Jump to content

Alex WS

Użytkownicy
 • Content count

  341
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Alex WS

 1. Alkohol i jak się bronić przed jego skutkami

  2 dni temu miałem dosyć dłuższą trasę i będąc w granicach naszego Państwa tak trochę dziwnie się poczułem. Spadł śnieg no i zobaczyłem te balety na A4. O laboga. Kupując samochód trzeba się liczyć z tym, że zima nadchodzi w tym kraju - Gra o tron . Dwóch zawodników tańczyło na drodze a ja nie wytrzymałem. Pośrodku drogi ustawiłem samochód no i zawodnicy stanęli. Ledwo ze samochodów się wyczołgali. Zadzwonili po swoje panienki, uratowały sytuację. Okolice Legnicy. Co najlepsze, mieli letnie opony - sic. Nie wiem jak szanowni forumowicze ale może komuś tym życie uratuje. Oprócz opon letnich, zimowych, uniwersalnych, egzystują specjalne - to dla mnie. Opona to jedyne miejsce styku samochodu z podłożyłem, więc, jeżeli stać na samochód to na opony jeszcze bardziej ! Istnieją jeszcze indeksy prędkości. Nie mam charakteru kapusia więc mam nadzieję iż się poprawią. Przynajmniej każde zdanie nie kończyli "tak", do furii mnie to doprowadza.
 2. W kwestii Ślązaków wiele napisano w tym wątku https://forum.historia.org.pl/topic/9986-narod-slaski-narodowosc-slaska-autonomia-slaska/ 13-go stycznia śląskie organizacje ogłosiły obywatelski projekt zbierania podpisów w celu zmiany ustawy z 2005 roku o mniejszościach etnicznych. Zakładam ten wątek, ponieważ jestem ciekawy opinii osób z różnych stron Polski. Nie jestem członkiem żadnych z tych organizacji ale jestem ciekawy odpowiedzi reszty Polaków, do których i ja się zaliczam. W moim mniemaniu zachodzi potrzeba aby wspólny mianownik Polska, tak trochę rozszerzyć.
 3. Rozgrywki kibicowskie

