Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Bartek500

Lektury o historii Polski XIX w.

Recommended Posts

piterzx   

Witam.

Znamy, znamy, sprecyzuj tylko o jakie konkretnie Ci chodzi, tzn. powstania, polityka, ustrój, społeczeństwo, gospodarka? Przekrojówki, czy wybrane zagadnienia? Powiedz jakie zagadnienia są Ci potrzebne, a jakieś tytuły z pewnością się znajdą.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Książki te potrzebna mi są do olimpiady historycznej. Moja nauczycielka historii (LO) mówiła mi aby nie były one zbyt obszerne. Konkretnie interesują mnie książki o tematyce wojen napoleońskich i może jeszcze z historii powszechnej coś o Austro - Węgrach.

Edited by Bartek500

Share this post


Link to post
Share on other sites
widiowy7   

Stanisław Kirkor "Legia nadwiślańska 1808-1814"

Z tym że jest to całkiem gruba książka. I mocno szczegółowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
youpendi   

Grochulska "Księstwo Warszawskie" - ma 220str. ale czyta się jednym tchem :D

Poza tym nie rozumiem dlaczego nie zaglądniesz na stronę samej Olimpiady - tam przecież jest spis lektur, które bardzo pomagają w wybraniu tych trzech potrzebnych na etap szkolny.

http://olimpiada.historyczna.prv.pl/

Po lewej stronie masz Menu, gdzie jest podstrona 'Literatura'. polecam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
piterzx   

Youpendi chyba nakreśliła całą sytuację dokładnie. Zajrzyj najpierw na spis lektur w OH, a potem wybierz te, które są dostępne u Ciebie w mieście, później zaś wybierz te, które Cię najbardziej pod względem tematyki i obszerności interesują. Poza tym, tak jak już Narya napisał, temat odnośnie lektur związanych z epoką napoleońską w Polsce już istnieje https://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=3241, dlatego ten temat zamykam. Jeśli chcesz uzyskać jakieś informacje o książkach zapraszam tam.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.