Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
coloman

Biblijne maszyny

Rekomendowane odpowiedzi

Mostostalu, ze stylu twojej wypowiedzi wnioskuję, że najwyraźniej Biblii nie masz w zbyt wysokim poważaniu.

Czytałem, tylko wizja kompletnej demolki świata mi się spodobała.

Zaraz pokażę ci ręcznik, którym wytarł ręce Piłat

A proszę.

i piasek, który wpadł do oka Mojżeszowi

Widziałem zdjęcia z Synaju. Tyle, że tu nie chodzi o sam fakt istnienia tego piasku, ale Mojżesza.

Że ci udowodnię, że to prawda, przylatując pod twój dom statkiem kosmicznym z Jezusem na pokładzie?

Może się obyć bez Jezusa. Widziałem go ostatnio na musicalu Jesus Christ Superstar.

Masz opisy konstruktorów

Cytat z Księgi Ezechiela: 'Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. 16 Wygląd tych kół <i ich wykonanie> odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. 17 Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. 18 Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu4 wokoło. 19 A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. 20 Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia5 znajdował się w kołach. 21 Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach.' Ja jakiegoś opisu tego: http://www.gwiazdy.com.pl/40_98/img/22_wizj1.jpg nie widzę w tych wersetach. Co najwyżej inspiracja..

masz jakieś szczątkowe elementy starożytnej technologii

Ale to nie świadczy o wiarygodności Biblii.

Ja wierzę w Boga, tyle, że jakiś super dobitnych dowodów na to nie ma. Temat jest naukowy(wspominałem o tym, nie ?) a kwestię religijności dyskutantów zostawmy. A Biblii dosłownie nie traktuję.

Edytowane przez mostostal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
coloman   

Ależ ty jesteś niewierzący, tylko naiwnie próbujesz wmawiać sobie, że jest inaczej. Słyszałem wypowiedzi wielu ateistów dotyczące wiary, na które składają się właśnie takie kpiny i przekonanie, że brak dowodów, które sobie obejrzą pod lupą jest jednoznaczny z tym, że Biblia to fałszerstwo. A te twoje to kopiuj-wklej.

A sprawa wiary jest tu kluczowa, bo niewiarę w Biblię przenosisz na niewiarę w możliwość istnienia owych machin.

I chociażby nawet odkryto taką Arkę Przymierza, to i tak powiesz, że to fałszerstwo, bo taka postawa usprawiedliwia cię przed samym sobą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Bogowie...

Gentlemen, na takie tematy to juz pare tematow na tym forum istnieje.

Tam i ja z wami pogadam chetnie, bo tu widze pojeciowy galimatias na temat wiary i ateizmu ;)

Capricornie, dziekuje za przypomnienie.

Przychodzi mi sie jednak zgodzic z Mostostalem. Inspiracja.

coloman, wroce do bagdadzkiej baterii. Jej istnienie jest daleko niewystarczajace do twierdzenia, ze tam i wtedy znano elektrycznosc. Wraz ze znaleziskami alwanicznie srebrzonych przedmiotow pozwala to powiedziec tylko tyle, ze tameczni zlotnicy znali specyficzna metode pokrywania jednego metalu drugim. Nie ma sladu po innych formach wykorzystania baterii.

Po naszej cywilizacji. chocby ze zrodel pradu ostala sie tylko bateria do zegarka, zostanie masa reliktow w oczywisty sposob zwiazanych z elektrycznoscia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ależ ty jesteś niewierzący

Przeczytaj moje posty. Dwa razy o tej kwestii pisałem.

usprawiedliwia cię przed samym sobą

Że ty jesteś niepodatny na krytykę nie oznacza, że ja jestem.

że brak dowodów, które sobie obejrzą pod lupą jest jednoznaczny z tym, że Biblia to fałszerstwo

Nie chce mi się tego powtarzać. Naukowe forum - naukowe potwierdzenia. A to, że mniej więcej Biblia pasuje na osi czasu, zgadza się z niektórymi zdarzeniami nie świadczy o wiarygodności. Harry Potter też pasuje, a w niego nie wierzymy(no, nie większość).