  Anglia skierowała do wojska, ja skierowałem się na salę i tam dawałem upust emocjom. Jak u Was ? Ciekawy jestem jak dajecie sobie radę z gaszeniem emocji.
 4. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Szukam jednego nazwiska i do tej pory go nie znalałem. Mam czytać w kółko o wywózce poprzez NKWD i UB ? Pod karabinem na kolej i tydzień w pociągu, potem niewolnicza praca w kopalni. O tym mam czytać ?
 5. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Chyba mylimy czasy. "Przeczytam" to nie "przeczytał". Dla ułatwienia, zakładam iż P. Secesjonista ową stronę mi podeśle.
 6. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  W internecie P. secesjonisto. Szukam jednego nazwiska i jakoś nie zobaczyłem pytającego się o nie. Skoro jest już 26 tys. to za kilka lat będzie prawdziwa liczba. IPN właśnie od tego jest, na to idą także i moje podatki. Przeczytam każdą książkę, nawet na pamięć się jej nauczę ale ma obejmować wszystkich Górnoślązaków. Wszystkich wywiezionych.
 7. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Tak, jestem zainteresowany z powodów osobistych i tak, będę się nim interesował. Skoro już udało się doliczyć 26 tys osób to poczekam jeszcze kilka lat i może uda się doliczyć wszystkich. Płacę w Polsce podatki także więc współfinansuję IPN i to jest ich rola.
 8. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Tak. Niech świat pamięta o nas, sorry raczej niech Polska pamięta o nas. Świat pamięta, uwierz na słowo.
 9. Gra słów Tomaszu. Mosz mieć, jo tyż je wesoły, czasym. Zaprzeczenie zaprzeczenia to jak potwierdzenie potwierdzenia.
 10. Tomaszu N, po tym co czytałem to Ślązakiem jesteś. Kiedyś może i mnie zrozumiesz. Kiedyś...
 11. Tak trochę rozwinę temat aby może i Ślonzoków trochę przedstawić. https://forum.historia.org.pl/topic/16492-zrozumiec-slazakow/page__p__237859__fromsearch__1#entry237859 Nas jest może z 2 mln. Żyjemy w różnych krajach ale jednak Śląsk / Schlesien to nasza wartość najważniesza.
 12. Ciekawy jestem jak ma sie finansowanie Polski przez Unię do nastawienia Polaków do Unii.
 13. Prosiłbym o wysłuchanie do końca, dopiero potem opinie. Ślązacy opcji polskiej, niemieckiej czy tylko śląskiej. Jednak zawsze Ślązacy.
 14. Tomaszu, nie rób ze mnie aż takiego radykała. Mam kilku dobrych znajomych z Zagłębia. Poznałem emerytowanego generała policji, przez pewien czas był Komendantem Wojewódzkim. Znajomość czysto biznesowa, posiadał firmę ochroniarską, czasami żeśmy sobie rozmawiali i potwierdza się to co piszemy. Osobiście nie znam i nie słyszałem o milicjancie ze Śląska, natomiast obecnie wiele osób wstępuje do policji.
 15. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Milicja to nie był śląski wynalazek. Przybysze z "Czerwonego Zagłębia" to była główna część tej jednostki. Nawet ja pamiętam, mimo nikczemnego wieku, że Ślązacy w policji, dopiero w policji, zaczęli służyć po 1989 roku. Jednostki, tylko i wyłącznie jednostki, które kolaborowały z polskimi komunistami to tylko potwierdzenie tej tezy. Co do nastawienia do "realnego socjalizmu" w tamtym regionie mogą świadczyć wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.
 16. Domen, bój się Boga.Inne forum to inne forum. Możemy to zmienić zupełnie ?
 17. W każdej opcji, czy się zgadzamy czy nie tylko na hxxxxx.com
 18. Zawsze myślałem, że Kościół powinien być dla wszystkich. Widocznie się pomyliłem. Co do forum nowego jak najbardziej, tam są Ślązacy. Sorry, Ślonzoki.
 19. Co to znaczy tzw. "Ślązak" ? Myślałem, że już pożegnałem się z tym forum ale coś takiego to jak uderzenie w twarz. No tak, moja wina. Tego mogłeś nie zrozumieć. Nie ma ą czy ę w ślonskim. Teraz rozumiem tą pomyłkę. Chodziło o Ślonsk.
 20. 25.05.2014 - Śmierć gen. W. Jaruzelskiego

  bavarsky, dyskusja z prawicowcami to jak uderzanie głową o mur, tylko sam sobie guza możesz nabić. Wojciech Jaruzelski to kontrowersyjna postać, jednak nie do końca wyjaśniona. We wschodnich Niemczech otwarto na oścież archiwa, w Polsce nie jest to możliwe bo ... Zresztą wybieram inne forum, europejskie, gdzie nikt nie będzie mnie obrażał. Pozdrowienia dla Ciebie, jancet i Bruno Wątpliwy.
 21. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  http://dzieje.pl/ksiazki/wywozka-ksiazka-o-deportacjach-slazakow-w-1945-r Narodowcy, w czasie obchodów rocznicy III PŚ posiadali także flagi Górnego Śląska czyli żółto-niebieskie. Chcący uczestniczyć w tej europejskiej rodzinie a kandydujący z opcji czysto narodowej zasugerował aby po "reanimowanym" pomniku żołnierzy radzieckich na pl. Wolności w Katowicach powstał pomnik upamiętniający Tragedię Górnośląską. Narodowcy mają lepsze spojrzenie niż centralne partie.
 22. "Inglourious Basterds"

  Można wiedzieć dlczego ?
 23. Norman Davies

  Warto kupować, za pewien czas nabiorą wartości.
 24. O laboga, przecież to brzmi jak "pełna mobilizacja". Może czasami to Deutsche Welle, publicystykę warto posłuchać. Będzie tam federacja, logika za tym przemawia.
 25. Z czego w Polsce jestem dumny?

  A tak, doczytał. Fakt faktem, że czytam wybiórczo, brak czasu. Interesuje mnie przesłanie a nie pochodne tego przesłania. Jak secesjonista chyba zauważył bardzo staram się szanować prawa autorskie, więc jeżeli w jakiejkolwiek postaci coś je naruszaja to proszę o usunięcie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.