Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Crecy - Orlean 1346-1429 - Edward Potkowski

Recommended Posts

Tofik   

Tytuł: Crecy - Orlean 1346-1429

Autor: Edward Potkowski

Wydawnictwo: Bellona

Rok wydania: 1986 (mogą być nowsze :P )

Ilość stron: 223

ISBN: 83-11-07217-5

Dla mnie habek co najmniej średni. Za dużo o polityce, za mało o działaniach wojennych. Informacji o ówczesnym uzbrojeniu tam nie ma zbyt wiele, informacje o wojskowości pisane raczej z perspektywy "sztabu". Nie wiem co w książce dotyczącej militariów robią tablice genealogiczne.

Na niewątpliwy plus - całkiem bogata zagraniczna bibliografia, zamieszczenie map (takich sobie...) odnośnie obydwu tytułowych bitew (co np. P. D. sobie zlekceważył) i dwu różnych etapów wojny.

W Polsce pozycja na temat wojny stuletniej na pewno podstawowa.

Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
amon   

Tofik :

W Polsce pozycja na temat wojny stuletniej na pewno podstawowa.

To jest odpowiedź :P

Autor poradził sobie z pewnym problemem. W jednej książeczce ujął całą wojnę. Z przyczyn objętościowych, wiele z problemów zostało ledwie zasygnalizowanych . Przez to , otrzymaliśmy ogólną książeczkę . Inaczej odbieram ją dzisiaj, a inaczej w 1986 roku. Wtedy rozczarowały mnie krótkie i enigmatyczne opisy bitew, natomiast zaskoczyło mnie rozwinięte tło polityczne tego konfliktu. Należy zwrócić uwagę , że na 220 stronach autor ujął bardzo wiele różnych aspektów tej wojny. Wydawnictwo MON, zastosowało przy tym sprytny wybieg, w książce użyto mniejszego druku, aby wszystko weszło :lol:

Edited by amon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.