Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

Między Rosją a USA

Rekomendowane odpowiedzi

ArekII   

Witajcie. Bardzo mnie ciekawi jakie są stosunki między USA a Rosją. Dlaczego Rosja nie chce żeby USA postawili tą tarczę w Polsce? boi się ataku rakietowego czy co? Gdyby doszło do wojny jak by to wszystko wyglądało? Na pewno by nie była taka wojna jak w Czeczeni. Patrząc pod względem technologicznym to USA rządzi. Co o tym wszystkim sądzicie i czy można nazwać Rosję i USA sojusznikami lub przyjaciółmi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

ArekII - ktoś gdzieś pisał o grze pozorów - atak jednego kraju na drugi jest niemożliwy każdy z nich dysponuje taką ilością broni która zniszczy wroga i zostanie na poprawkę gdyby coś jeszcze zostało. Zasada ta dziala w obie strony. Zupelnie osobną sprawą są głupoty typu tarcza [dokladniej "Egon [pardon USA] ma plan"]. Na takiej imprezie traci tylko kraj który ma ową tarczę. Stany się wykpią, relacje jakie były takie będą [najwyżej Putin z Obamą będą ćwiczyć mniejszego miśka na powitanie], a kraje próbujące kopać Rosję po ogonie dostaną wyższe ceny na żądane surowce. Jak to dawno temu mawialai "biznes is biznes". A polityka to interesy. A w interesach liczą się relacje między partnerami, kieduy ja mam towar na którym Tobie zależy, a Ty na mnie narzekasz, choć wiesz że taniej goi nie dostaniesz, choćby cena skoczyła o 30%, to zapłacisz polowę więcej z tego.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ale USA na pewno jest lepszy technologicznie. Np. niewidzialne bombowce, F117 B2. Czołgi M1 abrams i wiele innych technologicznych osiągnięć. Rosja ma dużo technologii jeszcze z czasów związku radzieckiego.

Edytowane przez ArekII

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale USA na pewno jest lepszy technologicznie.

Jak mają lepszą technologię to mogą rozwalić cały świat ? A co z stratami własnymi ?

Z resztą to nie gra komputerowa,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

ArekII - oba kraje [Rosja i USA] są zdolne do jednej ważnej - ba - najważniejszej rzeczy - czyli atomowego odwetu strategicznego [albo coś podobnego]. Polega to na tym, że mimo tego iż domniemany nieprzyjaciel [odpowiednio USA lub Rosja] zaatakuje nasz kraj [odpowiednio Rosja lub USA] to mimo zniszczeń, mimo późnego ostrzeżenia i tak będziemy zdolni by zniszczyć tego kto nas zaatakowal. Oznacza to tyle, że tak czy inaczej oba kraje zostaną zmiecione [razem z połową świata] z powierzchni ziemi. Atak bronią konwencjonalną - oznacza wojnę - a przecież handel przynosi więcej korzyści niż wojna.

Mimo wszystko gry "real-polityczne" nie są najlepszym źródlem wiedzy w kwestii możliwości lub braku ataku.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Nie czerpię wiedzy z gier komputerowych. Gdyby Rosja wystrzeliła rakiety to Ameryka by też wystrzeliła i po prostu minęły by się w powietrzu. Z drugiej strony ta broń zapobiegła wojnie. Gdyby broń atomowa nie istniała to na pewno USA zaatakowała by Rosję...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
omg123   

Ale USA na pewno jest lepszy technologicznie. Np. niewidzialne bombowce, F117 B2. Czołgi M1 abrams i wiele innych technologicznych osiągnięć. Rosja ma dużo technologii jeszcze z czasów związku radzieckiego.

Ta akurat... Tak się składa, że czołgi M1 Abrams już powoli ustępują najnowszym modernizacją rosyjskiego T-90, a jeden z niewidzialnych F117 został strącony w 1999 w Jugosławii za pomocą rosyjskiej rakiety Sa-125 Newa.

Tak więc nie podniecaj się amerykańską techniką, która często zawodzi. Poza tym pewnie nie wiesz, ale takiej "technologii made in ZSRR" używa się do dzisiaj nawet w krajach będących w NATO (świetne MIG-29 w Polsce, Czechach, Węgrzech, Niemczech i T-72 w Polsce, Czechach, Słowacji itp.)

Aha no i USA może być lepsze, ale na pewno nie lepszy, panie mądry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

i co z tego?

I co z tego że użytkownik omg123 prowadzi dyskurs sam z sobą?

Jak rozumiem uwaga o znawcy tyczy się poprzedniego posta: czyli samego siebie?

