Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Bruno Wątpliwy

Prohibicja hazardowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dobrze zrozumiałem naszego premiera, to pośrednim efektem "afery hazardowej" będzie delegalizacja części przedsięwzięć tego biznesu (czy dla innych "biznesu"). Zniknąć mają "automaty do małych wygranych", czy jak to się tam nazywa.

Pomysł przedni i jego zastosowanie można upowszechnić. I tak afera związana z budową autostrad powinna owocować zakazem budowy autostrad, z piłką nożną - delegalizacją futbolu.

A tak nieco poważniej. W świetle ostatnich pomysłów (vide - dyskusja o zakazie symboliki "komunistycznej") mam trochę wrażenie, że pogrążamy się w topieli nadmiernej penalizacji, tudzież delegalizacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Z prohibicją to Amerykanie też mieli kiedyś problem.

Na razie nie wiem skąd wziąć automat. Ale wstawię do piwnicy i będzie nielegalna jaskinia hazardu.

I nie będę płacić podatków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że hazard powinien być legalny i opodatkowany tak jak prostytucja powinna być opodatkowana i legalna. Lepiej, by państwo miało nad tym kontrolę i czerpało dochód, przy okazji zwalczając szarą strefę. Niż zdelegalizować wszystko, bo wtedy będzie to po za kontrolą, bez podatków, a szara strefa będzie 10 x większa.

Można np. zaostrzyć kryteria dla jednorękich bandytów pod względami licencyjnymi, ale delegalizacja to zły pomysł i szkodliwy dla budżetu, bo jednak pieniądz z tego jest spory.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

no to doskonale wiem jaka będzie kolejna działka na której podziemie i jak się to ladnie zwie "grupy towarzyskie" będą robiły kasę ogromną - na hazardzie. Sprawa ta będzie dotyczyła całej Polski poza pasem mniej więcej około stu kilometrów od granic : zachodniej, północnej i południowej [wyjazdy do sąsiadów], a reszta - no cuż do podziemia i dawaj...

Bruno - delegalizacja / penalizacja / nakaz i inne tego typu poimysły nie mające innej opcji jak 0 - 1 [albo musisz coś / albo nie możesz czegoś], i to pod karą mają dwie ważne zalety i masę wad. Do zalet chyba jedynych można zaliczyć łatwość ich formułowania i siłę oddziaływania na zwykłych ludzi. Przestają myśleć, zdejmują z nich odpowiedzialność. Wszystkie inne - czyli ustawy gdzie, w określonych wypadkach zaleca się branie pod uwagę, czy nie zaleca się czegoś tam - jest trudniejsza, lecz sprawia że decyzja osoby odpowiedzialnej [organ państwa, gminy, samorządu, zwykly obywatel] jest świadoma, o wiele bardziej przemyślana. Zmusza do myślenia. A to już nie jest wygodne. Dla obu stron.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie doszukiwałbym się zbytniej ilości sensu w tym posunięciu. Po prostu nasz Tusek bardzo chce zostać prezydentem a tu mu się wszystko zaczęło rozłazić na boki. Robi, więc nerwowe ruchy pod publikę w nadziei, że uratuje parę punktów procentowych i rzutem na taśmę załapie sie na Wielką Wygraną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Tyle że w Polsce jest system parlamentarny, więc czemu tak garną się do prezydentury? Kasa, emerytura, dożywotna ochrona BOR-u?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hazard, narkotyki prostytucja powinny byc zakazane bo niepomiernie przyczyniaja sie do demoralizacji spoleczenstwa. Uważam, ze państwo ma obowiazek dbac o jednostki tak jak dba o to zeby nikt nie został okradziony, pobity czy zamordowany. Wyżej wymienione zjawiska to kryminogenne patologie wokół których koncentruja sie najgorsze elementy. Niszcza ludzi grajac na ich najnizszych instynktach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szydzic! Wszystkie panstwa zakazuja dzialan szkodliwych spolecznie. Jezeli nie zakazuje sie tytoniu i alkoholu to tylko z powodu uwarunkowan historycznych i z powodu istnienia dlugiej tradycji konsumowania tych niewatpliwie szkodliwych urzywek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Absolutnie nie zgadzam się, aby obywatele jedli coś więcej poza konserwami i sucharami. Dzięki temu będą silni i zdrowi, zdolni do budowania silnej, szczęśliwej Polski w trwałym sojuszu z... ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Powiedziałbym coś bardzo niekulturalnego, ale się powstrzymam z paru racji.

Nie, nie stać mnie. Bo nie mam ochoty na dyskusję z fanatykiem, który będzie opluwał wszystko poza najbardziej zbrodniczym systemem. Masz klapki na oczach, Kolego.

Ile masz lat? 13? 15? 17? Bo teraz takie poglądy panują wśród młodzieży, której się w tyłkach poprzewracało od kapitalizmu. I ma zbrodniarza na avatarze.

Ty jakbyś pożył miesiąc w komunie, to bys od razu nawrócił się na kapitalizm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wczesniej pisalem, ze nie jestem entuzjasta opresyjnego sytstemu rodem z ZSRR i to z najgorszych czasow.

Ja chce aby ludzie byli traktowani z szacunkiem przynaleznym istocie ludzkiej, a nie byli taksowani jak bydlo na targu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja poprzez szacunek rozumiem to, że państwo nie traktuje mnie jak debila o którego musi zadbać i mówić mu co i jak ma robić.

Chcę to gram ryzykując przegraną jak i uzaleznienie.

Możesz mi objaśnić na czym niby polega obecne "taksowanie"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.