Jump to content

Smugler

Użytkownicy
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

About Smugler

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 • Birthday 07/13/1981

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódź
 1. Fajnie, dzięki z info, tylko szkoda, że na DWSie większość zdjęć już nie jeździ Drugi temat jest o wiele szerszy - obejmuje całe budynki, place, osiedla, tablice pamiątkowe itp. a mnie chodzi o bezpośrednie ślady, ale mniejsza z tym.
 2. Podczas pobytu w Warszawie w dniu 70. rocznicy, oglądając PWPW, po przeciwnej stronie ulicy natknąłem się na budynek przedwojennej Szkoły Przemysłu Graficznego, obecnie należący do Politechniki Warszawskiej. Na części budynku pojawił się nowy tynk, trwały dalsze prace remontowe... Moim zdaniem nie powinno się "niszczyć" takich elewacji.
 3. Czy znane są Wam jakieś miejsca, które przypominają o tym co wydarzyło się w Warszawie 70 lat temu? Nie chodzi mi o tablice pamiątkowe, lecz raczej o jakieś budynki, ruiny itp. Link do zdjęcia Link do bloga Interesują mnie także efekty pracy małego sabotażu. Czy ktokolwiek coś wie?
 4. Poniżej wykaz uroczystości oficjalnych. Jako, że wybieram się do Warszawy w tychże dniach (31,01), proszę o informacje n/t wszystkich wydarzeń o jakich macie informacje a związanych z 70. rocznicą wybuchu Powstania. Z RAMOWY PLAN OBCHODÓW 70. ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO (stan na 14 kwietnia 2014 roku) Wtorek, 29 lipca 2014 r. godz. 10.30 - uroczystość przy kamieniu „Żołnierzom Żywiciela”. Park im. Żołnierzy Żywiciela przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. Środa, 30 lipca 2014 r. godz. 11.00 - spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim i Prezydent m.st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Uroczystość nadania odznaczeń państwowych przez Prezydenta RP. Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. godz. 18.00 - spotkanie Powstańców Warszawskich z Prezydent m.st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. Ratusz, plac Bankowy. Czwartek, 31 lipca 2014 r. godz. 12.00 - uroczysta Sesja Rady Miasta – Zamek Królewski, Sala Balowa. godz. 18.00 – uroczysta msza św. i apel poległych – pl. Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego. Piątek, 1 sierpnia 2014 r. godz. 10.00 - uroczystość przy pomniku „Mokotów Walczący – 1944”. Park im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, ul. Odyńca, Marsz Mokotowa – przemarsz ul. Puławską do ul. Dworkowej. godz. 11.30 - uroczystość sadzenia drzewa w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (Ogród Saski), godz. 12.00 – uroczystość złożenia wieńców przed Gróbem Nieznanego Żołnierza, godz. 13.00-13.45 – składanie kwiatów przy pomniku gen. Stefana Roweckiego „Grota”, u zbiegu ul. Chopina i Al. Ujazdowskich, godz. 14.00 – uroczystość przy pomniku Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, ul. Wiejska. godz. 16.00-16.45 - składanie kwiatów na grobie gen. Antoniego Chruściela „Montera”, Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Verte godz. 17.00 – Godzina „W”- oddanie hołdu Powstańcom, pomnik Gloria Victis, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, godz. 19.30 - uroczystości przy pomniku „Polegli-Niepokonani 1939-1945”. Modlitwa ekumeniczna. Cmentarz Powstańców Warszawy na Woli. Po uroczystości - złożenie kwiatów przed pomnikiem Szarych Szeregów. godz. 21.00 – rozpalenie ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego, ul. Bartycka Wtorek, 5 sierpnia 2014 r. godz. 18.00 - uroczystość w hołdzie ludności cywilnej Woli przy pomniku Pamięci 50. tysięcy Mieszkańców Woli Zamordowanych przez Niemców podczas Powstania Warszawskiego, Skwer Pamięci u zbiegu ul. Leszno i al. Solidarności. Czwartek, 2 października 2014 r. godz. 18.00 - zagaszenie ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego – zakończenie obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego, ul. Bartycka.
 5. Z tego co zaobserwowałem to na a...o po wpisaniu "cobi powstanie warszawskie" na tę chwile są tylko te dwa zestawy, ale chyba o dwa za dużo. I te uśmiechnięte mordki ludzików Firma chyba polska.
 6. Dziwne klocki firmy COBI PS To prawda
 7. Krzyknęli "Wolność!" Wspomnienia z okupacji i powstania Meissner Stefan Tadeusz Autor walczył w 2. kompanii zgrupowania "Gurt" na Śródmieściu Płn. O samym udziale w Powstaniu, w książce jest zaledwie kilkadziesiąt stron.
 8. Powstaje film o Powstaniu

  Chyba nie było, albo jestem ślepy... Trailer ma ode mnie mocne 4
 9. Jest informacja od ekipy warsawid.blogspot.com ! 1. kamienice przy ul. Polnej, od lewej nr 44 potem 46 i 50 2. PWPW* i Stare Miasto ostrzeliwane z Mostu Gdańskiego 4,5 prawdopodobnie stare miasto *widzę, że o tym gmachu jest nawet osobny temat Przepraszam za post pod postem.
 10. Dziękuję za obydwie informacje. Skrobnę do autorów strony. Zobaczymy.
 11. Już powinno śmigać
 12. Witam Wszystkich Miłośników Historii Mam na imię Wojtek, jestem z Łodzi, mam 32 lata, wykształcenie wyższe techniczne (też ). To mój pierwszy post więc wybaczcie jeśli napisałem nie tam gdzie trzeba. Czy ktoś pomógłby mi zidentyfikować miejsca widoczne na filmie? W szczególności interesują mnie: 1) od początku do 0:17 - ostrzał działkami przeciwlotniczymi na wprost 2) 0:23-0:27 - ostrzał działkami przeciwlotniczymi na wprost 3) 0:44-0:48 - strzał z Piata - co oznacza "R" na hełmie? 4) 1:47 - walący się dom 5) 4:15 - wysadzany budynek Może oprócz miejsc, ktoś zna nawet dokładne daty?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.