Jump to content

Moradin10

Użytkownicy
 • Content count

  48
 • Joined

 • Last visited

About Moradin10

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  XX wiek

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.successcoaching.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Katowice
 1. Eksperyment Filadelfia

  Dzięki za info, chyba zrobiłem literówkę jak szukałem na forum. EOT :-)
 2. Ostatnio natknąłem się na informacje o 'eksperyment Filadelfia'. Zacząłem nieco szperać. Ale nie do końca wiem jak odcedzić fakty od mitów dotyczące tego eksperymentu. Jedno co wiem w tej chwili na pewno to, to, że eksperyment o takiej nazwie miał miejsce. Może ktoś z Was czytał coś interesującego o tym wydarzeniu?
 3. Quiz wojskowość

  A może to jest pytanie na inteligencje? Odpowiedz: Żaden bo wszyscy walczyli? :-) Trafiłem?
 4. Celownik optyczny

  Moja zabawka to: Tasco 3-7x20 Ma Krzyż 30/30 Google podpowiada, że jest do kupienia za 100 PLN - militaria.pl/tasco/luneta_celownicza_tasco_3-7x20_30_30_%28rf37x20%29_p2189.xml Czyli taniocha :-) Używam wiatrówki też kupionej za parę groszy. Zasięg skuteczny z lunetą to: 40m - około 80% w celu 50m - około 60% w celu 60m - około 40% w celu Trzeba pamiętać, że sam nie jestem zbyt dobrym strzelcem. Ale przed zainstalowaniem lunety wyniki były w pobliżu 0% ;-) Co do odległości to specjalnie dziś zmierzyłem w jakiej odległości od stanowiska strzelniczego są cele.
 5. Wielkie dzięki! Chciałem się tylko upewnić.
 6. Razorblade1967 w temacie tym wspomniał o broni : Czy ktoś posiada taka broń? Jak z niej się strzela? Jak wygląda ładowanie? Czy już w tym czasie broń była gwintowana? Czy jest to broń celna? Gdzie w Polsce można postrzelać taką bronią?
 7. Celownik optyczny

  Coś podobnego robił Simo Häyhä - „Biała śmierć". Potrafił zatrzymać czołg niszcząc wizjery w które był wyposażony. Czytałem również, że raz wstrzymał atak artyleryjski poprzez niszczenie urządzeń optycznych. Atak został wstrzymany o kilka godzin do czasu dostarczenia zamienników. Te kilka godzin zwłoki pozwoliło na bezpieczne oddalenie się oddziału fińskiego. Co do mojego wcześniejszego postu który wywołał zamieszanie. Dla mnie wiatrówka jest jedynym substytutem broni z którego lube strzelać. Jest to w relatywnie tani sport. Nie wymaga zezwoleń. Ta broń w porównaniu do Paintballa, ASG, Broni CO2 jest bardzo celna i pozwala na miłe strzelanie w niedzielne popołudnia :-)
 8. @Razorblade1967 Chodziło mi raczej o tysięcy hektarów obszarów inwestycji (np. drogowych). Przyczepiłem się raczej punktu dotyczącego inwestycji drogowych. Biorąc pod uwagę, że w Polsce jest: Tak oczywiście masz rację, że przy pracach budowlanych w całej Polsce są potrzebni tacy specjaliści. W tym miejscu podpisuje się dwiema rękami. Mnie nużą już i irytują pseudo afery wymyślane przez dziennikarzy aby zwiększyć nakład i oglądalność. *http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_i_drogi_ekspresowe_w_Polsce#2012
 9. @secesjonista Dzięki wielkie za odpowiedź i informacje! Jak wynika z danych które podrzuciłeś, że wszystko było dość płynne i zmieniało się mocno w zależności od miejsca i roku. To odnosi się do średniej wieku czy średniej zamążpójścia?
 10. Celownik optyczny

  Do jedynej legalnej namiastki broni którą można mieć w Polsce - Wiatrówki. Sam celownik ma z 8 lat. Wcześniej był eksploatowany przy innej broni o dużo mocniejszym odrzucie. W weekend paczka śrutu - 500 sztuk spokojnie znika. Czasami więcej. Strzelam przez cały rok: zima, lato, słońce, deszcz. Broń przechowywana w kaburze.
 11. Ale tu pojechałeś! O którym kraju pisałeś? *Tak wiem to było złośliwe i uszczypliwe ale nie mogłem się powstrzymać.
 12. Nie wypowiedziałem się dość jasno. Jestem zdziwiony dość późnym zamążpójściem uwzględniając średni wiek życia. Zna ktoś dane dotyczące co z tego seksu wychodziło ;-) czyli: - Ile dzieci miało średnio małżeństwo? - Ile razy kobieta była w ciąży - Jaki procent dzieci dorastał do wieku "młodzieńczego" i jaki ten wiek młodzieńczy był w tym czasie.
 13. A może dlaczego opisy Atlantydy pojawiły się tak późno spróbujemy przeanalizować przez analogię do Troi. Wiadomo, że większość danych w tych czasach było przekazywane w ustny sposób nie spisany. Kiedy pojawiły się pierwsze pisemne informacje o Troi? Oraz z jakich lat były dane które pomogły odnaleźć to miasto? Ktoś może przybliżyć jak wyglądają te informacje?
 14. Celownik optyczny

  Mam kilka lat celownik optyczny i na razie jest wszystko w porządku. Żadnych zmian :-) Jedyne o co się martwię to to czy na niego nie 'wlezę' kiedyś ;-)
 15. Kiedy mogła powstać pierwsza łódź podwodna

  Cytat został użyty jako wyróżnienie graficzne tego wszystkiego co pamiętałem WOW! Właśnie o tym słyszałem. Wielkie dzięki za pomoc i tak dokładne przedstawienie tematu. Jesteś wielki! Wygooglowałem go. Rzeczywiście ten element dotyczący tego iż woleli powstrzymać postęp, może się odnosić do niego. oraz
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.