Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

sarna   

Austriacy tez tak jak i Polacy lubia markowe rzaczy a tutaj Zara niejest jakas prestizowa marka

z tego co wiem "markowe " rzeczy sa drozsze w Polsce niz tutaj

Znojmo bylo tansze przed wejsciem do EU teraz nalezy uwzac naceny, zdaza sie ze w Wiedniu jest taniej niz w Znojmie

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest prestiżową, byłem dwa razy w Wiedniu i wiem, że tam co druga osoba jest w t-shircie, koszuli, czy swetrze z Lacoste, Ralph Raulen, Tim Hilfiger, w Polsce na takie marki, bardzo mało osób stać, a przynajmniej by kupować tam regularnie. Jednak sporo jest rodzimych firm odzieżowych, które istnieją na rynku i także są uważane za markowe jak Vistula, Bytom, Reserevd, Top Secret etc. To nie ta sama półka zapewne jak w Wiedniu, ale niewątpliwie są to produkty markowe. Odkąd w Polsce nastał kapitalizm, poziom życia się poprawił, zaczęto budować galerie handlowe, powstało dużo marek etc. spowodowało to wszystko dużo, dużo łatwiejszą dostępność takich produktów. Nadal niestety nie dla wszystkich, ale pozostaje mieć nadzieje, że będzie coraz lepiej.

Z drugiej strony powiem, że w licznych w Polsce second-handach można dostać markowe rzeczy za parę zł. Może to nie są najnowsze kolekcje, ale jakościowo nie różnią się o tych ze sklepu, a cenowo wychodzi paręnaście złotych za kilogram.

A czujecie może sentyment do jakiś marek? Niekoniecznie muszą być odzieżowe. Od Coca-coli po Opla, macie takie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
A czujecie może sentyment do jakiś marek? Niekoniecznie muszą być odzieżowe. Od Coca-coli po Opla, macie takie?

A jakże :rolleyes:

Buciana to "Lesta" i "Nord" :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

OPEL -kocham , Bialy Jeleń -już mało kto pamięta to super mydło.:rolleyes:

Nienawidze z drugiej strony kultu markowych ciuszków. Sam mógłbym mieć 5 mundurów pruskich z XVIII wieku i to dla mnie skarb , a nie dzieciak z gimbusa szpanuje markowymi ubraniami bo tatuś dziany , a on sam nic nie potrafi oprócz nawalania na kompie w gierki .

Jak powiedział Carpicornus nas nie stać na tanie rzeczy. to stare i świetne przysłowie, które wyraża cały problem Polaków.

Pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Mam drobny odchył jeżeli chodzi o ołówki.

Używam tylko ołówka Hardtmuth KOH-I-NOOR model 1500, B2. Jest on wydawany od roku 1889. Modele wyższe tzn., 1860, 1900, mnie nie interesują.

http://www.pencilrevolution.com/

http://www.penciltalk.org/

http://www.pencilthings.com/blog/

http://pencils.wikia.com/wiki/Main_Page

Jestem regularnym czytelnikiem :rolleyes:

Pozdr.

B.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

sentyment? Na pewno do jednej - FSO [vel Duży Fiat], z innych do Skody [skodiczka od Pepiczka... podoba mi się jak diabli], Scanii i kilku innych, zwanych dosyć popularnie no-name. Bo ani znane ani w ogóle. Co do ciuchów - Dallasy [takie spodnie, jeden rozmiar, jedna marka - od średniego liceum, do chwili obecnej. Z innych - Salomon - ten stary nie adydas torszyn... buty w góry nie do zarżnięcia...

Poza tym cichy musza być wygodne.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Inne rzeczy niż ciuchy markowe?

Oczywiście!

Począwszy od modeli firmy Revell i Academy, poprzez mundury firmy Sturm aż po długopisy i pióra Parkera. Mam odchył na paru punktach. :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

W pierwszym rzędzie to co znaczy markowe?

A co do marek to mam sentyment to Wranglera (ciuchy) bo wiem, że jak wydam na spodnie te 200-250 zł to pochodzę w nich kilka lat i będą wyglądać jak nowe.

Ale na przykład ostatnio dużo rzeczy kupuję w Reservedcie bo polski no i relacja cena jakoś również fajnie się prezentuje (co do promocji to kiedyś kupiłem trzy pary dżinsów za 150 zł :rolleyes:).

A buty do bezapelacyjnie HD, począwszy od glanów na trampkach skończywszy :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sentyment do Opla i Hondy w sumie mając kiedyś dużo pieniędzy nie kupiłbym nic poza tym markami do jeżdzenia : )

Ponadto do Vistuli, mam jedną ulubioną polówkę z metalowymi guzikami, którą mam od jakiś 3 lat i kolory w niej są niezmienne..., ani się nie rozciągnęła, ani nie popruła zresztą wszystkie rzeczy z tej firmy sprawują się idealnie. Z butów to Ryłko, bo mam tendencje do rozwalania czubków butów, a w butach z tej firmy mi się nie udało... ; )

Generalnie wychodzi jednak, że rządzą nami marki firmowe, ale nie z powoduy znaczka i dla szpanu, ale dla wysokiej jakości przede wszystkim, a to przecież zdrowy konsumencki odruch : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Marki do ktorych mam sentyment? "Wydawnictwo Literackie", "Ossolineum", "Czarne", "Blue Note", "Antena Krzyku", "PWN".

