Jump to content

Lucianda

Użytkownicy
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Lucianda


 1. Posłużę się cytatem ze strony wydawnictwa, żeby nie skłamać. :)/>

  Czyta się naprawdę świetnie, zwłaszcza jak ktoś lubi mieć dużo wątków i dużo faktów. Jest mnóstwo odniesień do autentycznych wydarzeń i jest też fajna psychologiczno/techniczna strona pracy szpiega. To mi się chyba najbardziej podoba, tak czy siak warto sięgnąć.

  Zachęcona i zaintrygowana, ale zdecyduję się na audiobook. Muszę poczekać do połowy grudnia, aż będzie dostępna.


 2. Efekt Lucyfera super! byłam pod ogromnym wrażeniem tej książki...

  Vincent V. Severski "Niewierni" - to powieść kryminalna o polskim wywiadzie. Fajnie napisana, łatwo się wciągnąć, a przy tym ciekawa ze względu na doświadczenie autora, który sam przez lata pracował jako tajny agent, chyba nawet zajmował jakieś wyższe stanowiska w Agencji Wywiadu.

  Widziałam ostatnio w empiku... Jak się czyta? Warto zakupić? :)


 3. Śmiem twierdzic ze panstwo krzyzowcow nie mialo racji bytu predzej czy pozniej upadloby targane jakims wewnetrznym buntem albo padloby lupem sasiadow. Tak to juz jest ze bardzo trudno jest utrzymac odlegla kolonie o czym przekonalo sie chocby Imperium Brytyjskie tracac zwierzchnosc nad USA, Chinami, Indiami. Gdyby owo panstwo krzyzowcow w ktorym wladze nad podbitym muzulmanskim ludem mielibi sprawowac chrzescijanie istnialo szybko zostaloby odciete od pomocy z Europy przez Sułtanaty Egiptu czy kalifat Abbasydow ktore stanowily w owym czasie realna sile. Poza tym jak juz wspomnial Blake niezgoda miedzy krzyzowcami - bo ktoremu europejskiemu panstwu (wszak wiadomo ze nie wszystkim państwa mialy w wielu sprawach sprzeczne interesy) mialby ow twor podlegac?

  zgadzam się. Nie wyobrażam sobie żeby państwo podbite w taki sposób miało okazję przeistoczyć się w szczęśliwy naród tak poza tym wszystkim


 4. Jak słyszę słowo mumia to od razu przychodzi mi na myśl Tutanchamon (a właściwie to jak się nie mylę pierwotnie Tutanchaton), cóż cała ta otoczka wokół "klątwy" robi swoje, poza tym Achilles ma rację z filmami dokumentalnymi, sam widziałem kilkanaście, a jest to zapewne jedynie niewielki procent takowych, tak więc zaznaczam odpowiedz nr 5.

  ja mam podobnie -Tutanchamon to synonim mumii ;)

  Wie ktoś czy można ją jest nadal wystawiona na widok publiczny w Dolinie Królów w Luksorze?

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.