Jump to content

Marek_W

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Marek_W

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Temat pracy to "Wzajemne relacje wojska ze społeczeństwem w świetle stanu wojennego." Pytanie o WSW dodałem, bo po przerzuceniu pewnej ilości materiałów wyszło na to, że o właśnie oni byli "tymi najgorszymi" w całym wojsku. Byłem ciekaw czy to jest szerzej znany problem. Właściwie zastanawiałem się nad zadaniem tych pytań w innej formie, w końcu nie zawsze można liczyć, że każdy będzie wiedział co to WSW, jakie zadanie pełniła. Jednak problemem jest ilość pytań. Gdybym wyprodukował tasiemca na 30 pytań z dużą ilością możliwych odpowiedzi to wątpię żeby się znalazły chętne osoby które wypełnią ankietę dobrowolnie ; p. Sama w sobie ma pełnić funkcje pomocniczą, właśnie z powodu okresu który minął i zmian w poglądach. Wiadomo, niektóre odczucia mogą ulec z czasem zmianie, jedne wyostrzeniu, drugie się zacierają. Jednocześnie nie ma dużego natłoku źródeł które by mówiły o relacjach w sposób obiektywny. Jeśli się sięga do książek czy też gazet z badanego okresu to propagandowego bełkotu czasem nie da się znieść. Zdarzają się miejscami zdania, wykluczające się wzajemnie przy czym ogólnie są dość tendencyjne. Jednak nie twierdzę, że wszystkie są fałszywe, tylko pokazują pewne sprawy zawsze w pewnym schemacie. Mając już dość tych źródeł postanowiłem przeprowadzić taką prostą ankietę z uczestnikami tamtych wydarzeń ; ).
 2. Dziękuję wam za wypełnianie tej ankiety . Nie spodziewałem się takiego odzewu, chyba tylko uczestnicy tego forum wypełniali tą ankietę. Jeszcze została rozesłana na fora tematyczne o wojsku i regionalne, ale tam nie ma żadnego znaku życia. Przepraszam za długą nieobecność, miałem krótki wyjazd i brak dostępu do internetu. Widzę, że nie dość dokładnie sprecyzowałem jej założenia. W całej ankiecie jak i w pytaniu o WSW czy prokuraturę chodzi o osobiste odczucie jak się postrzegało taką służbę. Tomaszu N mówisz, że na czuja to można spytać i współczesnego 15-latka. Właśnie chodzi o to, żebyś powiedział na czuja. Jeśli stwierdzisz, że w ogóle nie było upartyjnione WSW to jednoznacznie w Twoim osobistym odbiorze uważasz, że nie była konieczna legitymacja partyjna do awansowania w tych strukturach, a to cenna informacja o Twoim stosunku i postrzeganiu wojska (a konkretnie WSW). Wiek najlepiej podawać taki jak się ma teraz (albo można dopisać w nawiasie, że obecny). Ogólnie postaram się to teraz poprawić razem z "tyś" o ile to jest możliwe .
 3. W moim pierwszym zdaniu na forum pragnę wszystkich przywitać. Jestem studentem studiów magisterskich i pisze pracę zatytułowaną "Relacje między wojskiem, a społeczeństwem w okresie stanu wojennego". Częścią badań jest przeprowadzenie ankiety z ludźmi którzy pamiętają ten okres. Ankiety są krótkie i zawierają po 10 pytań. Poniżej zamieszczam linki do ankiet. Zachęcam do wypełnienia i z góry dziękuję ; ). Dla cywili: http://www.ankietka.pl/ankieta/95108/spoleczenstwo-wobec-wojska-w-latach-stanu-wojennego.html Dla wojskowych: http://www.ankietka.pl/ankieta/95078/wojsko-wobec-spoleczenstwa-w-latach-stanu-wojennego.html Pozdrawiam : ).
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.