Słyszałem wypowiedzi wielu ateistów dotyczące wiary, na które składają się właśnie takie kpiny i przekonanie

Ja je nawet czytałem !

Nie jestem ateistą, tylko nie podchodzę do Biblii w sposób dosłowny i szukam potwierdzeń do tego, w co wierzę - to cię dziwi ?

I czemu nie pokazałeś mi tego ręcznika ;x

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
coloman   

Jestem podatny na krytykę i doceniam taką, która coś wnosi. Bo jak powiedział Sun Tzu ,,przyjacielem jest mi ten kto mnie słusznie gani''. Ale nigdy nie dam sobie wmówić, że Biblia jest kłamstwem. A naukowe potwierdzenie jej prawdziwości wymyka się chyba możliwościom człowieka, choć uczeni nadal próbują.

Skoro tak się upominasz, to ok. Musisz jednak zrozumieć, że takie artefakty nie są za free.

Ręczniki Piłata - paczka 10 szt. 200 zł

piasek z oka Mojżesza - 1 t. 5000 zł

Przy zakupie hurtowym przepocona przepaska biodrowa Samsona gratis.

Reflektujesz?

Edytowane przez coloman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Musisz jednak zrozumieć, że takie artefakty nie są za free.

Nie mówię slangiem Tibii.

Chciałeś być zabawny i ironiczny, nie wyszło.

A naukowe potwierdzenie jej prawdziwości wymyka się chyba możliwościom człowieka, choć uczeni nadal próbują.

Nie potrafisz jej udowodnić, ale w zamian tego mówisz, że to moja wina, bo moja wiara jest słaba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
coloman   

Nigdy nie grałem w Tibię. Chcesz być złośliwy i odreagowywać stres dogryzając mi, twoja sprawa.

Myślisz, że to co sam pisałeś jest takie zabawne? Hmmm...

To samo mówi Kościół od 2000 lat i co, wszyscy się mylą? Przez całą rozmowę tylko sączysz jad i pokpiwasz. To co mówisz świadczy o tym, że po prostu nie rozumiesz, czym jest wiara. To jest smutne, bo prawdziwa wiara nie potrzebuje dowodu.

Kończmy tę dyskusję, bo takie przerzucanie się ty to ty tamto jest bezcelowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chcesz być złośliwy i odreagowywać stres dogryzając mi

Nie dogryzam, jestem sobą.

To samo mówi Kościół od 2000 lat i co, wszyscy się mylą?

Jeszcze dłużej sądzono, że Ziemia jest w centrum naszego układu. I co ? Przecież tyle ludzi mylić się nie może !

e po prostu nie rozumiesz,czym jest wiara. To jest smutne, bo prawdziwa wiara nie potrzebuje dowodu.

A po co ? To jest temat naukowy(oj, masz.. trzeci raz to piszę).

Przez całą rozmowę tylko sączysz jad i pokpiwasz

Sam napisałeś:

Mostostal - a proszę bardzo - tylko, że ja także zastosowałem kpinę.
o takie przerzucanie się ty to ty tamto jest bezcelowe.

Dostarcza rozrywki !

Kończmy tę dyskusję,

;C

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Może zamiast szukać maszyn w Biblii, zajmiecie się poszukiwaniem śladów odkryć naukowych datowanych na dużo późniejsze czasy ?

Niewątpliwie mamy tam ekonomię czyli opis cykli koniunkturalnych.

Ale dla mnie najciekawsza jest genetyka. Uważa się, że zasady dziedziczenia cech odkrył G. Mendel. Tymczasem opis jak Jakub oszwabił z owiec swego teścia Labama, pokazuje wyraźnie, że to on odkrył te zasady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Drogi colomanie, drogi mostostalu, jedna prośba. Darujcie sobie wzajemne dogryzanie, bo to ni śmieszne, ni ładne. Tak więc skupcie się zamiast na sobie, to na temacie. Zaręczam, że wszyscy na tym skorzystamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.