Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Olimpiada historyczna 2009/2010

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wybrałem temat "Gospodarka planowa w dobie PRL-u". Ten temat ma się nijak z lekturami, które przeczytałem (a raczej z grubsza przejrzałem). No ale cóż, kto nie próbuje ten nic nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jak juz wspomnialem w bibliotekach publicznych powinny byc opracowania n.t. kolektywizacji i nacjonalizacji. Sa to stare ksiazki (lepszych nikt do tej pory nie napisal). Przynajmniej u mnie na prowincji w malych bibliotekach byly i sa. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Ja piszę na temat Imperium Brytyjskiego w XIX wieku i generalnie lipa, bo w małopolskiej bibliotece publicznej książki na w/w temat są dostępne tylko w czytelni o.o a Jagiellonka ma te książki tylko w Instytucie Politologicznym..

jutro jadę przejrzeć bibliografię kilku książek, spiszę tytuły i poszukam w innych bibliotekach..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

No to youpendi masz szczęście. Nie możesz narzekać, bo ja chcąc pisać ten temat oczywiście w moim kochanym mieście nie znalazłem żadnej, ale to żadnej książki... i siłą rzeczy muszę pisać o egzekucji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

jeśli mogę doradzić w kwestii "gospodarki planowej" - można szukać także w opiniach M.F.R.,lub materialach rozmaitych zjazdów PZPR, a także opracowanie wydane lącznie z Trybuną Ludu w roku '81.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Wiesz Jarpenie, na ten temat z XIX wieku to nawet na allegro praktycznie mało co jest, to raz, a dwa ściąganie książek z innego miasta (bo niekoniecznie trzeba kupować, można poprosić kogoś o wypożyczenie) trochę trwa, a na pracę czas jest ograniczony, a jeśli chodzi o te imperium brytyjskie to temat jest tak szeroki, że jeden dzień zwłoki to już dużo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

England in the nineteenth century : 1815-1914 / Dawid Thomson. - Harmondsworth : Penguin Books, 1991

Brytyjska opinia publiczna wobec powstania listopadowego w okresie 1830-1834 / Wojciech Jasiakiewicz. - Toruń : Uniwersytet Mikołaja Kopernika , 1997 (Tor. : UMK)

Brzemię białego człowieka = Jak zbudowano Imperium Brytyjskie / Kazimierz Dziewanowski. - [ Wyd. 2, uzup. i popr. ]. - Warszawa : "Rytm", 1996

Dzieje Anglii 1485-1939 / Jerzy Z. Kędzierski. - Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 1986

Dzieje kultury brytyjskiej / Wojciech Lipoński. - Warszawa : Wydaw. Naukowe PWN, 2003

Historia Anglii / Henryk Zins. - Wyd. 4 popr. i uzup. - Wrocław : Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 2001

Historia Anglików : narody i cywilizacje / Paul Johnson ; przekł. Jarosław Mikos. - Wyd. 2. - Gdańsk : "Marabut", 2002

Historia społeczna Anglii : od Chaucera do Wiktorii / George Macaulay Trevelyan; przeł.[z ang.] Adam Klimowicz; przedmowę do polskiego wydania napisała Prof. Margaret Schlauch. - Warszawa : Państ. Instytut Wydawniczy, 1961.

Imperium : jak Wielka Brytania zbudowała nowoczesny świat / Niall Ferguson ; tł. Beata Wilga. - Wołomin : "Sprawy Polityczne", 2007

Innowacje techniczne a system gospodarczy Wielkiej Brytanii / Robert Ciborowski ; Uniwersytet w Białymstoku. Wydział Ekonomiczny. - Białystok : Wydaw. UwB , 1999

a Brytania : 1801-1830 : próby politycznego i cywilizacyjnego dźwignięcia kraju w oparciu o Wielką Brytanię. - Poznań : UAM, 1978

Polska działalność propagandowa w Wielkiej Brytanii w dobie powstania styczniowego w świetle korespondencji, pamiętników, publicystyki i prasy / Wojciech Jasiakiewicz. - Toruń : Wydaw. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, 2001

Polska a Brytania : 1801-1830 : próby politycznego i cywilizacyjnego dźwignięcia kraju w oparciu o Wielką Brytanię. - Poznań : UAM, 1978

To i jeszcze więcej znalazłem w bibliotece uniwersyteckiej na prowincji u mnie, więc z pewnością jest też u was. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości, ile macie czasu na napisanie całej pracy?

Do 5 listopada mają być wysłane, jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
To i jeszcze więcej znalazłem w bibliotece uniwersyteckiej na prowincji u mnie, więc z pewnością jest też u was. tongue.gif

Drogi Naryo, nie porównuj proszę zaopatrzenia w książki specjalistyczne Zielonej Góry posiadającej prawie 120 tys. mieszkańców i uczelnię wyższą w randze uniwersytetu oraz przynajmniej 5 dużych antykwariatów z Ostrołęką niespełna 54 tysięcznym miastem powiatowym nie posiadającym żadnego stałego antykwariatu, że o uniwersytecie nawet nie wspomnę.

Choć jest to piękne miasto i naprawdę ze względu na historią, położenie, zabytki, przyrodę, etc. warte zobaczenia, to z książkami historycznymi w bibliotekach jest tam naprawdę kiepsko. Wierz mi, mam dostęp do wszystkich bibliotek w mieście, łącznie z pedagogiczną (choć oficjalnie nie powinienem tam mieć, bo nauczycielem nie jestem) i nie ma żadnej, nie mówię już o jakiejś wybitnej, ale żadnej książki w tym temacie (oprócz przekrojówek o Wielkiej Brytanii).

Żeby nie było, że narzekam, ale zwyczajnie fakty są jakie są :) Dobra, koniec użalania się, do roboty ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ach, taka miejscowość. To zmienia postać rzeczy. :)

W takim razie zostają syntezy historii Anglii i zidigitalizowane książki. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   
Brzemię białego człowieka = Jak zbudowano Imperium Brytyjskie / Kazimierz Dziewanowski. - [ Wyd. 2, uzup. i popr. ]. - Warszawa : "Rytm", 1996

Książka skarb, która jest tylko w Czytelni WBP, no ale cóż.. trzeba się poświęcić. od jutra do przyszłego piątku od godziny 14 do 18tej będę stałym 'klientem' ;)

Jak Tata usłyszał moje żale to powiedział, że mi tą książkę zasponsoruje, ale.. nawet jej w empiku nie ma o.O

Z drugiej strony.. Zmieścić historię BIkoln. na 6 kartkach A4 to będzie nielada wyzwanie ;d

Pe.eS: Ostrołęęęka.. kojarzy mi się tylko z samymi miłymi rzeczami - wakacje, święta Bożego Narodzenia.. moja mama jest z Oki :) |mini off|

Edytowane przez youpendi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.