Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
youpendi

Wielki test historyczny 2009

Recommended Posts

youpendi   

Miałam poważny problem gdzie zamieścić temat. Jak źle to proszę o przeniesienie :(

Jak w temacie: rozwiązywaliście test? I jak oceniacie jego trudność?

Jeśli chodzi o mnie, to pytania były dużo łatwiejsze niż w pierwszym teście dt. odzyskania niepodległości.

Osobiście miałam dwa błędy, czyli tyle ile zwycięstwa, ale pewnie decydowałby czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

Czy mógłbym wiedzieć o co chodzi? Bo ja cały dzień poza tematem, a wczoraj 24 h nieprzytomny.

Jeśli można, poprosiłbym o pytania też.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tofik   

17/24, hmm, przekładając na skalę szkolną ok. 70%, to bodajże jakaś niemocna 4, a z powodu takich ocen zazwyczaj nie jestem wniebowzięty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 z czego uważam, że niektóre pytania były źle postawione, gdyż jeśli robi się poważny quiz należy unikać pytań oceniających coś lub kogoś.

Jak nazywało się miejsce w Polsce, którego obronę we wrześniu 1939 roku już wówczas porównywano do obrony Termopil i Verdun?

Kto był dowódcą najbardziej znanego oddziału partyzanckiego na okupowanych przez Niemców ziemiach polskich w latach 1939-1940?

Fenomen, wyróżniający Polskę spośród innych państw okupowanych przez III Rzeszę to:

Chociaż odp. wydają się oczywiste to jednak lepiej pytać o fakty, by nie było najmniejszych niedomówień przy rozwiązywaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

Było też pytanie o to którą armię pod względem wielkości wystawiliśmy, zważywszy o to, jak zaciekła jest dyskusja na tym forum, odpowiedź nie jest chyba jednoznaczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglądałam test na żywo i jak na moją wiedzę, to początkowe serie pytań wypadły nadzwyczaj dobrze, potem już nie oglądałam sama i podświadomie kierowałam się odpowiedziami wypowiadanymi na głos przez innych i nie liczyłam.

Gdyby nie było czterech wariantów trudno byłoby odpowiedzieć prawidłowo wg klucza na niektóre kontrowersyjne pytania, takie jak o polskie Termopile czy fenomen wyróżniający Polskę.

Ciekawe były przerywniki w których pokazywano odpowiedzi na pytania o II wojnę zadawane studentom z Wielkiej Brytanii, Rosji i Stanów. Niby to przypadkowi ludzie i nie można oceniać całego kraju, ale dziwnie słuchało się o mordzie polskich Żydów w Katyniu oraz o tym, że Powstanie Warszawskie wywołali również polscy Żydzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
youpendi   

Właśnie dlatego było pytanie o te Termopile, bo ludziom od razu kojarzy się Wizna. A tak było trochę do pogłówkowania ;)

A propos odpowiedzi tych studentów to wcale się nie dziwię. Ilu Polaków wie kiedy wybuchła I wojna światowa? Ilu Polaków wie gdzie były największe ludobójstwa w czasie wojny na Bałkanach? Wcale mnie nie zaskakuje fakt, że myli się powst. w getcie z powst. warszawskim. Natomiast dziwi mnie fakt, że w ogóle ktoś z Ameryki słyszał o Katyniu..

Poza tym rosyjscy studenci poradzili sobie naprawdę dobrze. Najlepiej ze wszystkich pokazanych studentów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.