Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
youpendi

Wielki test historyczny 2009

Rekomendowane odpowiedzi

youpendi   

Miałam poważny problem gdzie zamieścić temat. Jak źle to proszę o przeniesienie :(

Jak w temacie: rozwiązywaliście test? I jak oceniacie jego trudność?

Jeśli chodzi o mnie, to pytania były dużo łatwiejsze niż w pierwszym teście dt. odzyskania niepodległości.

Osobiście miałam dwa błędy, czyli tyle ile zwycięstwa, ale pewnie decydowałby czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Czy mógłbym wiedzieć o co chodzi? Bo ja cały dzień poza tematem, a wczoraj 24 h nieprzytomny.

Jeśli można, poprosiłbym o pytania też.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

17/24, hmm, przekładając na skalę szkolną ok. 70%, to bodajże jakaś niemocna 4, a z powodu takich ocen zazwyczaj nie jestem wniebowzięty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

18 z czego uważam, że niektóre pytania były źle postawione, gdyż jeśli robi się poważny quiz należy unikać pytań oceniających coś lub kogoś.

Jak nazywało się miejsce w Polsce, którego obronę we wrześniu 1939 roku już wówczas porównywano do obrony Termopil i Verdun?

Kto był dowódcą najbardziej znanego oddziału partyzanckiego na okupowanych przez Niemców ziemiach polskich w latach 1939-1940?

Fenomen, wyróżniający Polskę spośród innych państw okupowanych przez III Rzeszę to:

Chociaż odp. wydają się oczywiste to jednak lepiej pytać o fakty, by nie było najmniejszych niedomówień przy rozwiązywaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Było też pytanie o to którą armię pod względem wielkości wystawiliśmy, zważywszy o to, jak zaciekła jest dyskusja na tym forum, odpowiedź nie jest chyba jednoznaczna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam test na żywo i jak na moją wiedzę, to początkowe serie pytań wypadły nadzwyczaj dobrze, potem już nie oglądałam sama i podświadomie kierowałam się odpowiedziami wypowiadanymi na głos przez innych i nie liczyłam.

Gdyby nie było czterech wariantów trudno byłoby odpowiedzieć prawidłowo wg klucza na niektóre kontrowersyjne pytania, takie jak o polskie Termopile czy fenomen wyróżniający Polskę.

Ciekawe były przerywniki w których pokazywano odpowiedzi na pytania o II wojnę zadawane studentom z Wielkiej Brytanii, Rosji i Stanów. Niby to przypadkowi ludzie i nie można oceniać całego kraju, ale dziwnie słuchało się o mordzie polskich Żydów w Katyniu oraz o tym, że Powstanie Warszawskie wywołali również polscy Żydzi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

17 poprawnych, jak na fakt, że to zupełnie nie mój okres historycznych jestem zadowolony ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
youpendi   

Właśnie dlatego było pytanie o te Termopile, bo ludziom od razu kojarzy się Wizna. A tak było trochę do pogłówkowania ;)

A propos odpowiedzi tych studentów to wcale się nie dziwię. Ilu Polaków wie kiedy wybuchła I wojna światowa? Ilu Polaków wie gdzie były największe ludobójstwa w czasie wojny na Bałkanach? Wcale mnie nie zaskakuje fakt, że myli się powst. w getcie z powst. warszawskim. Natomiast dziwi mnie fakt, że w ogóle ktoś z Ameryki słyszał o Katyniu..

Poza tym rosyjscy studenci poradzili sobie naprawdę dobrze. Najlepiej ze wszystkich pokazanych studentów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.