Jump to content

Thelclave

Użytkownicy
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

About Thelclave

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 • Birthday 06/11/1991

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Epoka napoleońska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Jak dla mnie bitwa po Jeną ale konkretnie Auerstadt, absolutny pokaz umiejętności taktycznych marszałka Davout'a i sromotna klęska Prusaków.
 2. Czytam czytam, mam już dość pokaźną stertę na biurku, ale i tak głównie to piszą o tym jak Wielka Brytania ustosunkowała się do odrodzenia Polski, do przewrotu majowego, kwestii granic(pokazali gdzie nas mają), starania Becka, no i o tym co zaczęło dziać się po dojściu Hitlera do władzy- Pakt Zachodni, wygłoszenie Chamberlaina w Izbie Gmin, porozumienia dwustronne, upragniony sojusz Polsko-brytyjski no i oczywiście próba tego sojuszu, gdzie znowu pokazali, w której części ciała nas mają
 3. Dzięki. Dodatkowa literatura na pewno przyda się w trakcie pisania, jednak na tą chwilę oczekiwałbym czegoś na wzór zarysu wydarzeń.
 4. Właśnie wiem, że były to głównie starania strony polskiej, a oni zaczęli się nami interesować dopiero w okolicach '34. I dlatego potrzebuję pomocy odnośnie "luki" pomiędzy odrodzeniem Państwa Polskiego a dojściem Hitlera do władzy i gorączką w Europie
 5. Witam wszystkich, chciałem prosić o pewne ukierunkowanie odnośnie tego tematu, który de facto jest tematem mojej pracy dyplomowej, co mógłbym w niej umieścić? Jakie konkretne zależności? Wiem, że "współpracę Polsko-brytyjską", ale potrzebuję bardziej konkretnej pomocy.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.