Jump to content

Golda

Użytkownicy
  • Content count

    2
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Golda

  1. Witam, staram się dowiedzieć ile kosztował bilet (dla IV kl) kolejowy na trasę Białystok - Warszawa (początek lat 20. XX w.). Trafiłam na dwa źródła, które podają jakże różne dane- wg jednego bilet kosztował robotnika trzykrotność jego dniówki (2,3 ruble); drugie żdródło podaje, że ten sam robotnik musiałby pracować na przejazd trzy tygodnie (ta sama klasa, ta sama trasa). Kto ma rację? Liczę na to, że znajdą się miłośnicy historii kolei, którzy zechcą podzielić się swoją wiedzą Polskie koleje miały się wówczas dobrze, czyż nie?
  2. Witam, poszukuję informacji na temat Partii Niebarłożnych. Wiadomości, którymi dysponuję, są szczątkowe. Na jakim terenie działali? Jak wyglądała struktura? Czy znane są Państwu jakieś szczegóły ich "akcji"? Czy w swoich pracach badawczych trafiliście Państwo na ślad tej organizacji? Będę niezmiernie wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam Golda
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.