Jump to content

Satomi

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Satomi

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. No dobra, coś postaram się wymyślić. Dziękuję serdecznie
 2. Zgadza się, ale okazało się że mogę zastosować obraz. Mam 2 obrazy: Iwan Groźny i jego twarde rządy oraz Neron po zabiciu swojej matki. Dzięki Tak, to ma być określenie problemu. Czyli przykładowo "Problem tyranii to często poruszany temat w literaturze i filmie", tak? Albo nie wiem czy można stosować równoważniki zdań, np. "Despotyzm jako/to często przedstawiany problem w literaturze i filmie". Mimo to bardziej wiarygodna jest chyba pierwsza teza. Co o tym sądzicie? Tak, tylko te wnioski muszę jakoś sprytnie przekształcić Pomóż mi jakieś przykładowe stworzyć, a ja coś poprzekręcam. Co do tego nakręcania - nie nakręcam się tak, ale do jutra mam termin, bo dostanę bardzo miłą ocenę, domyślasz się zapewne jaką :thumbup: Wiem, że to proste a MaturaToBzdura Ale trzeba coś wymyślić.
 3. Witam. Jestem w klasie maturalnej i przede mną matura. Mam właśnie do napisania bibliografię, napisałem ją. Temat to jak się domyślacie "Postać tyrana despoty w literaturze i filmie". Mam mały problem ze sformułowaniem tezy i wniosków do mojego ramowego planu wypowiedzi. Wymienię może pozycje, jakie uwzględniłem do mojego planu. 1. film "Hitler: Narodziny zła" (Duguay Christian) 2. książka "Folwark zwierzęcy" (G. Orwell) 3. książka "Kordian" (J. Słowacki) 4. obraz "Neron" (Richard Holland) 5. obraz "Iwan Groźny" (Troyat Henri) 6. film "Pochowajcie mnie pod podłogą" (S. Snezhkin) 7. książka "Dziady" (A. Mickiewicz) I mam tutaj problem, gdyż wszystkie opracowania znalazłem, ale nie mam pojęcia jaką tezę i idące z nią w parze wnioski stworzyć. Mam już określoną kolejność prezentowanych argumentów. Teza ma być krótkim oznajmującym zdaniem. Wnioski muszą się łączyć z tezą i musi ich być przynajmniej 3 - więc wystarczą mi 3 w zupełności. Myślałem o tezie: "Postawa tyrana prowadzi do upadku" albo "Człowiek rodzący się tyranem pozostaje nim do końca" lub coś podobnego. Ale właśnie nie przerobiłem sobie tych pozycji do końca, więc nie wiem czy każdy tyran z ww pozycji został nim do końca i wskutek swojej działalności poniósł srogie konsekwencje itd. Z 1. pozycji wybrałem sobie Hitlera, z 2. Napoleona, z 3. Cara Mikołaja, z 4. Nerona, z 5. Iwana Groźnego, z 6. babcię (prowadzi tyranię w domu) oraz z 7. Nowosilcowa. I to o te postacie mi chodzi. Tylko jak stworzyć tę tezę i wnioski...? Jeśli bylibyście skłonni pomóc to byłbym niezmiernie wdzięczny, bibliografię muszę już jutro oddać więc wskazane byłyby najszybsze odpowiedzi. Mimo że to forum historyczne to jakąś wiedzę tutejsi użytkownicy na pewno mają, więc pomyślałem że tutaj zgłoszę się po pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.