Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
nerazzurri

OH - pierwsza strona pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :P

Właśnie zabieram się do napisania pracy w związku z Olimpiadą Historyczną.

Stąd mam dwa pytania, jak powinna wyglądać pierwsza strona, chodzi mi o układ, co powinienem na niej umieścić oraz czy bibliografia wchodzi w skład tych sześciu stron, czy jest liczona oddzielnie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Jeśli chodzi o początek pracy to niestety Ci nie powiem. Myślę, że jest to gdzieś wpisane w regulamin, ale strony OH odmawia posłuszeństwa :) Wydaje mi się, że wystarczy tytuł pracy na środku. Na pewno nie można się podpisywać, bo prace są sprawdzane anonimowo. (gdy oddasz nauczycielowi pracę on ją zakoduje)

Natomiast CAŁA praca ma zająć sześć stron, czyli bibliografia musi Ci się zmieścić w tych sześciu stronach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czyli bibliografia musi Ci się zmieścić w tych sześciu stronach.

Rok temu bibliografię zamieściłem na 7 i mnie nie zdyskwalifikowali :)

Stąd mam dwa pytania, jak powinna wyglądać pierwsza strona, chodzi mi o układ, co powinienem na niej umieścić

Umieszczam temat, który wybrałem, nic więcej. Żadnych podpisów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zamieszczam przypisów, jest po prostu za mało miejsca (6 stron, czcionka 12, interlinia 1,5).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Ja w ogóle nie robiłem pierwszej strony i też mnie przepuścili. Takimi detalami nie ma co się przejmować.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie mam- jak tę interlinię zrobić :) ?

I jeszcze jedno co do tematu z gospodarką planową w dobie PRL-u- wrzucić tam też jakieś informacje nt. innych państw socjalistycznych (chyba szukam dziury w całym, ale "w dobie PRL-u" niekoniecznie musi znaczyć to samo co "w PRL-u" ;) ) ?

Edytowane przez Larry2903

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Też piszę pracę na ten temat, ale jakoś nie planowałem wspominać o innych państwach socjalistycznych ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie pytanie, czy w tej pracy można umieszczać jakieś wykresy, zdjęcia, czy ma to być wyłącznie sam tekst?

Edytowane przez nerazzurri

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
A jeszcze mam takie pytanie, czy w tej pracy można umieszczać jakieś wykresy, zdjęcia, ma to być wyłącznie sam tekst?

Z tego co wiem, to regulamin nic na ten temat nie mówi, więc milczenie prawdopodobnie oznacza zgodę, tylko pytanie, po co Ci to? Ja ostatnio tak musiałem się ograniczać z tekstem i tak maksymalnie wykorzystywać przestrzeń na kartce, że jedno (dosłownie) zdanie więcej i przekraczałem limit stron. Zatem, jeśli ktoś chce, to może wrzucać, czemu nie, jeśli mu miejsca zostanie... Ale przede wszystkim radzę skupić się na tekście (no, chyba, że chcesz udowadniać coś mapką, zdjęciem, reprintem - to już Twoja wola), bo 6 stron to tak naprawdę bardzo, ale to bardzo mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.