Jump to content

Quik

Użytkownicy
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

About Quik

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 • Birthday 07/18/1994

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Rzeczpospolita Obojga Narodów

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Słyszałem,że to jest chyba dział gdzie się gdyba..nie prawdaż? Nie,nie uważam ze przedstawione wyżej skutki są najważniejsze podałem tylko parę przykładów,które wpadły mi do głowy.
 2. no tak prawda,ale co by było jeżeli jednak by się uchylili na innego męża?
 3. Otóż co by było gdyby Jadwiga nie wybrała za swojego męża wielkiego księcia Litewskiego ? O ile dobrze pamiętam Jadwiga miała także innych kandydatów.. Jak wiemy ten ślub zapoczątkował poprawienie się stosunków z państwem Litewskim, a co za tym idzie ostatecznie wspólnym sojuszem przeciwko Krzyżakom,unią personalną,unią Lubelską itd itd. A co by było gdyby Jadwiga wzięła za męża kogoś bardziej z zachodu np z państw Niemieckich? Myślę,że inna decyzja zmieniłaby diametralnie losy Polski. Nie tylko pod względem terytorialnym,ale także kulturalnym,może i nawet nigdy by nie powstała demokracja szlachecka? Zapraszam do dyskusji
 4. Byli ogarnięciami wojnami domowymi oraz w pewnym sensie siedzieli w izolacji od innych państw Europejskich. O ile się nie mylę
 5. Jako,że w tym dziale nie znalazłem nic na ten temat,zgłaszam się z pytaniem do osób które specjalizują się w tych czasach. Moje pytanie brzmi jak wyglądał stan ogólny armii Arabskich. Chodzi mi tu głównie o rodzaje jednostek i może ewentualnie jakieś taktyki używane przez nich. Mam nadzieję,że nie przeoczyłem jakiegoś tematu,który by usatysfakcjonował moją ciekawość i nie założyłem tego tematu na próżno. Pozdrawiam i zapraszam.
 6. Husaria

  Wydaje mi się,że jednak,że musieli po jakimś czasie używać szabli. Kopie w końcu łamały się o ile się nie mylę. Jednak fakt faktem,że szabla husarska to była dobra szabla. Ktoś może wie co było sekretem takiej jej wielkiej użyteczności?
 7. Husaria

  Mam pytanie do ekspertów,albo osób które wiedzą coś na temat uzbrojenia husarii polskiej. Słyszałem stwierdzenie,teraz cytuje : ''że przy szabli husarskiej katana japońska była nożem do chleba''. Czy to prawda?
 8. która religia jest prawdziwa

  Stare wierzenia zaginęły ponieważ były krwawo tłumione przez kościół katolicki lub inne silniejsze organizacje. Moim skromnym zdaniem każda z religii posiada ziarno prawdy. Co nie zmienia faktu,że każda z tych wierzeń to twór ludzki,który moim zdaniem zawsze był tworzony lub przerabiany na korzyść uprzywilejowanych grup społecznych. Zresztą uważam że,dobrze że ludzie wierzyli w cokolwiek. Zawsze dawało to jakąś wiarę oraz nadzieję na lepsze...
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.