Jump to content

Alex WS

Użytkownicy
 • Content count

  341
 • Joined

 • Last visited

About Alex WS

 • Rank
  Ranga: Doktorant

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Szukam jednego nazwiska i do tej pory go nie znalałem. Mam czytać w kółko o wywózce poprzez NKWD i UB ? Pod karabinem na kolej i tydzień w pociągu, potem niewolnicza praca w kopalni. O tym mam czytać ?
 2. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Chyba mylimy czasy. "Przeczytam" to nie "przeczytał". Dla ułatwienia, zakładam iż P. Secesjonista ową stronę mi podeśle.
 3. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  W internecie P. secesjonisto. Szukam jednego nazwiska i jakoś nie zobaczyłem pytającego się o nie. Skoro jest już 26 tys. to za kilka lat będzie prawdziwa liczba. IPN właśnie od tego jest, na to idą także i moje podatki. Przeczytam każdą książkę, nawet na pamięć się jej nauczę ale ma obejmować wszystkich Górnoślązaków. Wszystkich wywiezionych.
 4. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Tak, jestem zainteresowany z powodów osobistych i tak, będę się nim interesował. Skoro już udało się doliczyć 26 tys osób to poczekam jeszcze kilka lat i może uda się doliczyć wszystkich. Płacę w Polsce podatki także więc współfinansuję IPN i to jest ich rola.
 5. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Tak. Niech świat pamięta o nas, sorry raczej niech Polska pamięta o nas. Świat pamięta, uwierz na słowo.
 6. Gra słów Tomaszu. Mosz mieć, jo tyż je wesoły, czasym. Zaprzeczenie zaprzeczenia to jak potwierdzenie potwierdzenia.
 7. Tomaszu N, po tym co czytałem to Ślązakiem jesteś. Kiedyś może i mnie zrozumiesz. Kiedyś...
 8. Tak trochę rozwinę temat aby może i Ślonzoków trochę przedstawić. https://forum.historia.org.pl/topic/16492-zrozumiec-slazakow/page__p__237859__fromsearch__1#entry237859 Nas jest może z 2 mln. Żyjemy w różnych krajach ale jednak Śląsk / Schlesien to nasza wartość najważniesza.
 9. Ciekawy jestem jak ma sie finansowanie Polski przez Unię do nastawienia Polaków do Unii.
 10. Prosiłbym o wysłuchanie do końca, dopiero potem opinie. Ślązacy opcji polskiej, niemieckiej czy tylko śląskiej. Jednak zawsze Ślązacy.
 11. Tomaszu, nie rób ze mnie aż takiego radykała. Mam kilku dobrych znajomych z Zagłębia. Poznałem emerytowanego generała policji, przez pewien czas był Komendantem Wojewódzkim. Znajomość czysto biznesowa, posiadał firmę ochroniarską, czasami żeśmy sobie rozmawiali i potwierdza się to co piszemy. Osobiście nie znam i nie słyszałem o milicjancie ze Śląska, natomiast obecnie wiele osób wstępuje do policji.
 12. Deportacje Górnoślązaków do ZSRR

  Milicja to nie był śląski wynalazek. Przybysze z "Czerwonego Zagłębia" to była główna część tej jednostki. Nawet ja pamiętam, mimo nikczemnego wieku, że Ślązacy w policji, dopiero w policji, zaczęli służyć po 1989 roku. Jednostki, tylko i wyłącznie jednostki, które kolaborowały z polskimi komunistami to tylko potwierdzenie tej tezy. Co do nastawienia do "realnego socjalizmu" w tamtym regionie mogą świadczyć wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.
 13. Domen, bój się Boga.Inne forum to inne forum. Możemy to zmienić zupełnie ?
 14. W każdej opcji, czy się zgadzamy czy nie tylko na hxxxxx.com
 15. Zawsze myślałem, że Kościół powinien być dla wszystkich. Widocznie się pomyliłem. Co do forum nowego jak najbardziej, tam są Ślązacy. Sorry, Ślonzoki.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.