajmie:)

Mam czas ;)

Ehh, coś za dobry ostatnio jestem :lmao:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GoHaAa   

kwestia czasu??? hehe fajnie:)

dzięki za wszytko naprawdę przyda mi się to bardzo:)

jestem wdzięczna:)

[ Dodano: 2008-10-09, 17:42 ]

"Co do słówek, to jeśli już masz problemy, to sprawdzaj tutaj:"

nie rozumiem...

mam problemy???

piszę szybko bo szperam po necie więc muszę szybko odpisywać więc nie wiem o co Ci chodzi...

jeśli robię jakieś błędy to z góry przepraszam ale nie sprawdzam czy dobrze napisałam czy z błedami...;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.