No i "Polmos" :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sarna   

Z tym , ze w Wiedniu co druga osoba hodzi w Lacoste czy Tommy Hilfinger etc. nie moge sie zgodzic . Owszem ludzie mlodzi (nastolatki ), pewnie to podobnie jak w Polsce . Zara jest rownorzedna do Mango Promond etc.

W pierwszej dzielnicy w firmowych sklepach coraz czesciej spotyka sie Polakow ktorzy przyjezdzaja tutaj na zakupy ( jets taniej niz w Polsce) Moim zdaniem Polki sa w czolowce najlepiej ubierajacych sie kobiet .

Ja nie nosze ciuchow markowych . Markowe nie zawsze znaczy ladne , a ja nie musze miec czegos latami .

Chetnie ogladam/kupuje szklo z Krosna , kupuje majonez kielecki i jezdze na rowerze skladaku .W Austrii nie znalazlam skladaka , przywiozlam z Polski( na ulicy pytaja skad mam taki rower?) Na moim z "I Komunii" jezdzi jeszcze moja mama . Mam sentyment do Ossolineum i skuterow Kymco

PS Nigdy nic nie kupilam z Amwey`a

Edytowane przez sarna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Minister   

Problem w tym, że w porównaniu do krajów Europy Zachodniej, dużo mniej osób stać na markowe ciuchy. Większa część osób jest skazana na bazar czy inny tani sklepik. W Jeleniej Górze, że tak powiem to guzik jest, byle jakie buty firmowe 200 zł, koszulka 150, kurtki 300-400 zł... a rzeczy z rynku mnie nie urządzają bo ani to nie wygląda, ani nie trzyma fasonu po pierwszym praniu

W Anglii w sumie te rzeczy są tańsze, to zależy jeśli idziemy do galerii i tam do supertrendi sklepów obleganych przez zarozumiałych gówniarzy to ceny są podobne. Ale drugim wyjściem są sklepy TK Max które mają porządny asortyment, nie tylko ubrania i tam rzeczy są zwykle połowe lub więcej tańsze ;). Ogólnie ciężko tu o rzeczy 'no-name', nie licząc Primarka. Więc mam nadzieje, że kiedyś do nas coś takiego wejdzie i firmowe, naprawde dobre rzeczy będą dostępne nad Wisłą dla baardzo szerokiego grona obywateli, a nie tylko obejść się smakiem i pogapić sie w niedzielne popołudnie...

A co do poszczególnych marek. Spodnie, Wranglery :) bluzy Nike są bardzo fajne odnoszące się do 'Air' i lat 80 ;) Buty... jakieś Nike Dunk lub Conversy czy tam inne czarne Duffy czy coś w tym stylu. W sumie nie ma ma jakiś sentymentów do poszczególnych marek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie czytam wszystkie wypowiedzi, to dochodzę do wniosku, żę jednak Polakami rządzą marki firmowe;) Ile ich zostało wymienionych... Zwracamy uwagę na pochodzenie rzeczy. Nie każdy przechodzi obojętnie obok znanych sklepów. Polacy mają swoje ulubione marki, jednak nie wszyscy wybierają je ze względu na jakość/styl/cenę. Dla niektórych liczy się prestiż. Nie ma to jak zaszpanować butami z adidasa, może być podróba z rynku.

Marka liczy się wszędzie, picie, jedzenie, samochody, kosmetyki oraz wspomniane wcześniej książki wyróżniają się między sobą jakimś znaczkiem. I nic w tym dziwnego, że jedna firma zdobywa nasze zaufanie, druga nie. Ważne, by nie dać się zwariować.

Mną też rządzą marki firmowe, czasem żeby poprawić sobie humor staram się wybierać polskie rzeczy... Osobiście jeśli chodzi o ciuchy to nie przywiązuję się do konkretnych marek. Po prostu jak mam coś kupić to chodzę z koleżankami od sklepu do sklepu i coś odowiedniego się znajdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Blędnica - to ja się do tego nie piszę - decyzje podejmuje najczęściej [szukając czegoś nowego, bo stare "no cuż"...], biorę pod uwagę to co potrzebuję, potem patrząc na rynek i w efekcie dokonuję zakupów nieraz dziwnych ale nie powiem - calkiem świetnych. Gwoli ciekawostki - w pracy gdzie samochody są "od orania i zarabiania oraz dożynania" królują pojazdy z "demoludów"... Czyli Liaz [czeska wersja malego Steyra - Mana, chyba jedyny w kraju...], Skoda [jak gdzieś pisalem na wesolo - VW dla ubogich...] oraz Gazelle [rosyjski patent z silnikiem pochodzenia armijnego na dostawczy samochód]. Wszystkie one doskonale spelniają swe zadania. A że na masce są takie dziwne znaczki... ;) Znaczki nie pracują ;)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.