Może warto by przedyskutować własne stanowisko zanim się napisze coś na publicznym forum?

Bo robi się śmiesznie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

ku**a- znalazł się znawca

Aha no i USA może być lepsze, ale napewno nie lepszy, panie mądry

Kolego omg123, po pierwsze radzę grzeczniej, po drugie kulturalniej, bo coś mi się wydaje, że może się Kolega przeliczyć - takie wypowiedzi nie były, nie są i nigdy nie będą na tym forum tolerowane. Podobnie uprasza się o edytowanie postów zamiast pisanie jednego pod drugim.

Jest to pierwsze i ostatnie moje publiczne upomnienie dla Kolegi. Kolejne tego typu posty będą skutkować warnami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Tak więc nie podniecaj się amerykańską techniką, która często zawodzi. Poza tym pewnie nie wiesz, ale takiej "technologii made in zsrr" używa się do dzisiaj nawet w krajach będących w nato. (świetne mig-29 w Polsce, Czechach, Węgrzech, Niemczech i T-72 w Polsce, Czechach, Słowacji itp.)

:thumbup:

A mamy inny wybór? Te nasze F16 kupiliśmy wyłącznie dlatego że nie stać nas było na wzięcie F18. Analogicznie, kto dałby nam amerykańskie Abramsy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
omg123   

:thumbup:

A mamy inny wybór? Te nasze F16 kupiliśmy wyłącznie dlatego że nie stać nas było na wzięcie F18. Analogicznie, kto dałby nam amerykańskie Abramsy...

No wiesz, ale jakieś leopardy 2 mamy...

Witajcie. Bardzo mnie ciekawi jakie są stosunki między USA a Rosją. Dlaczego Rosja nie chce żeby USA postawili tą tarczę w Polsce? boi się ataku rakietowego czy co? Gdyby doszło do wojny jak by to wszystko wyglądało? Na pewno by nie była taka wojna jak w Czeczeni. Patrząc pod względem technologicznym to USA rządzi. Co o tym wszystkim sądzicie i czy można nazwać Rosję i USA sojusznikami lub przyjaciółmi?

Rządzi? Nie przesadzasz? W Somalii podczas operacji ,,przywrócić nadzieję" też rządziło, a straty (i to całkiem dotkliwe jak na USA) poniosło i to z rąk ,,nędznych cherlaków z antycznym radzieckim sprzętem"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
też rządziło, a straty (i to całkiem dotkliwe jak na Usa) poniosło i to z rąk ,,nędznych cherlaków z antycznym radzieckim sprzętem"

a czy przypadkiem nie przesadzasz? wikipedia podaje 18 zabitych 73 rannych po stronie US Army jednego zabitego po stronie Malezji i jednego po stronie Pakistanu i znacznie więcej po stronie SNA. Cele misji też zostały wykonane. Wydaje mi się, że jak na natknięcie się na zdecydowanie liczniejsze siły przeciwnika, nawet gorzej wyszkolone i wyekwipowane to i tak Amerykanom poszło bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
omg123   

a czy przypadkiem nie przesadzasz? wikipedia podaje 18 zabitych 73 rannych po stronie US Army jednego zabitego po stronie Malezji i jednego po stronie Pakistanu i znacznie więcej po stronie SNA. Cele misji też zostały wykonane. Wydaje mi się, że jak na natknięcie się na zdecydowanie liczniejsze siły przeciwnika, nawet gorzej wyszkolone i wyekwipowane to i tak Amerykanom poszło bardzo dobrze.

Tak, owszem, ale chcę przypomnieć, że po akcji "Ayrin", która nie powiodła się (polecam obejrzeć film pt. Helikopter w ogniu) - Pentagon był zszokowany stratami i zażądał wycofania wojsk amerykańskich z Somalii.

Edytowane przez piterzx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
że po akcji ,,Ayrin", która nie powiodła się (polecam obejrzeć film pt. helikopter w ogniu)

Film oglądałem, nawet wiele razy, świetny, tylko co z tego? jakie były cele akcji? Wykonano je? Bo mi się wydaje, że tak, ale ja się tam nie znam.

pentagon był zszokowany stratami i zażądał wycofania wojsk amerykańskich z Somalii

na pewno Pentagon? A nie przypadkiem społeczeństwo amerykańskie zszokowane widokiem martwych "swoich chłopców"? zwłaszcza w porównaniu do konfliktu w zatoce? To chyba ta opinia publiczna wymusiła na ówczesnym prezydencie USA decyzje o wycofaniu wojsk z Somalii. No ale znów ja się tam nie znam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.